Vagiina on isepuhastuv – miks eksisteerib “naiste hügieeni” tööstus?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

14. november 2023 kell 11:03Talgipuudrid, lõhnastatud sidemed  ja douche´id on vaid mõned näited sellest, kuidas üks tööstus on mänginud naiste hirmudele olla “räpane ja haisev”. Nii ongi müügile paisatud hulga tooteid ja kasutusele võetud veidraid toiminguid, millest osa on suisa ohtlikud ja kahjulikud, kirjutas The Guardian juba viis aastat tagasi.

 

Ebavajalik ja kahjulik talk

Mis järgnevast loetelust ei tohiks sattuda su vagiina lähedale: peenis, sõrm, kuutops või talgipuuder? Kui lähtuda 2018. aasta Missouri kohtu otsusest, on vastuseks talgipuuder: kohus andis võidu 22 naisele, kes väitsid, et nende munasarjavähi põhjustajaks oli Johnson & Johnson asbesti sisaldav talgipuuder. Naistele määrati 4.12 miljardi suurune kahjutasu, kuigi J&J on jätkuvalt veendunud, et nende tooted vähi põhjustajaks ei olnud. Kuus nendest naistest on tänaseks diagnoositud haiguse tõttu surnud. Talk koosneb põhiliselt räni mineraalist. Kuna räni ja asbesti kaevandatakse sageli teineteise läheduses, võib talk olla asbestiga reostunud. Advokaadid esitasid tõendid selle kohta, et mitmete naiste munasarjades leidus asbesti mikroskoopilisi kiude. Juhtiv advokaat Mark Lanier märkis, et kui J&J tahab talgipuudrit edasi müüa, tuleks toodete juurde lisada hoiatus.

Sa haised” on üks kõige võimsamaid kiusu ja mõnitamise fraase. Kahtlus selle kohta, et talk võib olla vähki põhjustava toimega, on olnud juba aastakümneid, kuigi selle üle vaieldakse endiselt. Mõned uuringud on leidnud veidi kõrgenenud vähki haigestumise riski, teised mitte. NHS-i 2016. aasta raport märkis, et talk võib sattuda ülemistesse genitaalteedesse ning avaldada seal mingit sorti bioloogilist mõju. Heategevuslik organisatsioon Ovacome, mis tegeleb munasarjavähi vastase võitlusega, ei usu, et seos talgi ja vähi vahel eksisteerib. “Me ei tea siiani, mis munasarjavähki põhjustab,” märkisid nad. “Kuid tõenäoliselt on tegemist mitme erineva teguri kombinatsiooniga, mida mõjutavad nii pärilikud kui ja keskkonnast tulevad mõjutused ning vaevalt on tegemist vaid ühe põhjustajaga.”

Vagiina on isepuhastuv!

Samal ajal kui vaidlused kestavad ja arvamused jagunevad kahte lehte, tekib ikkagi küsimus: miks naised topivad talki ja igasuguseid muid puudreid-geele-lõhnastatud pesuvahendeid enda privaatpiirkonda? Vagiina on oma ehituselt ja olemuselt ise üks imeline organ. Sellel on oma keeruline ja tark bakteria

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt