Täna on üleilmne veganpäev. Tähista seda nädalavahetusel Taimetoidumessil!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. november 2018 kell 19:49Täna, 1. novembril tähistatakse üle maailma veganpäeva ja kuna november on ka vegankuu, sai sel puhul Eestis välja kuulutatud 21-päevane vegan väljakutse, millega liituja saab selle aja jooksul oma kirjakasti kogu vajaliku sissejuhatava info veganluse kohta, üle 40 retsepti, toitumisinfot ja nippe, et esimesed sammud veganluse suunas mööduksid muretult ja lihtsalt. Väljakutsega on liitunud mitmed tuntud inimesed, nende seas laulja Laura Põldvere ning kultuuri- ja teadusajaloolane Aro Velmet ning sina saad seda teha siin. Taimetoiduga tutvumiseks aga sobib imehästi Taimetoidumess, mis toimub sel nädalavahetusel juba kaheksandat korda.

 

Baltimaade vanim Taimetoidumess toimub Kultuurikatlas traditsiooniliselt novembri esimesel nädalavahetusel, seda korraldavad MTÜ Loomus ja Eesti Vegan Selts. Mess on pühendatud mere ning mereloomade kaitsele, peaesinejaks on kapten Alex Cornellisen, kes juhib kuulsat rahvusvahelist ookeanikaitse organisatsiooni Sea Shepherd, mille üks peamisi eesmärke on takistada vaalapüüdjaid.

Kahepäevasel messil osalevad ettevõted Eestist ja välismaalt, toimuvad loengud, filmiesitlus ja töötoad. Lisaks Sea Shepherdile astuvad teiste seas üles Rootsi veganfarmer Gustaf Söderfeldt, Soome farmiloomade varjupaiga asutaja Piia Anttonen ja tuntud zooloog Aleksei Turovski. Esimesel messipäeval esilinastub Eestis populaarne dokumentaalfilm “The End of Meat”, kohal on ka filmi režissöör Marc Pierschel.

Taimetoidumessi eesmärk on tutvustada täistaimseid tooteid ja vegan elustiili. Üritus saab teoks ligi 60 vabatahtliku abiga. Messil osalejate ja nende poolt pakutavaga saad tutvuda siin.

Taimetoidumess 2018 on Tallinna Kultuurikatlas 3. ja 4. novembril kell 11.00-17.00. Kahepäevane pilet maksab 5, ühepäevane 3 eurot. Taimetoidumessi suursponsor on Sea Crunchy, toetajad Noesis Foods OÜ, Svenska Bioforce AB Eesti filiaal, Vigri kohvik, Biomarket, Original Sokos Hotel Viru, Herbi ja Kultuurikatel.

 

Allikad: Eesti Vegan Seltsi FB, Eesti Vegan Seltsi koduleht, EVS 2, Taimetoidumessi koduleht

Foto: ekraanikuva / Youtube.com

 

Toimetas Mariann Joonas

 

PS. Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt