Ivo Malm: Miks on looduses hea olla

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

26. märts 2020 kell 19:59“Tahan kirjutada endapoolse taipamise, miks on looduses viibides hea olla, keha ja meel on harmoonias ning igasugune ärevus väheneb, mida kauem metsas jalutades viibime. Peamiselt on see tekst ajendatud soovist mõtestada, miks on oluline väärtustada ja kaitsta metsa ning loodust üldisemalt ja et mõistaksime iseenda kohta selles. Kuna leian, et iseenda tundmaõppimine ning mõistmine on oluline, siis avan oma nägemuse inimese olemusest laiemalt. Samuti veidi toimuvast kriisist, mis ei olnud algne eesmärk, kuid praegusel hetkel on iseenda tundmaõppimine ja iseendaga tegelemine möödapääsmatu. Seetõttu tuli veidi pikem lugemine. Me ei saa tihti muuta meid ümbritsevaid tingimusi ja inimesi, vaid saame ainult muuta iseennast ja kuidas ümbritsevale reageerime,” kirjutab vabakutseline maailmarändur Ivo Malm.

 

Järgnev taipamine on viimaste aastate, aga eriti selle tulemus, et olen viimased 6 kuud aja maha võtnud ning viibinud väga palju looduses, nii mägedes ja matkaradadel matkates, rannas ja ookeanis ujudes või surfi õppides, jalgrattaga sõites, aga ka lihtsalt metsas meditatsioonis istudes. Põhjus, miks võtsin aja maha on lühidalt kokku võttes see, et aastaid tagasi erinevatel isiklikel põhjustel langesin depressiooni, kus ärevus ja paanikahood olid mitme aasta jooksul igapäevane nähtus. Tänu soovile iseennast tervendada olen jõudnud vaimsete praktikate uurimiseni. Eelmisel suve lõpus toimus minu Teadvuses suurem muutus, aga teiselt poolt ka tunnistamine, et ei ole endas seda poolt, mis tekitas depressiooni, sõltuvusi, kehas pingeid ja valu päriselt lõpuni tervendanud. Seega otsustasin täielikult aja maha võtta ning üksi üheotsa piletiga ja seljakotiga rändama minna. Minu rännakud on viinud Nepaali, Sri Lankale, Balile ja Hawaiile, kust seda teksti kirjutan. Viimase paari kuu jooksul, eriti Hawaiil olles, on toimunud taipamised, millest antud tekstis rääkida tahaksin.

 

Meditatsioon on hea viis looduse vaatlemiseks ning ühendumiseks

Meditatsioon ei ole minu jaoks uudne tegevus. Olen seda praktiseerinud aastaid ja võin alates ühest tunnist kuni 8 tunnini päevas ja isegi rohkem meditatsioonis olla. Mul on praeguseks hetkeks välja kujunenud endale sobivad meditatsioonid mis on tulnud sisetunnet kuulates. Hawaiil olles olen olnud samuti meditatsioonis, aga selle vahega et olen olnud väga palju ühes imelises väga suurte ja vanade puudega muinasujutu metsas, mille pilt on antud teksti juures. Ühe puu peal on eraldi ökosüsteem mitmekesise taimestikuga. Just seal on toimunud taipamised looduse osas. Olen olnud meditatsioonis silmaklapid ees (mulle meeldib teatud põhjustel mediteerida silmaklapid ees) ja istunud selg vastu puud ehk puuga ühenduses, nii päeval aga ka pimedas öösel kuni 8 tundi päevas. Pimedas kahel põhjusel: et läbi minna üksi pimedas võõras metsas või ükskõik kus olemise hirmudest ning kuna lihtsalt nii hea ja keha tervendav oli olla, siis ei tahtnud pimeda saabudes ära minna.

Väikse lapsena tundsin hirmu üksi öösel toas olles. Ilmselt paljud väiksed lapsed tunnevad hirmu, et pimedas on justkui mingi nähtamatu oht. See on illusioon, nagu on illusioon iga hirm mida meel genereerib. Üksi keskööl metsas täielikus pimeduses ja puhtas Teadvuse seisundis meditatsioonis olles hakkab meel ikkagi genereerima, et kohe tuleb puu tagant keegi kes tahab sulle haiget teha või kaevust välja hüpanud väike hirmutav tüdruk nagu ühes õudusfilmis või mõni loom ründab. Kõike seda meele tekitatud tsirkust oli alguses ärev jälgida, aga mingi hetk kui sellest läbi nägin et kõike seda genereerib meel ja neid asju ei juhtu, siis jäi meel vait ning alles jäi rahuseisund, vaikus ja puhas Teadvuse seisund. Pimedas metsas silmaklapid ees mediteerides sain isegi veel kõige võimsamaid kogemusi. Lõpuks läksin ilma taskulambita rahulikult metsast välja nii, et ei näinud isegi meeter enda ette. Pidin isegi veidi pikemalt mediteerima kuniks tähed pilve tagant välja tulid, et oleks midagigi näha.

Alljärgnev on minu enda tõlgendus ja tunnetus ning palun seda mitte üks üheselt tõe pähe võtta. Minu soovitus on iseenda tõde välja selgitada. Kui pakub huvi, siis loe see tekst läbi ja mine metsa. Kui mitte praegu, siis kunagi tulevikus kui saame uuesti vabamalt liikuma hakata. Üldiselt, aga eriti praegusel hetkel, on mõistlik minna sellisesse metsa, kus ei ole inimesi ja segajaid. Et saaksid olla üksi vaikuses. Jäta auto tee peal seisma kui tunne on õige. Vaatle loodust ning igat taime või puud uue pilguga ning proovi mediteerida, selg vastu puud, mõtted vaigistades ning keha lõdvestades.Alguses keskendu hingamisele, kuniks mõte ja keha rahuneb maha. Anna taotlus ning soov: “Ma ei soovi hetkel mitte midagi mõelda”. Huvitav on see, et isegi kui anname sellise taotluse, siis tulevad ikkagi mõtted pähed. See näitab, et me ei kontrolli suurel määral iseendale pähe tulevaid mõtteid vaid miski mis loob mõtteid kontrollib meid. Me ju just soovisime mitte midagi mõelda. Kuidas saab siis olla et paari sekundi või rohkema järel tuleb mingi suvaline mõte pähe. Tuleks küsida, et kust see tuleb ja teadvustada et see ei ole tõeline mina. Sellele on mitmeid vastuseid, aga ei taha siin hetkel pikemalt peatuda.

Kui alustad meditatsiooniga ja suvaline mõte tuleb, siis ära mine mõttega kaasa ehk hakka seda edasi mõtlema. Kui mõtteid jälgida, siis saab ära tabada selle hetke kui mõte ilmub teadvusesse ning meel hakkab seda edasi mõtlema ehk genereerima. Selle hetke ära tabamine aitab kiiremini pidevate mõtete geneerimise rongilt maha tulla. Ole lihtsalt vaatleja. Lõpuks jääb Teadvusse tekkivaid mõtteid järjest vähemaks, kuni jõuad seisundisse kus ei ole ühtegi mõtet. Eesmärk on viibida maksimaalselt kaua seisundis, kus ei ole ühtegi mõtet ning keha on lõdvestunud. Alustada oleks mõistlik lühemast perioodist, näiteks 20 minutit, et tegevus oleks fokuseeritud. Fookus mitte mõelda ja keha lõdvestada võib kõlada lihtsalt, aga vajab praktikat et sinna jõuda. Võib ka öelda, et toimub meele alistumine ning mõtetest lahti laskmine. Seda võib teha nii istudes, pikali või lootose positsioonis. Kuidas endale mugavam on, et saaks pikemalt ilma pingete ja valudeta olla. Metsas on mõtteid lihtsam vaigistada kui kodus, kus on palju segajaid. Kodus oleks hea kui saaksid olla omaette ruumis vaikuses. Praegusel hetkel on soovitus kodus olla, niiet kasuta seda aega et meditatsiooniga tutvust teha kui see on Sinu jaoks uudne.

 

Miks on metsas hea olla?

Elame polaarses maailmas, kus eksisteerib 2 poolt. Neid nimetatakse erinevalt: pimedus ja valgus, naine ja mees, keha ja meel, passiivne ja aktiivne. Pimedus ehk passiivne tähendab minu jaoks naispolaarsust, valgus ehk aktiivne meespolaarsust. Must või pimedus looduse ja elu loomise kontekstis ei ole minu jaoks midagi halba või negatiivset, vaid see on lihtsalt üks polaarsus, millel on spetsiifilised omadused. Pimedusel on ühed omadused, valgusel on teised omadused. Jah eksisteerivad ka muud polaarsused nagu näiteks hea ja halb. Need on meele loodud kujundid, kuna hea ja halb on puhtalt isiklik perspektiiv. See miks meie maailmas on niivõrd palju kurjust, ahnust, ebaõiglust ja hirme peitub mujal. Selle koondnimetus minu jaoks on varjupool. Ehk miski mis opereerib iga indiviidi ja kollektiivse Teadvuse varjus. Selle teksti eesmärk ei ole pikemalt peatuda varjupoolel, kuigi see on hetkel väga aktuaalne. Kirjutan sellest veidi hiljem siin tekstis ja võimalik et teen mingi hetk eraldi pikema teksti.

Tulles tagasi valguse ja pimeduse juurde, siis pimedus sümboliseerib minu jaoks looduse näitel Maa ema. Kõikide taimede ja puude juured on pimedas Maa sees. Muld ise on must ja maa all olles ongi pimedus. Valgus meie maailma kontekstis sümboliseerib minu jaoks Päikest ehk Taeva isa. Taimede ja puude lehed on Maa pealse osaga Päikese valguse käes. Ehk siis on vaja mõlemat polaarsust, et looduses elu eksisteeriks. Et elu saaks alguse, siis on vaja kolmandat koostisosa, milleks on seeme. Seega on vaja Maad, mille peidus seeme saaks hakata idanema. Ning on vaja Päikest, et idanenud puu saaks energiat et kasvada suureks. Puus on olemas mõlemad polaarsused, nii pimedus Maa kui valgus Päikse käes, aga ka seemnest tulenev tarkus kasvada puuks. Puu on pidevalt läbi juurte ja lehtede ühenduses mõlema polaarsusega ning seemest tuleva tarkusega. Ehk siis puu on pidevas harmoonias. See ongi peamine põhjus miks looduses viibides on meil hea olla. Me oleme keskkonnas mis on pidevalt harmoonias ning ühenduses kahe polaarsusega. Harmoonilises keskkonnas viibides muutub meie keha ning meel rahulikuks ning hea on olla.

Mis asi on see kolmas müstiline koostisosa ehk seeme, mis tundub et on looduses elu alge ja programm mis teab milliseks kasvada? Seeme on minu arvates elu kandja, alge ehk nähtus, mida selle teksti kontekstis nimetan Teadvuseks. Vaimses ja religioosses maailmas on pandud sellele erinevaid nimetusi, näiteks Kõrgem mina, Suur Vaim, Algolemus, kõige olemasoleva Looja, Tao, Buddhahood, Algallikas, Kosmiline Läte jne. On välja töötatud erinevaid praktikaid, et puhta Teadvusega ühendust saada, nagu näiteks meditsioonid, hingamispraktikad ja jooga. Yoga otses tõlkes tähendab ühinemine kõrgeimaga (union with the Supreme/Divine).

Seega tundub et eksisteerib Teadvus mis määrab, kelleks konkreetne Teadvuse kandja siin Maa peal kehastub. Teadvuse kandja ja konkreetse puu programm ongi seeme. Igas seemnes peitub justkui Teadvuse koopia ning juhend kuidas konkreetne eluvorm eksisteerib. Ehk siis kui paneme seemne ehk Teadvuse kandja Maasse, siis sellest kasvab konkreetne taim või puu tänu Maale ja Päiksele. Maa ja Päikse koostööl saab taim või puu kõik eluks vajaliku, sh toit, vesi ja energia. Seega igal puul ja taimel on Teadvus, mille detailsus sõltub vastavalt tema programmile. Konkreetne puu on justkui Teadvuse üks väljendusi. Iga taim ja puu on harmoonias ehk pidevas ühenduses mõlema polaarsusega ehk Maa ja Päiksega ning iga puu ja taim on teadlik, et ta on osa suuremast Teadvusest. Selle suurema Teadvuse säde on tema sees. Tundub et Teadvus ise ongi loonud polaarse maailma ehk polaarsused on ühe ja sama mündi kaks poolt. Kui vaatlen Yin ja Yang kujundit, siis tõlgendan seda nii, et must ja valge on polaarsused ja ring mille sees ja piirides polaarsused eksisteerivad on Teadvus. Allolev pilt illustreerib puu näitel Maad, Päikest ja Teadvust.

Seda mõttekäiku edasi mõeldes jõuame paratamatult inimeste ja loomadeni. Kuna meie keha on osa loodusest, siis võib eeldada et allume loodusseadustele. Nii tundub et on ka. Ainult selle vahega, et inimeste ja loomade puhul on seemne ehk Teadvuse ja ratsionaalse mõtlemise kandjaks mees ning keha ehk naispolaarsuse ja keha intuitsiooni kandjaks naine. Keha saab alguse pimeduses ema üsas või osade loomade puhul munas läbi viljastamise ehk valguse, mida esindab mehepoolne seeme. Huvitaval kombel mehe seeme on hele, emaüsa pime. Inimeste puhul on naine justkui Maa esindaja, mees justkui Päikse esindaja. Sarnaselt muule loodusele on Maa ja Päike meile vajalikud, et keha saaks toitained, vee ja energia. Maa vägi ning Päikse energia on vajalikud, et meie keha toimiks hästi. Seetõttu on meil hea olla, kui jalutame Maa peal paljajalu Päikse käes. Nii oleme ühenduses mõlema polaarsusega. Maa ja Päike on justkui meie keha looduse poolsed vanemad, kes meie keha ehk Teadvuse templi eest hoolitsevad. Kusjuures Päikse käes olles tuleks vältida päikseprille, et läbi silmade tuleks valgus kehasse. Kõige parem on Päikest otseselt vaadelda Päikese tõusu ja loojangu ajal, kuna nii ei kahjusta silme.

Igaühes on olemas mõlemad polaarsused – nii mees kui naine. Kuidas nii? Aga vaata iseennast – sinus on olemas nii keha ja sellega kaasnev intuitsioon kui ka Teadvus ja meel, olenemata kas oled mees või naine. Huvitaval kombel jaguneb aju ka veel kaheks – analüütiline ehk meesprintsiip ja intuitiivne ehk naisprintsiip. Teadvuse ja meele keskus ehk mehelt tulenev polaarsus on peas. Keha, elujõu ja sisetunde keskus ehk naiselt tuleneb polaarsus on kõhus. Mõlemad on vajalikud et Sa eksisteeriksid. Kui polaarsused meis endas on harmoonias, siis eksiteerib rahu, tasakaal, tingimusteta armastus ja aksepteerimine ümbritseva suhtes. Need polaarsused ühinevad südames, kus tekib armastus ehk kahe polaarsuse liit – üks olemine. Armastus kõige ümbritseva vastu algab iseendast. Sellest, et armastada ja akspeteerida iseenda keha ja meele loodud mina pilti täpselt sellisena nagu ma olen.

Oluline taipamine minu jaoks toimus kui mõni kuu tagasi lugesin joogatunnis olles seinal sõna Namaste ja selle tähendust. Mida tähendab Namaste ning miks see oluline on? Namaste tähendab lühidalt seda, et ma austan seda kohta Sinus milles terve universum eksisteerib. Kui mina olen selles kohas ja Sina oled selles kohas, siis me oleme Üks. See koht ongi seesama puhta Teadvuse seisund, mis võib luua ükskõik mis eluvormi siin Maal. Ehk Üks mille erinevad väljendused on kaks polaarsust. Selles eksisteerivad terve universumi saladused. See on meis igaühes ja igalpool looduses. Ehk siis kui mina olen puhta Teadvuse seisundis ja sina oled puhta Teadvuse seisundis, siis me teadvustame et oleme üks ja sama Algenergia, Teadvus mis on kõik ümbritseva sh polaarse maailma loonud.

Taipasin et kogu ümbritsev elu, sh Maa, Päike, taimed ja puud on teadlikud et nad on ühe ja sama Teadvuse erinevad väljendused. See kes ei saa oma kohast, olemusest ja väest maailmas aru on inimene. Me peame ennast selleks persooniks ehk identiteediks, kellel on oma ajalugu, töö, pere, hobid, sõbrad, sõltuvused, kiindumused, traumad, hirmud, häbi, süütunne, viha, kurbus, kadedus, ahnus ja mis iganes emotsioonid ning tunded. Ja me ei suuda sellest kaugemale näha. Takerdume pidevalt oma jamade otsa ning taasloome valusaid elukogemusi. Kui hakkasin looduses selle pilguga ringi vaatama, et kõik ümbritsev on Teadvus ja mina olen Teadvus, siis ärkas loodus ellu. Eriti hästi toimis see meditatsioonis ehk puhta Teadvuse seisundis, kus ei ole ühtegi mõtet. Minu palve on, et ära usu mida ma räägin. Mine proovi ise järgi ja selgita oma tõde välja.

 

Teadvuse hüppeline evolutsioon nii vaimses maailmas kui teaduses

Minu jaoks ärkamine, mis tundub et on hetkel laiemalt toimumas, ongi ärkamine iseenda tõele – kes ma päriselt olen. Mis on minu tõeline olemus, vägi ja tarkus ehk mis on minu maksimaalne potentsiaal siin inimese kehas. Et avastada enda tõeline potentsiaal on juba piisav põhjus, et iseenda Teadvust lähemalt uurida. Minu jaoks on inimese evolutsioon mitte see et ahvist sai inimene, vaid Teadvuse evolutsioon ja laienemine. Oleme ju muutunud järjest targemaks ning oskame oma elu paremini korraldada. Tundub et praegu on toimumas suurem teadvuse hüpe, mida võibki nimetada ärkamiseks. Viibin USA-s ning nägin hiljuti kirikul järgnevat silti: “Jesus is coming again”. Mulle tuli taipamine, et see mida usklikud arvavad et on teine tulemine ja mida on ennustatud ongi Teadvuse hüpe, kus suur osa inimesi teadvustab et temas on sama Teadvuse potentsiaal nagu oli Jeesusel, Buddhal või ükskõik millisel religioossel juhil.

Tihti on vaja traumaatilisi sündmuseid või olukordi, et inimene hakkaks ärkama. Oleme elanud piisavalt hästi, et pole vaja olnud iseendasse vaadata. Minul oli vaja aastaid tagasi kukkuda päris sügavasse auku, et jõuda küsimuseni kes seda kõike kogeb ning tulla välja tugevamana kui kunagi varem. Seetõttu on ka praegune olukord hea võimalus teadvuse laienemiseks ja avardumiseks. Väga paljudel on ebameeldiv ja halb olla isolatsioonis iseenda mõtetega kodus olles. See on täiesti mõistetav, aga usun et Teadvuse hüppelise laienemise perspektiivist ka vajalik. Loodan, et võimalikult paljud inimesed jõuaksid läbi selle raske kogemuse iseendas rohkem selgusele ning jõuaksid küsimuseni, et kes on see kes kogeb praegu seda hirmu, paanikat, ebakindlust tuleviku ees ja abitust.

Kes soovib teaduslikku lähenemist sellele, et kas Maa on eluvorm koos Teadvusega ehk Teadvuse üks väljendusi, siis teadlased on välja selgitanud, et Maal on oma konkreetne võnkesagedus mida nimetatakse Schumanni resonantsiks. On teaduslikult tõestatud et Schumanni resonants ehk Maa võnkesagedus on sarnane inimese aju võnkesagedusega. Seega tundub, et oleme otseses ühenduses Maaga läbi oma aju. Maa võnkesagedust mõjutab omakorda Päikese aktiivsus. Kuna jälgin ühte blogi kus aeg-ajalt antakse ülevaateid Maa võnkesageduse liikumiste kohta, siis tean et viimasel ajal on võnkesageduses järjest sagedamini toimunud suured hüpped üles ning olen täheldanud, et nendel perioodidel on endal samuti raske uinuda. Ehk siis Maa emal on samuti toimumas suured muutused võnkesageduses ning see mõjutab omakorda inimest. On tõenöoline, et Maa ja Päikse elektromagnetilistel muutustel on suur osakaal miks kliima on muutumas.

Schumanni mõõdetakse seal kus inimese jalajälg on minimaalne, kuna tehislik elektromagnet müra häirib mõõtmist. Ehk siis seda mõõdetakse ookeanidel või sügavates metsades. Seega metsas kus on piiratud levi on igaljuhul hea koht kus olla ühenduses Maa loomuliku energiaväljaga. Võimalik et Maa loomulik energiaväli on vajalik, et meie aju ehk vaimne seisund oleks stabiilne. Kes tahab rohkem sel teemal uurida sh teadusuuringuid vaadelda, siis Google aitab (Schumann resonance, humain brain Schumann). Ei taha siin pikemalt peatuda, kuigi see on eraldi lai ja väga huvitav teema. Ehk on ka see üks põhjus miks linnas on palju ärevust ja looduses on hea olla. Võibolla tuleks seetõttu olla eriti tähelepanelik uute g-võrkude loomisel ja vaadelda kuidas see mõjutab inimest mitte ainult otseselt ja lühiajaliselt, vaid kaudselt ja pikaajaliselt läbi Maa võnkesageduse häirimise.

Mis puudutab Teadvust ja teadust, siis selle kohta minu hinnangul üritab vastuseid anda kvantfüüsika, kuigi kõik teadlased on segaduses vaadeldes sealseid teooriaid ja katseid. Kvantfüüsikas kõige olulisem palju kordi korratud katse (double-slit experiment, vaata Youtube või Googleda) viitab, et kui pole vaatlejat on osakesed kahes ruumiosas korraga ehk laiali ja tekib nö lainevorm. Kui on vaatleja siis läheb osake sinna kus on vaatleja ehk on kontsentreeritud. Osake justkui teab et teda vaadeldakse ja muudab oma käitumist. Seega osake käitub vastavalt sellele kuidas käitub ja kas eksisteerib vaatleja. Võib spekuleerida et ei eksisteeri eraldi seisvat maailma, vaid konkreetne nähtav maailm tekib tänu vaatlejale. Või siis õigem oleks öelda kõigi vaatlejate ühistulemusel. Alates murulibles, puudest, Maast, Päikesest kuni loomade ja inimesteni. Igaljuhul minimaalselt võib väita, et vaatlejal ehk Teadvusel on väga oluline roll selles kuidas osakesed, millest maailm koosneb, reageerivad. See tekitabki teadlastes segadust, kuna praegune üldine arusaam on et eksisteerib eraldiseisev maailm ja Teadvusel pole sellega midagi pistmist. Tõsiasi on aga see, et koolifüüsika reeglitele on see mida kvantfüüsika viitab vastuoluline. Kel rohkem huvi, siis soovitan järgnevat raamatut kus üritatakse luua seoseid Teadvuse, vaimsuse ja kvantfüüsika vahel: “Quantum Revelation: A Radical Synthesis of Science and Spirituality” (P. Levy).

Teadvuse osas veel nii palju, et ma meelega ei kirjelda enda kogemust ja arusaama puhtas Teadvuse seisundis ehk meditatsioonis olles, et mitte luua ettekujutusi. Ütlen ainult nii palju, et näen ka seal pimeduse ja valguse kosmilist mängu ning tundub, et kosmilises mõttes oleme õed ja vennad. Iga eluvorm siin Maal Päikse all. Kutsun igaühte ise vaatlema iseenda Teadvust, kui see huvi pakub. Iseenda sõltumatu kogemus ja tõde selles küsimuses on minu arust kõige õigem. Teadvuse tundma õppimine ja laienemine on pidev protsess, millel ilmselt polegi konkreetset lõppu. Ei pea iseennast eksperdiks, küll aga on viimasel ajal toimunud mitmed taipamised ja avardumine. Seega hea meelega vahetan kogemusi ja mõtteid nendega kes on iseenda Teadvust vaadelnud ja on huvi, kui selline võimalus peaks avanema. Niisama öelda et näita mulle oma tõde, aga ma ise ei viitsi üldse midagi teha, et seda välja selgitada ning vaidlen niikuinii kõigele vastu tähendab, et sind ei huvita päriselt Teadvuse ja iseenda olemus. See on ka hästi ja ei peagi. Siis pole meil sel teemal midagi pikemalt diskuteerida.

 

Varjupool, kollektiivne teadvus ja miks see hetkel oluline on

Tunnen et pean lühidalt rääkima enda nägemuse varjupoolest, kuigi see ei olnud algselt praeguse kirjutise eesmärk. Kuna k-viiruse tõttu on palju hirmu ja paanikat, siis on see teema aktuaalne. Ehk kunagi kirjutan veel pikemalt. Varjupoole alla, minu nägemuses, kuulub kõik mis on inimese enda ja kollektiivses teadvuses varjul ehk siis sarnaneb Carl Jungi lähenemisele. Jung nimetab kollektiivset varju veel eraldi kollektiivseks alateadvuseks (collective unconscious). Varju kontekstis võib kasutada sõna pimedus ja varju läbinägemisel ehk tervenemisel sõna valgus. Ehk siis pimedus ja valgus selles kontekstis omavad minu jaoks teist tähendust kui looduse ja elu loomise aspektist nagu eelnevalt kirjeldasin. Huvitaval kombel on varjupool aktiivsem just öösel, sh unenägudes ehk pimedas. Samuti olen täheldanud et siis kui on täiskuu, mistõttu kõige õigem oleks sel ajal rahulikult kodus olla ja tegeleda enda sisemaailmaga.

Varjupool on osa kollektiivsest teadvusest, aga see osa mida me ei näe, ei taha tunnistada ja oleme alla surunud. Kõik meie isiklikud ja kollektiivsed traumad, valukohad, rasked tunded ja emotsioonid ning hirmud alates minu sünnist isikliku varju ja aegade algusest kollektiivse varju puhul. Me kõik jagame kollektiivset varju ja oleme sellest mõjutatud. Sinna kuuluvad ka kõik energiavormid mis manipuleerivad inimesi, mis on omaette lai teema. Selle kohta tahaks vaid nii palju öelda, et minu kogemusel tuleks taodelda täielikku vabadust ja sõltumatust kõikidest välistest energiavormidest, välja arvatud Maa (elujõud, vägi), Päike (valgusenergia, vitaalsus) ja Teadvus (elu alge, kosmiline ühendus ja tarkus). Väldin ka näiteks vaimses maailmas levinud Hinduismist tulnud mõistet kundalini ehk maoenergia (serpent), mitte seetõttu et sellega seonduv ja praktikad oleksid valed vaid seetõttu, et seda seostatakse müstilise maoga. Minu jaoks tuleb elujõud ehk naispolaarsus ja sellega seonduvad keha sensatsioonid, mida see väljend esindab, Maa ühendusest. Mõistan neid kes seda terminit kasutavad – igaühel on õigus iseenda tõele.

Leian et üks ühele ja pimesi ei tohiks ühtegi religiooni, uskumust, õpetajat ega guru võtta, vaid tuleks välja selgitada iseenda tõde. Tuleks leida ja aktiveerida iseendas sisemine guru ning intuitsioon, mis annab õiged vastused ja juhatab just Sulle vajalike inimeste ning praktikateni. Igaühe teekond on erinev. Sisemise guru äratamine Sinus endas peaks olema vaimse õpetaja või eeskuju peamine eesmärk.

Üldiselt on nii, et kui toimub ärkamine iseenda tõele, siis muutub aktiivsemaks varjupool. Võib minna väga ebameeldivaks, rasked alla surutud emotsioonid ning tunded võivad üles tulla, manipulatsioonid aktiveeruvad ning kehas võivad toimuda valulikud protsessid. See on vajalik. Pilved tuleb eest ära pühkida, et Päike saaks paista. Mõistan neid kes seda kogevad ning soovin vastupidavust, et lõpuni minna. Kui mõni kes on iseenda potentsiaali avastamise teel saab läbi käesoleva teksti julgust ja mõtteid juurde, siis on eesmärk täidetud.

Kollektiivne Teadvus üldisemalt on meie kõikide ühised uskumused, ideed ja tõekspidamised, aga lisaks kõik mis on meie kollektiivses varjupooles. Kollektiivne teadvus on justkui ühismeel ja -väli, mida kõik koos jagame. On tehtud katseid, et kui rottidele õpetada uus oskus, siis järgnevate generatsioonide rotid õpivad selle oskuse oluliselt kiiremini ära. Kuna sarnased katsed on tehtud eri aegadel ja eri kontinentidel siis on tehtud järeldus nende katseste põhjal, et see kehtib ka rottide kohta eri kontinentidel ja eri aegadel. Kes tahab rohkem teada siis palun Googelda kollektiivse ühisvälja ja varju kohta (collective consciousness, morphic resonance, shadow).

Üks hea sõber nimetab Teadvuse ühisvälja tabavalt internetiks enne kui internet leiutati. Ehk me oleme nähtamatu internetiga omavahel koguaeg seotud. See on ühisväli milles me kõik viibime. Oleme energeetilised olendid. Kui keegi on õnnelik või õnnetu, siis tunneme seda ja meie käitumine ning olek muutub vastavalt. Samuti tunneme kui meid vaadatakse. Võime isegi teise inimese raskustunnet enda kanda võtta iseenda teadmata. Lisaks tundub et kollektiivne väli kattub eri liikide vahel. Näiteks on tehtud katseid et koerad tunnevad ära kui tema omanik otsustab koju hakata tulema suvalistel aegadel ning hakkavad ootama akna või ukse juures. See viitab et telepaatja on reaalne ning toimub läbi ühisvälja mida me kõik jagame, aga ei oska kasutada.

Isiklik ning kollektiivne teadvuse väli on justkui tagasiside masin. See mida Sa sinna paned, seda saad vastu. Ehk toimib nagu karjavaim – oleneb kuhu suunas mingi osa liikuma hakkab, selles suunas teised kõik järgnevad. Oluline on kriitiline mass. Diktaatorid ja need kes masse mõjutada tahavad teavad ilmselt väga hästi kuidas kollektiivne teadvus, varjupool ja nö doominoeffekt toimib. Seda sama parallelli võib tuua näiteks rahamaailmas aktsiaturgudel. Kui mingi osa võtab raha välja, siis on tulemuseks paanika kus kõik hakkavad aktsiaid rahaks tegema. Võimalik et mingit sisulist põhjust ei olnudki.

Praegusel hetkel genereeritakse massiliselt hirmu ja paanikat inimese ühisvälja ning see on ohtlik. Tundub et globaalselt on toimumas doominoeffekt kus hirm ja paanika viiruse ja tuleviku ümber on läinud massiliseks. Kriitiline mass on saavutatud et luua globaalne paanika. Võimalik et see ongi vajalik Teadvuse laienemiseks. Ütlus et loome iseenda tulevikku oma mõtetega ei ole mingi new age lollus, vaid see toimub päriselt läbi igaühe enda ning kollektiivse ühisvälja. Läbi selle mida me oma mõtetega loome ja kuhu suunas kriitiline mass liigub.

Jah, viirusega seoses on mõistlik kasutusele võtta kõik soovituslikud meetmed mida meditsiini ja korrakaitse töötajad soovitavad, et tõkestada viiruse levikut ning et ennast ja lähedasi kaitsta. Kõik soovime et see olukord saaks kiiremini läbi. Viirusega kaasnev hirm ja paanika on ebavajalik ning loob negatiivset hirmudel baseeruvat tulevikku. On vahe ohutundel ja hirmul. Mõlema puhul eksisteerib oht, aga hirmu puhul on paanika ning ohu puhul on rahuseisund. Kui operatsiooni arstid, mägironijad ja muude ohtlike elualade esindajad oleksid oma tegevust tehes hirmul, siis ei tuleks sellest tegevusest mitte midagi välja. Keha oleks pinges ning mõtteis pidevalt mustad stsenaariumid. Hirmul olles on keha oluliselt vastuvõtlikum kõikidele viirustele ja haigustele, kuna oleme pingeseisundis. Seetõttu on immuunsüsteem oluliselt nõrgestatud. Ohutundest lähtuvalt tuleb suhtuda täie tõsidusega meetmetesse mis aitavad olukorral kiiresti laheneda, aga seda tehes tuleb jääda rahulikuks ning lõdvestunuks.

Praegu tugevasti üleval olevad hirmud ehk hirm surma, tuleviku ning hakkama saamise ees on inimeste kollektiivses teadvuses koguaeg olemas olnud. Praegu on see kõigile tugevasti ja valusasti nähtav, millel on ka positiivne külg. Varju puhul on nii, et kui see saab nähtavaks ning sellega tegeleda ja mitte alla suruda ehk hirmud läbi näha ning lahustada, siis toimub tervenemine. Nagu näiteks toimus minul pimedas metsas üksi olles. Seega praegune olukord on hea võimalus inimkonnal üldisemalt vaimses mõttes mitmetest suurtest hirmudest terveneda. Leian et õnn, vedamine ja heaolu ei ole juhuslik, vaid suurel määral enda ja meie kõigi mõtete ja ellusuhtumise küsimus. Põrgu ja paradiis ei ole minu jaoks mingid müstilised kohad Maa all ja Taevas. See kõik toimub siinsamas Maal ja kehastuses. Igaühel on valik kas toob endale läbi varjupoole ja negatiivse mõtteloomingu põrgu või iseenda tõelise olemuse taipamise ja positiivse mõtteloomingu paradiisi Maale.

 

Leia iseendas rahu ja vaikus olenemata sellest, mis ümberringi toimub

Peamine on ükskõik mis väliselt toimub, leida sisemine rahu, lõdvestumine ning hetkes olemine. Leia see koht enda sees, et isegi kui väljas on orkaan või maavärin, siis Sinu tempel püsib rahulikult kindlalt kahe jalaga Maa peal. Ehk siis tegele ainult iseenda sisemaailmaga, mitte teiste muutmisega. Läbi iseenda muudame maailma ja inimesi enda ümber. Olgu selleks meeldiva tegevuse või hobiga tegelemine, looduses olemine ja ühendumine (hetkel ning ka üldisemalt seal kus saaksid olla üksi), mediteerimine (internetis palju juhendatud meditatsioone, ühe efektiivse meetodi jagasin eelnevalt), jooga (interneti teel hetkel kättesaadav), hingamisharjutused (näiteks Wim Hof, Pranayama), trenni tegemine kasvõi kodus kui välja ei saa minna. Kui muid võimalusi hetkel ei ole, siis mine vähemalt enda hoovi, rõdule või aknale, hingata värsket õhku ning saa Päikselt energiat. Mida iganes mis hoiab Sinu meele positiivsel ja keha energia üleval. Keskendu täielikult ainult sellele tegevusele mis Sul hetkel käsil on. Olgu selleks söögi tegemine või toa koristamine. Ära mõtle samal ajal millelegi muule. See on päriselt hetkes olemine. Taotle ning usaldada, et tulevik saab olema positiivne.

Kindlasti võiks vähendada uudiste jälgimist, kuna klikkide nimel toodetakse igasugust jama. Nägin hiljuti ühte videot, kus kirjeldati olukorda väga tabavalt. Nimelt oli uudise pealkiri stiilis “21 aastane inimene suri koroona viirusesse”. Artikli lõpus oli välja toodud, et inimesel oli leukeemia, mis on raske vähi vorm. Ilmselgelt see inimene oli riskigrupis, suri vähki, aga tõenäoliselt paljud noored ilmselt hakkasid iseendale juba hauda kaevama. Nii jaburaks on olukord läinud, et saada rohkem klikke. Teine teema on isehakanud andmeanalüütikud, kes panevad kuskilt saadud numbreid üks-ühele erinevatesse kanalitesse, ilma et ise ka süveneks või saaks aru numbrite tähendusest. Sellised tegevused külvavad veelgi enam põhjendamatut hirmu ühisteadvusse.

Minu soovitus on, et kui pole midagi positiivset ja rahu toovat hetkel sel teemal öelda, siis jäta ütlemata. Tegele iseendaga ning et Su lähedastel oleks hästi. Ise olen uudiseid täielikult vältinud, va see vajalik info mis puudutab otseseid soovitusi meditsiini ja korrakaitse institutsioonidelt, et võtta kasutusele vajalikud meetmed, et ennast hoida ning olla kursis minimaalselt vajaliku infoga. Olen hetkel rohkem omaette, kasutan sotsiaalset distantseerimist iseenda sisemaailma vaatlemiseks ja turgutan immuunsüsteemi. Panustan olukorra lahenemisse läbi selle et, hoian iseennast rahuseisundis, visualiseerin positiivset tulevikku ning üritan läbi oma tekstide teisi rahustada ning lootust anda. See on üks põhjus miks selle teksti just praegu avaldasin ning et tuletada meelde looduse, Maa ja Päikse ilu meie ümber.

Praegusel hetkel kui Sa seda kirja loed on sinuga tõenäoliselt kõik hästi. Kõik need mustemad stsenaariumid näiteks tuleviku ja majanduse osas, mida meel genereerib, on oletuslik tulevik. Seda ei eksisteeri siin ja praegu. Need on illusioon. Mõistan neid muresid, aga kui neid mustemaid stsenaariumeid järjest genereerime, siis loome meie ühisvälja suure tõenäosuse et need juhtuvadki. Minu ettepanek on, et loogem häid stsenaariumeid ja taotleme ning loodame, et meie elu läheb hoopis paremaks mitte halvemaks. Praegu on vaja kriitilist massi, et meie kollektiivne laev hakkas teises positiivsemas suunas liikuma. Olgem tänulikud selle eest mis on hetkel olemas ja loogem ning visualiseerigem uut maailma, kus tahame olla.

Äkki see raputus ongi vajalik, et vananenud süsteemid pikali kukuks ja uued saaksid asemele tulla. Mina olen küll veendunud, et suudan, isegi kui majandus täielikult kokku kukub, selle uuesti üles ehitada ja paremini kui see on hetkel. Miks mitte ka poliitilise süsteemi. Suutsid seda teha minu vanemad kui USSR kokku kukkus ja ka vanavanemad peale maailmasõda. Ei ole ka mina mingi möku, et seda ei suudaks. Ma ei usu et üksi minu eakaaslane ja nooremad ehk uuemad generatsioonid on sisimas mökud. Sellest olukorrast ei aita meid välja mitte keegi teine, kui meie ise. Elu läheb edasi igal juhul. Igaühe panusest ja mõtete loomingust loeb kuidas. Palun tegele ainult iseenda sisemaailmaga ja küll näed et maailm Sinu ümber hakkab muutuma. Loome koos rõõmsat, õnnelikku ja rahulikku tulevikku.

 

Lõpetuseks tagasi loodusse ja rahusse

Loodan et minu tunnetuslik mõttekäik annab mõnele taipamise, et miks on looduses hea olla. Võib-olla ka laiemalt iseenda kohta. Loodan et kollektiivselt hakkaksime loodust ning metsa rohkem väärtustama ning kaitsma. Seal on meie loomulik ja harmoniseeriv keskkond, mitte linnadžungel. Ma soovin et Sa selgitaksid iseenda tõe välja. Vaatle loodust, kõike ümbritsevat ning iseennast uue pilguga. Mine proovi olla pikemalt metsas, kus pole teisi, ja istuda seljaga meditatsioonis vastu puud. Proovi meditatsiooni seisundis ühenduda puudega, Maaga, Päiksega ja Loojaga ehk iseenda Teadvusega. Küsi ühendust ja luba nendel iseennast aidata. Astu sellelt hirmu ja paanika rongilt maha. Hakka looma endale ning kõigile meile helget ja rõõmsat tulevikku.

Eespool andsin tegelikult vägagi lihtsa, aga samas raskesti täidetava juhendi meditatsiooniks. Kui see ei sobi, siis otsi internetis mõni muu või mõni juhendatud meditatsioon. Meel on üks salakaval tegelane ja tahaks ainult genereerida. Kui piisavalt vaeva näha, siis annab lõpuks järgi. Puhas Teadvuse seisund algab sealt, kus meel ja mõtlemine lõppeb. Praegu on selleks ideaalne aeg, kuna kõigil on kodus olles vaba aega. Iga tegevus mis toob Sinus hetkel rohkem rahu on väga õige tegevus. Nii saab see olukord kiiremini läbi.

Minu sisetunne ütleb, et meis kõigis on olemas kõikvõimas Teadvuse säde ning oleme võimelised looma iseendale sellise tuleviku nagu seda soovime, alustades mõtetest mida mõtleme ehk kuidas programmeerime iseenda ja kollektiivse Teadvuse ühisvälja. Kasutagem ja olgem tänulikud selle eest mis meile on antud.

Olge hoitud ja terved!

PS. Tahan tänada kõiki meditsiini, korrakaitse ja muude eluks vajalike elualade töötajaid, et annate praeguses olukorras oma parima. Te olete tublid. Soovin Teile energiat ning rahuseisundit, et praegune raske aeg läbi teha. Aitäh!

Namaste!

Ivo Malm

 

Pildid: erakoguKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt