Armastus aeglustab haiguste kulgu ja tugevdab immuunsüsteemi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. märts 2021 kell 19:19Oleme hetkel kesk segast ajastut, kus meie ümber on palju ebakindlust ja tihti ei saa tuge ka harjumuspäraselt turvavõrgustikult, sest mõni on isolatsioonis, mõni kardab kokku saada või on erimeelsused sõbrad ja lähedased hoopis vaenujalale seadnud. Tegelikult peaksime aga üksteist toetama vaatamata sellele, mida keegi arvab, sest tugevat immuunsüsteemi vajame me kõik. Tõestuse leiab kasvõi mõni aasta tagasi avaldatud põnevast uuringust.

 

Miami ülikooli meditsiini ja psühholoogia teadlased tegid kindlaks, et kaastundlik armastus ning usk kõrgemasse jõusse kiirendab haigustest paranemist ning aeglustab haiguse progresseerumist HIV-ga inimeste puhul. Teadlased Lynn Underwoodi juhtimisel jälgisid kümne aasta jooksul 177-t HIV-ga nakatunud inimest. Selle aja vältel vaadeldi nende kehas viiruse hulka ja immuunsüsteemi tugevuse näitajaid.

Lisaks analüüsidele viisid teadlased läbi ka regulaarseid küsitlusi ja palusid patsientidel kirjutada esseesid. Intervjuude ja esseede põhjal püüti hinnata kvantitatiivselt ja kvalitatiivselt iga patsiendi elus kaastundlikku armastuse hulka – nii pakutavat kui ka saadavat.

Teadlased leidsid, et neil patsiendid, kes pakkusid ja andsid kõige enam kaastundlikku armastust ning kes näitasid üles armastust ja andestust ka iseenda suhtes, oli palju aeglasem haiguse kulg ning tugevam immuunsüsteem. Samuti leiti, et neil, kes uskusid heatahtliku ja armastava kõrgema jõu olemasolusse, oli HIV progresseerumine oluliselt aeglasem kui neil, kes uskusid, et jumal on haiguse neile karistuseks saatnud.

Teadlased defineerisid avatust ja va

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt