Kokad, restoranid ja ühingud kutsuvad üles veetma lihavabu jõule

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. detsember 2016 kell 12:42jõulutoidudSel aastal peavad Eesti vegankokad, -restoranid ja organisatsioonid neljandat aastat lihavabu jõule. “Lihavabad jõulud 2016” üritusega on liitunud juba ligi 800 inimest.

 

“Jätame loomad pühadelaualt välja. Nii mitmekordistub jõulurõõm. Kõhul on kergem ning loomadele ja keskkonnale oleme teinud heateo. Taimne jõululaud võib olla oluliselt rikkalikum, mitmekülgsem ja põnevam kui traditsiooniline pühadetoit. Tuleb vaid fantaasial lennata lasta ning kogu perega midagi uut ja maitsvat küpsetada,” seisab üleskutses.

2013. aastal alguse saanud jõulukampaaniat veavad Eesti Vegan Selts, Loomade Nimel, Loomus, Eesti Loomakaitse Selts, Taimetoit.ee, Vegan Restoran V, Banaanisaar.ee, Veganmaailm.com, ajakiri Vegan, Vegankohvik Inspiratsioon, Gengöök ja Vapper Uba.

Jõulude eel postitatakse Facebooki ürituse all asjakohaseid retsepte ja nippe sellest, kuidas veeta pühad loomasõbralikult, maitsvalt ja tervislikult

 

Maitsvaid taimseid jõuluretsepte leiab siit:
Taimetoit.ee
Veganmaailm.com
Nami-nami.ee
Jamie Oliver
– Kokaraamatust “Tähtpäevad taimetoiduga”, Mikk Mägi, Loore Emilie Raav, Pegasus 2014
– Kokaraamatust “Taimsed magustoidud”, Sandra Vungi, Varrak 2014
– Kokaraamatust “Taimsed õhtusöögid”, Sandra Vungi, Varrak 2016
– Kokaraamatust “Täistaimetoidud lihasööjatele”, Martin Roberto, Helios Kirjastus 2013

 Lihavabad jõulud Facebookis

Allikas: Loomus

Foto: loomus.ee

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.