Ja mina arvasin, et olen veel maru tervislik

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. jaanuar 2014 kell 12:15tumblr_mzui15JDUt1qhwwdbo1_500Autori loal avaldame ka Telegramis blogis Fysioviis ilmunud loo “Ja mina arvasin, et olen veel maru tervislik” kahjulike plastide teemal, mida sotsiaalmeedias on küll juba üsna palju jagatud, aga tasub jagada veel laiemalt.

 

Lõpetasin just oma ploomijogurti ja äraviskamisel märkasin topsi all olevat tähist “PS”. Sellega tuli meelde aasta tagune postitus, kus uurisin plastikute mõju tervisele. Leidsin selle üles ja kontrollisin, mida see tähendab.

 

32

  …ja muidugi pidi see üks mürgisemaid olema. Huvitav, miks sinna sisse üldse sööke tehakse, kui selle plasti kahjulikkus on nii hästi teada?

Igatahes paneb see mõtlema küll…

 

Kolm soovitust, kuidas vältida plastide kahjulikku mõju

1) Kasuta plastpudelite, -konteinerite ja -nõude asemel klaasi.

2) Tea kahjulike plastide tähistust ja väldi nende korduvkasutamist ja kuumutamist. Jälgi ka, ega näiteks sinu laste mänguasjad ei ole tehtud kahjulikest plastidest, sest lastel on komme oma mänguasju suhu pista.

3) Ära pane toitu vahtplasti, ära mähi pirukaid kilesse ega kasuta kilekotte. Nii on parem nii sinule kui ka keskkonnale!

 

Allikas ja foto: Fysioviis

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt