Eesti Vegan Selts pakub uudset vaimse tervise toetamise teenust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. juuli 2018 kell 18:09 

Eesti Vegan Selts pakub alates juulist emotsionaalselt raskete olukordade leevendamiseks ja vaimse tervise probleemide ennetamiseks kogemusnõustamist. Nõustamisele oodatakse inimesi, kes kogevad ärevust, püsistressi, depressiooni või läbipõlemissümptomeid.

 

Inimene on oodatud nõustamisele eriti juhul, kui veganlusest ja loomade abistamisest tulenevad teemad tekitavad igapäevases toimetulekus raskusi, näiteks kui elustiili ja väärtuste tõttu kannatatakse kiusamise all või satutakse konfliktidesse lähedastega.

Ka juhul, kui traumeerivad kogemused on toimunud kaua aega tagasi, näiteks kui on pealt nähtud loomade piinamist või hooletusse jätmist. Kogemusnõustamiselt leiab tuge ka lemmiklooma kaotuse või looma raske haiguse ajal.

Kogemusnõustamine on sellist tüüpi nõustamine, kus kohtuvad varasemalt sarnase kriisiolukorra ja vastava väljaõppe läbinud nõustaja ja hetkel abi vajav inimene. Eesti Vegan Seltsi kogemusnõustajaks on pikaajalise loomakaitseorganisatsioonide kogemusega Evelyn Valtin. Alates 2006. aastast on ta olnud Eesti Loomakaitse Seltsi (ELS) vabatahtlik ning tegutsenud seal nii juhatuse liikme kui tegevjuhina. Vegan eluviisini jõudis ta samal ajal. Viimased kolm aastat on ta kuulunud ka Eesti Vegan Seltsi.

“Töö loomade heaks paralleelselt tegevjuhina ja juhatuse liikmena ELSis oli intensiivne. Andsin endast kõik ning olin pidevalt pinges, töötasin üle ega puhanud piisavalt. 2013. aastal pidin lõpetama niivõrd aktiivse tegevuse, sest põlesin läbi, olin depressioonis ja kogesin pidevat ärevust. Lisaks kurnavale tegutsemisele ja emotsionaalselt raskele teemale puutusin kokku ebameeldivate hoiakutega minu toitumiseelistuste ja põhimõtete tõttu. Läbipõlemisest arusaamine, olukorra aktsepteerimine ja endale andestamine ei olnud lihtne. Taastusin aegamisi, õppisin paremini veganluse ja loomade abistamise teemadega emotsionaalselt toime tulema, tunnetama oma vajadusi ning pingelistel perioodidel end hoidma. Alates 2018. aastast pakun oma kogemuslugudele ja väljaõppele tuginedes nõustamist nii seltsi liikmetele kui ka mitteliikmetele,” kirjeldab Valtin oma kogemust ja nõustamiseni jõudmist.

Kogemusnõustamine pole mõeldud raskemateks juhtudeks, millega tuleks pöörduda psühholoogi juurde, vaid toetab ennetus- ja taastumisprotsessi. Keerukamatel juhtudel suunab kogemusnõustaja abivajaja edasi järgmiste spetsialistide – psühholoogide, terapeutide, psühhiaatrite – juurde. Nõustamine on konfidentsiaalne ning toimub Eesti Vegan Seltsi ruumides.

 

Allikas: EVS pressiteade

Kontakt ja lisainfo nõustamise broneerimiseks: EVS koduleht

Loe ka: seltsi juhatuse liige Kadri Sikk kirjutab, miks on see teenus käivitatud ning millega on tegemist

Fotod: mulpix.com, EVS

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt