Ivo Malm: Ood naistele (+ DJ-mix)

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. veebruar 2020 kell 11:19Vabakutseline maailmarändur Ivo Malm avaldas oma Facebooki seinal mõtiskluse “Ood naistele” koos samanimelise DJ-mixiga. Head kuulamist ja lugemist!

 

Kallid naised,

Juba mõnda aega olen tahtnud salvestada ühe mixi pühendusega naistele. Algne mõte oli seda postitada naistepäeval, aga siis tundsin et ei pea olema mingi eriline kuupäev, et naistele head soovida.

Nii õige muusikalise atmosfääri valik, kus kompan uusi alasid, et luua rõõmus mänguline, aga ka sügav ning tähenduslik tunne. Kuid ka õigete sõnade leidmine ei ole tulnud kergesti, et öelda, mida tunnen.

Põhjus selles, et olen kannatanud samamoodi kollektiivse teadvuse trauma all nagu kõik mehed, milleks on naispoole allasurumine ning mitte väärtustamine. See väljendub selles, kuidas käitutakse naistega, aga ka iseenda kehaga ning Maa emaga, mis on naisprintsiibi hoidjad. Kes rohkem, kes vähem.

Tundub, et oleme kaotanud sideme selle poolega, mis on andnud meile selle füüsilise keha, ehk elu siin maises reaalsuses. Ja seda mitte ainult mehed, vaid ka naised. Oleme elanud ühiskonnas, kus kõike peab loogiliselt mõistusega selgitama ning intuitsioon, tundlikkus, hoolimine ning südamest elamine on jäänud tahaplaanile.

Usalduse asemel on kontroll. Oleme kaldunud ühte polaarsusesse ehk meesprintsiipi. Aga ka see pool on haavatud ning ühiskonnas valitseb ahnus, võimumängud ning konflikt. Kuid olukord on muutumas!

Ma ei soovi valida pooli mees või naine, vaid ma valin mõlemad pooled, kuna minus on mõlemad pooled. Asi ei ole võrdõiguslikkuses, vaid just vastupidi, need pooled ongi erinevad ning seda tuleks mõista ja hinnata. Lihtsustatult öeldes – mees on oma loomuselt rohkem looja (tegutsemine), naine hoidja (olemine). Ehk mees on MAJA peremees ja ehitab maja. Kui on vaja nael seina lüüa, siis teeb seda. Naine on MAJAS perenaine ehk loob kodutunde ja soojuse, kus mõlemal on hea olla. Üks ei saa eksisteerida ilma teiseta. Mõlemad on vajalikud et oleks harmoonia.

Mõlemad polaarsused on olemas igaühes. Ühel on rohkem üht, teisel rohkem teist. Oleme ühe ja sama mündi kaks poolt. Mulle on antud keha mis soosib rohkem naela seina löömist, aga minus on olemas ka tundlikus ning intuitsioon. Seega heaolu Maal algab sellest, kuidas suudame tervendada suhte naisprintsiibiga, igaüks iseendas ja
enda ümber.

*

Palun vabandust iseenda ja teiste meeste eest, kui oleme oma sõnade või tegudega naistele haiget teinud. Me lihtsalt ei ole osanud paremini. Läbi selle oleme iseendale valu põhjustanud, kuna iga kord, kui teeme liiga naisele, teeme haiget iseenda sisemisele naisprintsiibile. See efekt on kohene. Seetõttu on ka meesprintsiip haavatud. Hävitame iseennast ja üksteist.

Loodan, et suudate andestada ning leiame ühise viisi, kuidas leiaksime harmoonia ning südamest armastuse. Naisprintsiip on tõusmas ning seda on näha globaalselt. Maa ema on suures muutuses.

Soovin teile naised,  et leiaksite oma väe ja jõu, et läbi hoolimise, kerguse ning armastuse tervendada iseennast ning meespool. Et läbi selle terveneks meie ühiskond ja elaksime südamest, kus mees- ja naisprintsiip saavad kokku ehk tekib tingimusteta armastus. Sest armastus on meie kõigi ülivõime!

Mehed, kes te selle lõpuni lugesite. Aitäh! Minu poolne austus. Hoidkem ja toetagem naisi iga päev!

 

Ivo MalmKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt