Galerii: erakordsed fotod kaugetest hääbuvatest hõimudest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

1. veebruar 2014 kell 21:45Tänapäeva linnainimesed, kes on harjunud moodsa tehnika imede ja mugavusega, ei suuda enam ette kujutada mõne kauge hõimurahva karmi ja metsikut looduslähedast elu. “Enne kui nad hääbuvad”  (Before They Pass Away) on fotograaf Jimmy Nelsoni pikaajaline projekt, mis annab meile harukordse võimaluse heita pilk rohkem kui 30 aeglaselt ajaloo hämarusse vajuva hõimu lummavasse maailma alates Mongooliast ja Venemaalt kuni Namibia, Uus-Meremaa ja Argentinani.

 

Nelson veetis iga hõimu juures kaks nädalat, tutvudes nende kultuuri ja tavadega, osaledes nende rituaalides ja jäädvustades fotodele ainulaadsed kaadrid, mis näitavad loodusrahvaste eripära alates nende rõivastest ja relvadest kuni neid ümbritseva teistsuguse reaalsuseni. Nelson ütles, et tema eesmärk oli austada mälestust sellest peatselt hääbuvast omalaadsest maailmast. Fotograafi meisterliku töö vili on nüüdseks koondatud ka mahuka  raamatu kaante vahele ja sellest on valmimas ka film.

 

Vaata imelist galeriid siit.

Video, milles fotograaf Jimmy Nelson räägib oma tööst:

 

Allikas ja fotod: Bored Panda,  Before They Pass Away / Jimmy Nelson

 

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt