Eriline fotoseeria inimestest, kes elavad süsteemist väljaspool

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. detsember 2013 kell 20:05Eric Valli on fotograaf, kes tavapäraselt töötab kaubamärkidele nagu Hermes või Vuitton. Valli on aga ka National Geographicu fotograaf ning mitmete dokumentaalfilmide režissöör. See töö on viinud teda maailma eraldatumatesse paikadesse, andes talle võimaluse jäädvustada erinevaid kogukondi näiteks Tais, Tiibetis, Nepalis ja ka USA-s. Valli huviks on dokumenteerida end süsteemist eraldanud inimeste eluviise – elu ilma tehnoloogia, moe, supermarketite või Facebookita.

 

Fotoseeriaga “Off the Grid” dokumenteeris Eric Valli inimesi, kes elavad looduses, süsteemist eraldatult. Valli veetis mitu aastat nelja erineva grupi inimestega, kogudes fotosid nende igapäevaelust Ameerika looduses. Portreteerides autonoomseid nomaade ja metsas elavaid erakuid, on Valli suutnud edasi anda maailma, millest mõned meist küll unistada võivad, kuid mis samas ikka nii kauge tundub.

Nii USA-s kui ka mujal maailmas on hakanud üha enam inimesi eraldama end tsivilisatsioonist. Elades kõrvalistes paikades, on need inimesed otsustanud tahtlikult modernsest, stressi tekitavast tarbimisühiskonnast  eralduda. See on loodusega kooskõlas elamise ning inimlike põhivajaduste juurde jäämise otsing. Põhjuseid sellise valiku tegemiseks on mitmeid: modernse ühiskonna mõjud nagu pidevalt suurenev elektroonilistest seadmetest sõltumine ja tarbimise võidujooks on muutnud meie kogukondi. Vastukaaluks sellele on tekkinud suurenev vajadust elada “maalähedasemalt”, soov tunda seotust end ümbritseva loodusega loomulikul, kuid kahjuks unustatud moel.

 

 

 

 

 

 

 

Vaata fotoseeriat täies ulatuses siit.

 

Allikad: Viral Novelty, Misericordia, ericvalli.com

Fotod: viralnovelty.com

 

Toimetas: Mariliis RannamaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt