Elena Cardone 10X konverentsil: Kuidas luua impeeriumit?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. märts 2020 kell 18:47Foto: Elena Cardone’s Instagram.

Elena Cardone on raamatu “Build An Empire: How to Have It All“ autor ja üks ajakirja Forbes top 20 naisettevõtjatest. Veebruari lõpus esines ta Las Vegases toimunud igaastasel 10X Growth Conference´il (10X kasvu konverents), mida Forbes on nimetanud number üks turundus-sündmuseks maailmas. Kolmel päeval astusid kõnelejatena üles peakorraldaja – Elena kinnisvaramagnaadist abikaasa Grant Cardone ning mitmed teised äriimpeeriumite loojad ja oma ala profid, nende hulgas Scooter Braun, Magic Johnson, Snoop Dogg, Rick Ross, Pete Vargas, John Travolta, Tim Storey jpt. Oleme varem konverentsilt avaldanud koomik Kevin Harti inspireeriva etteaste, nüüd teeme aga kokkuvõtte Elena Cardone´i esinemisest.

 

Elena Cardone – kuidas luua impeeriumit?

Mitte keegi pole impeeriumit üksi üles ehitanud. Seda ei ole kunagi juhtunud. Sa vajad selleks meeskonda, kellel on kirglik ja tähendusrikas missioon. Kes on pühendunud, et elada oma täielikku potentsiaali ning jagada maailmaga oma suurust.

See ongi ainus missioon! Ja see kõik algab sinust. See algab sinu kodust.

Kuid see vajab kolme asja:

  1. Sa pead kõik osalised samale leheküljele saama.
  2. Sa pead kõigepealt ise sellele leheküljele jõudma. Sa vajad visiooni sellest, kuhu sa oled minemas. Sinu eesmärki: mida sa tahad maailmaga jagada, kuidas sa tahad panustada?
  3. See vajab ohverdust. Millest oled sa valmis loobuma, et jõuda sinna, kuhu sa tahad? Sa pead lahti laskma oma vanadest ideedest, tühisusest. Sa pead loobuma ajast ja rahast, et iseendasse investeerida. Ja mõnikord pead sa loobuma ka tagasihoidvatest sõpradest või harjumustest.

Minul ja Grantil pole seda alati olnud. Me pole alati olnud see meeskond, kes me tänasel päeval oleme. Ma arvasin, et ma suudan seda teha üksinda. Mind õpetati seda üksinda tegema. Mind õpetati olema see iseseisev naine, kes ei sõltu kunagi mehest. Ma arvasin, et pean kõike omapäi tegema, et olla piisav.

Esimesed viis abieluaastat tegutsesin ma täiesti iseseisvalt. Ma mõtlesin vaid iseendale. Ma ei suutnud isegi oma perekonnanime muuta, sest see tundus justkui identiteedi kaotamisena. Ma olin nii väiklane, et ei valmistanud oma abikaasale isegi süüa. Ma mäletan, kui ta ühel päeval äripartneriga koju tuli ja palus, et ma süüa teeks. Ma küll nördimusest tegin seda, kuid hiljem lajatasin talle, et ma ei ole mingi köögitädi, kes talle päevad läbi süüa teeb. See oli kurb.

Minu isepäisus maksis meile 5 aastat. Mõelge, kui kaugele me oleksime tänaseks jõudnud!

Ma räägin teile, millal see kõik muutus. See juhtus 2008 aasta majanduskriisi ajal, kui ma olin esimese lapse ootel. Me nägime uudistest, kuidas Lehmanid pankrotistusid, ja äkitselt oli Grant muutunud tuhkvalgeks, kui oli taibanud, et tema äri on hävitatud. Ma polnud teda kunagi sellisena näinud, seega ma küsisin: „Mida see tähendab?“ Ta vaatas mulle otsa ja ütles, et me saame surma.

Vabandust palun? Kas ma näen sinu jaoks välja nagu surm? Kas meie näeme surnud välja? Ei, härra. Kui me koos elama hakkasime, siis sa lubasid, et minu elu muutub sinuga koos vaid paremaks – sa ei maininud midagi surma kohta. Mine oma kontorisse ja ära tule sealt enne välja, kui sa oled asjast sotti saanud!

Hiljem tuleb ta välja koos käsikirjaga – ta on kirjutanud raamatu 3 tunniga, kui minul võtab see terve aasta!

Samal ajal kui tema kontoris oli, sain ka mina osadest asjadest aimu. Ma olin sunnitud kogu oma elule otsa vaatama. Ma taipasin, et minu abikaasa oli hirmunud ja vajas oma naist, kes oleks temaga samal leheküljel ja aitaks teda! Mida ma omast arust mõtlesin?!

See ei puudutanud enam vaid minu isiklikke huve. Ma olin sel päeval otsuse teinud! Ma otsustasin lasta oma mehel sõltuda minust, et vastutasuks saaksin sõltuda ka temast.

Vaatamata kõikidele häältele, mida ma oma peas kuulsin… Naised ümber maailma, kes mõistaksid mind hukka, kui ma loobuks mehe nimel oma näitlemiskarjäärist. Hääled, mis ütlesid, et ma müüksin ennast maha ja oleksin läbikukkunud. Kui ta jätaks mind noorema naise pärast maha, vaataksid kõik need naised mind tülgastusega ning hõikaksid: “Ma ju ütlesin sulle!“

Vaatamata kõigele otsustasin ma sellele libedale teekonnale pühenduda. Ma loobusin selleks, et võita midagi hinnalisemat. Ja see oligi meie impeeriumi algus!

Täna teeksin ma selle mehe jaoks mida iganes. Ma kaevaksin kraavi. Ta maksaks minu maniküüri eest, kuid ma kaevaksin kraavi!

Grant ja mina oleme meeskond. Me oleme samal leheküljel. Meil on väga selge, mis on meie eesmärk. Me teame, kes me oleme paarina, ja kuhu me lähme. Meil on julgus, et mängida kõrgemal tasemel.

Suurim armastuse tegu, mida saad teise inimese jaoks teha, on aidata tal saavutada oma eesmärgid ja unistused. Meie armastust ei mõõdeta selle järgi, kui palju peame oma armastust tõestama, veetes piiramatult aega käest kinni hoides. Meie armastust mõõdetakse edu järgi, mida me üksteisele kingime.

Ei ole mingit kahtlust, et Grant oleks ka ilma minuta edukas inimene – ma ei püüa vastupidist väita. Aga tema kõrgendatud edu? See kuulub minu nimele!

Grant ei ole kunagi kuulnud mind ütlemas: “Millal sa koju tuled? Kus sa oled? Sa ei helista mulle. Sa töötad liiga palju. Sa ei pööra kunagi mulle piisavalt tähelepanu!“

Tal on keskkond, mis on vaba tähelepanu kõrvaletõmbajatest. Tal on naine, kes probleemide tekitamise asemel neid hoopis lahendab. Ma hoolitsen kogu kulisside taguse eest, et ta saaks jäägitult pühenduda oma tööle ega peaks muretsema oma naise ja laste pärast. Tal on naine, kes temasse usub. Kes teda tagant tõukab ja ütleb, et ta on enamaks võimeline. Kes tema haavad kinni plaasterdab ja teda tagasi lahingusse saadab!

Me oleme huvitatud üksteise kõrgendatud edust. Meile meeldib mängida kõrgemates ešelonides, mis oleks võimatu, kui peaksime pidevalt vundamenti parandama. Tal on partner, kes teda usaldab. Ja seda ütlen ma alati: leia inimene, keda sa usaldad, ja ehitage koos impeerium! Sest isegi kui me mõnel päeval oma armastuses kahtleme, me usaldame üksteist sellegipoolest. Me ei mängi rumalaid lapselikke mänge, et üksteisele kätte maksta. Me teame oma rolle ja teeme oma tööd.

Grant ei ole kunagi mind alt vedanud. Ei oma lapsi, sõpru, partnereid, personali, investoreid ega ka maailma. Ta täidab alati oma lubadused. Ta toetab teid ja mina jään alati teda toetama. Grant soovib teile kõigile finantsilise vabaduse anda ning mina aitan tal seda saavutada.

2020 on sinu aasta! See on aasta, et jõuda samale leheküljele, tegutseda vapralt ja pühendada ennast suuremeelsusele. See on sinu aasta, et kümnekordistada oma elu!

Sa suudad luua muutuseid. Sa ei ole väike ega “normaalne”. Sa ei ole loodud selleks, et väikest mängu mängida. Sa oled vallatu!

 

Vaata kogu konverentsi siit: 10X Growth Conference

Foto: Forbes

 

Toimetas Madis MarkKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt