Tselluliit – naiste haigus, mida pole olemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. juuli 2013 kell 9:45cellulite

Tõenäoliselt võib peaaegu iga naine kurta tselluliidi üle, olenemata sellest, kui sale või ülekaaluline ta on. Kuid uurides tselluliidi kohta lähemalt, hakkab selguma, et see ei ole “haigus“ ega probleem, millest iga hinna eest lahti saada.

 

2004. aastal ajakirjas Journal of Cosmetic and Laser Therapy kirjutatakse, et tselluliiti esineb 85-98% puberteediea läbinud naisel. Tegemist ei ole halvaloomulise seisundiga, pigem on see kosmeetiline küsimus. Hoolimata sellest, kui levinud asjaga on tegu, ei ole selle kohta tehtud väga palju teaduslikke uuringuid ning selle kohta puudub ikka veel kindel definitsioon, selgitus ja efektiivne ravi.

See mida me nimetame tselluliidiks, tekib normaalse reaktsioonina naissuguhormoonidele östrogeenile ja progesteroonile. Koos menstruatsioonitsükli ja rindade arenguga on see üks iseloomulik joon, mis eristab naise keha mehe omast. See ei ole kuidagi ebanormaalsem kui häbemekarvad, puusad, rinnad ja teised iseloomulikud omadused, mis teevad naisest naise.

Tselluliit kui “probleem“ leiutati moeajakirjade poolt. 1969. aastal avaldas ajakiri Vogue artikli, milles kirjeldati tselluliiti kui aina enam levinud nahahaigust ning reklaamis “ravimeetodeid“ selle kujuteldava probleemi vastu.

Tõsiasi on aga see, et kuna tselluliit ei ole haigus, siis puudub selle vastu ka ravi. Erinevalt levinud eksiarvamustest ei ole selle ennetamine või elimineerimine võimalik ja tegelikult ka vajalik. Rasvkoe struktuuril ei ole olulist seost sellega, kui sale või ülekaaluline naine on – ka väga saledatel naistel esineb tselluliiti. Erinevad kreemid, massaažid ja rasvaimu ei anna tselluliidi ravis püsivat ja tõhusat tulemust.

Nii et tegelikult ei peaks ükski naine laskma ennast apelsinikoorenahast häirida. See ei ole midagi, mida ravida või halvustada, vaid üks paljudest omadustest, mis on omane kõikidele täiskasvanud naistele.Telegrami toimetuse naised võivad aga omast kogemusest rääkida, et mida vähem on menüüs liha, seda vähem on tselluliiti.

 

 

Allikad: Yahoo! Voices, NCBI, NCBI 2

Foto: paleoforwomen.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt