5G – kas tehnoloogilise revolutsiooni võidukäik või inimese terve olemise allakäik?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. märts 2020 kell 14:17“Just selline mulje jääb vaadeldes erinevate osapoolte reaktsioone 5G leviala väljaehitamisega seonduvalt. Olen olnud viimase ajani neutraalse vaatleja positsioonil, kuni viimase paari päevani, kui minuni on jõudnud infot mis ei luba enam niisama pealt vaadata. Tunnen, et pean enda seisukoha selles teemas välja ütlema,” kirjutab vabakutseline maailmarändur Ivo Malm.

 

Tehnoloogiline võidukäik või tervise allakäik

Tundub, et tehnoloogia huvilised ja ettevõtjad, telekommunikatsiooni ettevõtted ning riigijuhid on kahe käega 5G poolt. Ka levinumad meediaportaalid ei näe probleemi. Delfi nimetab viimases selle nädalases uudises kahtlevat kodanikku paranoiliseks. Tänu 5G-le saame ülikiire interneti üle kogu Maa ja hakata arendama uudseid IoT (internet of things) lahendusi. Lihtsustatult öeldes iga Sinu mehhaaniline ja digitaalne seade, näiteks külmkapp, turvaseadmed, auto või juuksekuivati, äratatakse ellu ning saad neid kontrollida ja juhtida läbi oma nutitelefoni ükskõik kust, 24/7. Tulevad targad kodud, linnad, kiirteed ja isesõitvad autod. Et saavutada 24/7 ja ülemaailma (sh vihmametsas ja Antarktikal), siis tuleb paigaldada miljoneid maste ning 5G satelliite. Piltlikult öeldes kogu Maa saab olema kui üks suur non-stop mikrolaine ahi. Selle initsiatiiviga on Eestis algust teinud TalTech, aga ilmselt on juba laiemalt hakatud maste paigaldama. See avab väga palju uusi ja põnevaid tehnoloogilisi võimalusi. Teiselt poolt tekivad riskid privaatsusele, kuna kõike saab jälgida. Teoorias saab iga väiksemgi seade mikrokiibi. Olles ise taustalt infotehnoloogia valdkonna töötaja ja ettevõtja, siis hakkab endalgi mõte jooksma milliseid põnevaid lahendusi saaks teha. Eesmärgiga, et elu lihtsamaks teha ja uusi võimalusi pakkuda, samas muutudes veelgi rohkem lahendustest ja telefonist sõltuvaks.

Alternatiivsemate eluvaadetega inimesed tunduvad olevat justkui täielikult vastu 5G-le, viidates, et see on meie tervisele, immuunsüsteemile ja keskkonnale kahjulik. Eriti aktiivseks on see läinud viimasel ajal. Ilmselt on põhjus selles, et just see ja järgmine aasta plaanitakse massilisemat 5G leviala väljaehitamist. Olen näinud igasugust infot alates sellest, et Youtube´is on videod, kus USA-s hetkel, kui kõik on isolatsioonis, on usinad wifi-mehed nagu kord ja kohus kooli parklad valgete bussidega täitnud, et koolides midagi toimetada. See on iseenesest kummaline, et need tüübid peavad praegu tööl olema olukorras, kus kõigil on käsk kodus olla. Kuni selleni, kus erinevad alternatiivuudiste kajastajad kuulutavad, et 5G on palju hullem ja tapvam kui praegu leviv k-viirus. Kuna mul on õnn tunda väga erineva taustaga inimesi, siis Facebooki feedi tuleb seda järjest rohkem. Panen ühe video allpool linkidesse. Selles videos on kummaline vaadata USA Kongressis toimunud arutelu, kus senaator küsib 5G esindajatelt, et kas on olemas sõltumatud teadusuuringud. Vastust peate ise nägema. Soovitan vaadata. Üldiselt ei ole selle hüsteeriaga kaasa läinud, neid kurja kuulutavaid pealkirju ja uudiseid enamasti avanud ning olen jäänud vaatlejaks. Tundub, et kui ühed on hetkel hirmul k-viiruse ja majanduse pärast, siis teised 5G ja selle mõjude pärast.

Minu sisetunne seni sel teemal on öelnud, et kõik mis häirib Maa loomulikku võnkesagedust, tuleks igal juhul hoolikalt läbi mõelda ning pikaajaliselt testida, enne kui kasutusele võtta. Kirjutasin hiljuti pikema tunnetusliku mõtiskluse, miks meil on looduses hea olla. Üks põhjuseid on Schumanni resonants. Nimelt on teadlased välja selgitanud, et Maal on oma konkreetne võnkesagedus, mida nimetatakse Schumanni resonantsiks. On teaduslikult tõestatud, et Schumanni resonants ehk Maa võnkesagedus on sarnane inimese aju võnkesagedusega. Seega tundub, et oleme otseses ühenduses Maaga läbi oma aju. Maa võnkesagedust mõjutab omakorda Päikese aktiivsus. On tõenäoline, et Maa ja Päikse elektromagnetilistel muutustel on suur osakaal miks kliima on muutumas. Schumanni mõõdetakse seal, kus inimese jalajälg on minimaalne, kuna tehislik elektromagnet müra häirib mõõtmist. Ehk siis seda mõõdetakse ookeanidel või sügavates metsades. Seega metsas, kus on piiratud levi on igaljuhul hea koht, kus olla ühenduses Maa loomuliku energiaväljaga. See on põhjus, miks looduses ja metsas on hea ning harmooniline olla. Võimalik, et Maa loomulik energiaväli on vajalik, et meie aju ehk vaimne seisund oleks stabiilne (googeleda Schumann resonance, humain brain Schumann).

Leian et kõige parem kaitse igasuguste viiruste ja haiguste eest on terve ning tugev bioväli ja immuunsüsteem. Siis terveneme viirusest loomulikult nii nagu loodus on ette näinud. Immuunsüsteemi kahjustavad erinevad faktorid: stress ja pidev pinges olek, negatiivne mõtlemine, hirmu ja paanika seisund, vähene liikumine, loodusest eemaldumine, kehvad toitumisharjumused ja keskkonna mõjutused, sh saastatus ja tehislik elektromagnetmüra (2G, 3G, 4G, 5G, wifi). Kui toimub pikaajaline immuunsüsteemi nõrgestamine, siis haigestume n-ö elustiili haigustesse, näiteks vähk. Keha on niivõrd nõrgestatud, et ei saa enam isetervendamisega hakkama. Tean seda valusalt omast käest, kuna minu vend suri vähki 7 aastat tagasi. Õppisin sellest kogemusest nii mõndagi. Meditsiin oskab tagajärge ehk kasvajat eemaldada, aga ei oska ravida juurpõhjust. See ongi keerulisem, kuna on palju faktoreid, nagu eelpool mainitud. Tehislik elektromagnetmüra on üks nendest. Isegi kui ei saa rasket diagnoosi, siis oleme vastuvõtlikumad igale kergemale viirusele. Põeme kõike raskemalt läbi.

Seega kõige parem ennetus viiruste vastu ei ole mitte vaktsiin, vaid tugev immuunsüsteem. Me jääme raskemini haigeks. Tugev immuunsüsteem on ennetus ja ravi kaks ühes. Isegi kui jääme haigeks, siis keha terveneb iseenesest palju kiiremini ja kergemini.

Kui 5G teemal oleks toimunud rahvahääletus, siis oleksin kuni praeguse hetkeni olnud kahe vahel. Seda seniks, kuni üleeile jõudis minu Facebooki feedi link rahvusvahelisele üleskutsele vahvalt ekskolleegilt ühest tehnoloogia ettevõttest. Lisaks jõudis eile minuni Eestis tehtud rahvaalgatus, mis avalikustati 23.03 ning on praeguseks hetkeks juba allkirjad kokku saanud Riigikokku saatmiseks. Peale nende algatuste lugemist ja teemasse rohkem süvenemist ei saa enam vait olla, vaid tuleb iseenda eest seista. Tunnen et minu tervisele eksisteerib võimalik oht ja pean tegema endast oleneva, et seda ohtu minimeerida. Seetõttu avaldan selle teksti, kirjutasin omalt poolt alla nii rahvusvahelisele üleskutsele ja Eesti rahvaalgatusele ning toetasin rahaliselt mõlemat. See on parim mida hetkel teha saan. Jagan Eesti rahvaalgatuse ja rahvusvahelise üleskutse lingid allpool teksti lõpus.

Teadlased, arstid ja keskkonnaorganisatsioonid väidavad, et 5G on inimesele ja keskkonnale kahjulik

Lühikokkuvõte on järgmine: paljude riikide teadlased, arstid, keskkonnaorganisatsioonid ja kodanikud nõuavad tungivalt 5G traadita telekommunikatsioonivõrgu, sealhulgas 5G kosmosesatelliitide kasutuselevõtu peatamist. 5G suurendab oluliselt kokkupuudet raadiosagedusliku (RF) kiirgusega lisaks juba olemasolevatele 2G, 3G, 4G telekommunikatsiooni võrkudele. Seda tahetakse rakendada üle maailma igal pool 24/7. RF-kiirgus on teadusuuringutes osutunud inimestele ja keskkonnale kahjulikuks. Üks põhjuseid on sellesama Schumanni resonantsi ehk Maa võnkesageduse häirimine, mis mõjutab igat eluvormi Maal. Öeldakse, et 5G kasutuselevõtt on inimkatse, mida ei ole pikaajaliselt uuritud, ja seda määratletakse rahvusvahelise õiguse kontektsis kuriteona.

Kusjuures 5G-d ei näe ohuna mitte ainult kamp teadlaseid, arste, keskkonna eksperte ja kodanikke, vaid nii mõnigi riigiametnik. Nimelt mitmed suuremad ja väiksemad linnad on tervislikel kaalutlustel peatanud 5G väljaehitamise. Selle kohta samuti link teksti lõpus.

Eestis on 5G-ga juba algust tehtud. TalTech tudengid osalevad ilmselt iseenda teadmata ja luba andmata 5G inimkatses, millele on olemas teaduslikud tõendused mis viitavad, et sellel võib olla inimesele ja keskkonnale kahjulik mõju. Need tudengid on pioneerid, kuna kui nii edasi läheb, siis varsti järgneb kogu Eesti ja muu maailm ning iga inimene, laps ja vanur saab olema sellest mõjutatud. Postimehe kaudu kuulutas TalTechi IT-dekaan jutte kahjulikkusest luuludeks, mis on mõistetav kuna ilmselt tema teaduskond võidab sellest initsiatiivist. Huvitav, mida kostavad TelTechi arsti, bioloogia ja keskkonna teaduskonna esindajad, kui on allpool olevad materjalid läbi vaadanud.

Huvitav on asjaolu, et nii k-viirus kui ka 5G laialdasem paigaldamine on sattunud ühte aega. Need kaks teemat jooksevad justkui paralleelselt. Kummaline on fakt, et Wuhan, kust k-viirus alguse sai, oli üks esimestest 5G pilootlinnadest Hiinas. Hiinas, sh Wuhanis, algas 5G paigaldamine eelmisel sügisel ja nüüd, kui olukord viirusega seoses on rahunenud, siis läheb täie hooga edasi (Googelda, selle kohta palju infot). Viiruse intensiivsem periood algas samuti eelmisel sügisel ehk samal ajal. Kiire Googeldamise tulemusel leidsin ühe huvitava lehe (link teksti lõpus), kus kajastatakse Euroopa riike, mis on ärilistel eesmärkidel 5G juba kasutusele võtnud. Nende seas on viirusest räsitud Itaalia, Hispaania, UK – kokku 15 riiki. Eesti on samuti nende seas.

Ma ei taha tõmmata meelevaldselt mingeid seoseid, küll aga tekib tahes tahmata mõte, et kuna teadusuuringute põhjal nõrgestab 5G täiendavalt meie immuunsüsteemi, siis kas võib olla, et tulevikus saab iga viirusest tervenemine olema raskem? Kas sarnane viiruspaanika hakkab olema iga aasta ning oleme ise selle põhjustajad läbi iseenda rumaluse? Siiralt loodan, et praegusel haiguspuhangul ja 5G laialdase levimise vahel ei ole rohkem seoseid.

Minu võib-olla et liiga lihtne talupoja mõistus mõtleb, et olukorras, kus k-viirus tekitab massiliselt hirmu ja paanikat ning inimesed surevad, siis tuleks vältida igasugust vähimatki ohtu, mis võiks seda veelgi rohkem mõjutada. Mina soovin vältida igasuguseid täiendavaid ohte praegu ja tulevikus, mis võivad minu immuunsüsteemi nõrgestada ja muuta vastuvõtlikumaks igale viirusele. Rääkimata lastest, vanuritest ja nendest, kellel juba on mõni krooniline haigus. 5G puhul pole mul praeguse plaani kohaselt paari aasta pärast pääsu, isegi kui kolin linnast loodusesse ja metsa. 24/7 ja 365 päeva aastas. Mul puudub igasugune valik, kas soovin osaleda selles eksperimendis või mitte.

Paljude teadlaste, arstide ning keskkonnaekspertide uuringud väidavad, et 5G mõjutab inimese immuunsüsteemi ning keskkonna tasakaalu, sh Schumanni resonantsi. Seniks kuniks eksisteerib väiksemgi võimalus, et see nii on, siis leian, et tuleks igasugune 5G levimine peatada ning mastid, mis on töös, kinni panna. Mina soovin, et minu immuunsüsteem toimiks hästi ning et seda mõjutaksid võimalikult vähesed välised mõjutused, sh ebamõistlik tehislik radiatsioon. Mina valin praegusel hetkel igal juhul tervise kui tehnoloogilise arengu. Ükskõik, mis uusi võimalusi läbi selle saab luua. Tervis on olulisem kui tehnoloogilised vidinad. Usun, et selles ei kahtle küll hetkel enam keegi. Võimalik, et see ongi k-viiruse sõnum üha rohkem tehnoloogiast ja nutikatest lahendustest sõltuvale ühiskonnale.

Mida Sina valid?

Sina, kes Sa oled oma sõpru kutsunud üles #staythefuckhome, jaganud sotsiaalmeedias infot, kuidas rikutakse isolatsiooni kokkuleppeid ja pannud pilte üleskutsega “Püsin kodus”, et iseenda ja lähedaste tervist kaitsta – kas lähed lõpuni välja ja seisad enda ning oma lähedaste tervise eest? Või on see ühekordne nähtus seniks, kuni järgmine haigus inimkonda niidab? Kui Sinu soov enda ja lähedaste tervist kaitsta on siiras, siis minu palve on järgmine: palun loe allpool olevad materjalid läbi, tee omad järeldused ja jaga seda artiklit või vähemalt Eesti rahvahääletuse ja rahvusvahelise üleskutse linke oma sõpradele. Las igaüks otsustab iseenda eest.

Igaüks, kes on näinud seda üleskutset, teemasse süvenenud ja väidab et 5G on ainult n-ö alternatiivsemate maailmavaadetega inimeste vandenõuteooria ning teadus seda ei toeta, siis näitab see selle konkreetse inimese ignorantsust ja tõsiasja, et see inimene ei ole erapooletu.

Seniks, kuni ei ole arstide, teadlaste ja keskkonnaekspertide ühist konsensust, et 5G on inimese tervisele ja looduse harmoonilisele talitusele täiesti ohutu, siis:

#stopthefucking5G

 

Ivo Malm

 

TÄIENDUS: Mulle jagati Rootsi onkoloogia ja proffessori seisukohta Eesti Riigikogus eelmisel aastal toimunud 5G arutelust, kus tundub et Eesti ekspertide komisjon ei võta arvesse väga suurt hulka teaduslikku tõendusmaterjali, samuti ignoreerivad suurt hulka teaduslikku tõendusmaterjali ka riigiasutuste ametnikud, esitatakse eksitavaid seisukohti ning tegelikult puudub kogemus elektromagnetväljade tervisemõjude uuringute läbiviimisel (soovitan kindlasti lugeda): https://www.spandidos-publications.com/10.3892/wasj.2019.28?fbclid=IwAR0DAf0Ubz_fPK6DJqPPe_2YlGLkFmQH_uBndAZX1Fk92k-IZZIa0vCmifM

Viited:
1. Eesti rahvaalgatus

2. Rahvusvaheline üleskutse inglise keeles, mida soovitan kindlasti lugeda 

3. Rahvusvaheline üleskutse Eesti keeles, sh hulgaliselt 5G-ga senduvat infot 

4. 5G ärilistel eesmärkidel riikide kaupa 2019 lõpu seisuga

5. 5G rakendamise peatanud linnad

6. Alternatiivse ajakirjanduse USA näide (9 min teema kajastust, sh USA Kongressi Q&A)

Foto: ShutterstockKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.