Terapeutiline kehale suunatud festival Tale Of Us tahab suurendada inimeste rahulolu iseendaga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

4. märts 2018 kell 11:4228.-29. aprillil 2018 toimub Tallinnas Kalamajas (Niine 11) omanäoline terapeutiline kehale suunatud festival Tale Of Us, mille eesmärk on üksikisiku ja ühiskonna tasandil suurendada inimeste terviklikku rahulolu iseendaga. Tale Of Us on esimene selline festival Eestis, kus saab korraga väga hea ülevaate täna meil pakutavatest kehatööle suunatud praktikatest. Festivali programmi loengusari valmib koostöös Margus Karu Sihtasutusega, mis samuti toetab vaimse tervise alast teavitustööd ja probleemide ennetamist.

 

Festival annab osalejale võimaluse võtta ette intensiivne elurännak ja katsetada erinevaid terapeutilisi meetodeid, mis aitavad saavutada sügavamat ühendust oma inimlikkuse erinevate aspektidega.

“Üha nõudlikumas ja pidevaid väljakutseid täis elus on järjest olulisem vaimse ja füüsilise tervise tasakaal. Festivali töötubades tegeletaksegi sellega, kuidas saavutada stabiilselt lõdvestunum olek ja julgus olla igal hetkel see, kes sa tegelikult oled,“ tutvustas festivali kandvat ideed peakorraldaja terapeut Robert Randma.

Festivali toetab ka Margus Karu SA, “Meid seob ühine eesmärk teadvustada ühiskonnas vaimse tervisega seotud teemasid ja pakkuda inimestele toimivaid lahendusi tõsisemate probleemide ennetamiseks. Hea meel on näha, et Eestis toimub esmakordselt selline festival, mis toob kokku nii suure hulga erinevaid terapeutilisi praktikaid,“ kommenteeris koostöö olemust Margus Karu SA-e esindaja Eia Uus.

 

Miks tegeleb festival kehaga?

“Meie tunded, emotsioonid ja aistingud ning seeläbi ka meelerahu ja vastuolu alged kogemise tasandil on just meie kehas. Igapäevaselt kujuneb nendest tunnetest meie käitumine ja lõpuks elukvaliteet. Kui suhtuda hoolivamalt ja  mõistlikumalt tunnetesse oma kehas, hakkavad probleemid selginema ja ehk ka füüsiline tervis paranema,“ kommenteeris Robert Randma.

“Murettekitav kronoloogia igapäevastest üha vägivaldsematest uudistest ja kohati tuleviku epideemia mõõtmeid võttev depressioon on tugevalt hoiatavad märgid, et inimesed vajavad toimivaid lahendusi tasakaalu saavutamiseks vaimses tervises,” selgitab Tale Of Us festivali programmijuht Kaarin Tammer.

“Esmapilgul on festivali programm üles ehitatud mänguliselt, ent samas on ta terapeutilises plaanis hoolikalt läbi mõeldud, et inimsuhted kui igapäevast õhkkonda nähtamatult kõige enam mõjutavam nähtus saaks rõõmsa ning elujaatavama mõtestatud kogemuse,“ lisas Kaarin.

 

Kaks päeva kehale ja meelele suunatud praktikaid

Kahel päeval toimub 25 töötuba ja 8 loengut, mida viivad läbi 27 Eesti oma valdkonna tunnustatud praktikut. Professionaalne auhinnatud koreograaf Raido Mägi õpetab mänguliselt lõdvestuma füüsilses kontaktis, rahvusvaheliselt sertifitseeritud meditatsioonijuht Deva Lokita viib läbi revolutsioonilist läbi kehatöö emotsioonidele suunatud meditatsioonipraktikat, omanimelise terviseakadeemia juht ja pikaaegne kehaterapeut Alar Krautman selgitab ja juhendab, miks on vaja oma keha tõsiselt võtta ja peenemalt tajuda. Holistiline terapeut ja naiste töötubade läbiviija Ingelise Isreal tutvustab sisemise naiselikkuse sügavust. Need on vaid mõned näited mitmekülgsest töötubade valikust, mis festivalikülastajaid ootab.

Programmi loengusari keskendub olulistele inimsuhteid ja vaimset tervist mõjutavatele aspektidele. Käsitletakse tõsiseid teemasid nagu kaas- ja toidusõltuvus, nartsissism suhetes, alaväärsus ja ebapiisavustunne, seksuaalsus ja lähedus, energia voolamine kehas ja kehablokeeringud. Loengupidajad on kogenud terapeudid, psühholoogid ja inimesed, kes on oma käsitletava teema elus ka isiklikult iga nurga alt läbi töötanud.

Igal osalejal on võimalus juhtida end ühest kogemusest teise ise, sest töötubade lõplik valik tuleb teha alles festivalil. Kuni 15. märtsini on festivali passid eelmüügis soodushinnaga.

 

 

Allikas ja lisainfo: pressiteated, Tale Of Us Festival, Tale Of Us Facebookis

Foto: bakeca-trento-lavoro

 

Toimetas Mariann Joonas

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt