Elukool. Mida teha üleöö tervisehulluks hakanud sõbraga

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

21. jaanuar 2020 kell 14:27“Kas ka sinul on selline sõber, kes ühel hetkel on oma elus 180-kraadise kannapöörde teinud, burgeri nurka visanud ja luristab mõnuga smuutit. Ta tudeerib lõputult materjale toitumisest, kehasüsteemidest, krooniliste haiguste loodusravist ning muidugi tahab kõike seda kangesti ka sinuga jagada. Vahel läheb see info jagamine aga väga intensiivseks ning kuna sina ei taha tema moodi burgerist loobuda, siis tundub iga tema lause sulle rünnakuna,” kirjutab Telegramile kahe lapse ema ja homöopaat Merle Martinson.

ELUKOOL on Telegrami rubriik, kus inimesed meie seast jagavad oma elu õppetunde, koolitustel omandatud teadmisi ning raamatu- ja südametarkust.

 

Mida siis temaga peale hakata? Suhted katkestada? Ikkagi püüda see burger sõbra meeleheaks vähemalt silma alt ära panna?

Tegelikult ei kumbagi.

 

Kasuta info vastuvõtmiseks omaenda filtreid

Kõige olulisem on meenutada, et sõber on ikkagi sõber ning see on normaalne nähtus, et inimestel tekivad elumuutused. Meie ellu tuleb kogu aeg uut infot ning kuna me oleme karjaloomad, on selle info jagamise vajadus normaalne impulss, mis võib küll alguses olla väga intensiivne, sest inimesel avaneb äkki palju erinevaid võimalusi ning ta ei ole enam oma raamides kinni. See tunne, eufooria, on vabadus.

Meil on kahjuks juba pikki aastaid üks meditsiini suund üritanud endale haarata monopoli ning see on tal ka õnnestunud. Kui aga inimene aru saab, et end ühe süsteemiga piirates jääb väga palju asju, mis tegelikult on lahendatavad, lahendamata, siis tundub talle, nagu ta oleks jõudnud imede maale. Kui sõbrana tema kõrval mõista, miks see nii on, siis tema tervisehullus sind ei häiri. Me ju ei ole kunagi sunnitud võtma vastu kõike seda infot, mis meile pakutakse. Meil on asjade läbitöötamiseks enda filtrid, mis selekteerivad välja just meile vajaliku.

Selline meeletu eufooria tekib ka keha bioloogilise rütmi tõttu. Meie aju tahab kogu aeg avastada midagi uut ja põnevat. Inimene on loodud siia ilma detektiivi ajuga. Ja kui see imeline aju teeb äkki mõne väga suure avastuse, siis on ta võimsa dopamiinilaksu all ja pidurdamatu. Nii nagu sa isegi tahad oma elu olulisemaid asju terve maailmaga jagada, soovib seda ka sinu sõber: tervis ja selle taastamise oskus ei ole just väike avastus!

Pea meeles: sõber tahab sulle head

Oma rolli mängivad ka inimese peegelneuronid. Tom Valsberg toob oma raamatus „Eluterve pohhuist“ hästi välja nendega kaasneva süsteemi. Nimelt, teaduslikult on tõestatud, et suuremaid kannatusi tajub see, kes kannatusi pealt vaatab. Ehk sõber soovib sinuga infot jagada ainult sel põhjusel, et ta soovib sulle head. Ta soovib, et ka sina taastaksid oma hea tervise, tunneksid end õnnelikumalt ja ene

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt