“Mida tervist!” – Vaata filmi, mis tegi Carmen Kassist vegani

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. august 2017 kell 8:55tugg_1920x1080Hiljuti jõudis meediasse uudis, et eestlannast supermodell Carmen Kass otsustas hakata veganiks pärast filmi “What the Health” (“Mida tervist!”) vaatamist. Eesti Vegan Selts ja Kumu dokumentaal toovad filmi ka Eestisse,  eestikeelsete subtiitritega esilinastub see 6. septembril Kumus.

 

“Mida tervist!” on omamoodi jätkufilm auhinnatud “Cowspiracy” dokumentaalfilmi loojatelt. Režissöör Kip Andersen intervjueerib arste ja toitumisteadlasi, et teada saada, kuidas on võimalik vältida ja isegi paranemisele pöörata mitmeid tõsiseid kroonilisi haigusi. Kartmatu Kip uurib ka, miks USA rahvuslikud terviseorganisatsioonid ei kavatsegi ise kõigest sellest rääkida.

“Mida tervist!“ on kaasahaarav ja silmiavav tervisefilm, mis paneb vaatajaid kõhklema pea kõiges, mida seni on tervislikust toitumisest meile räägitud. Film lähtub õilsast põhimõttest, et kõigil inimestel on õigus saada adekvaatset ning pädevat informatsiooni ning selle põhjal ise oma terviseotsuseid langetada.

Külmaks ei jäta film kedagi. “Mida tervist!” on USA-s viimastel kuudel palju laineid löönud ja samas kaasa toonud ka kriitikat, mida saad lugeda siit.

Filmivaatamisele järgneb arutelu, kus osalevad toitumisnõustaja Rain Vainik, jooksja Indrek Ilumäe ning pikaaegne vegan ning loovisik Dagmar Kase. Sissepääs kõigile tasuta.

Vaata ka treilerit:

Allikad ja lisainfot: Eesti esilinastuse Facebook, filmi koduleht

PS. Kui sa aga eestikeelset esilinastust oodata ei suuda, saad siin vaadata filmi inglise keeles.Foto: whatthehealthfilm.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt