“Tere, Teile on Telegram!” 16: Pea igal naisel on mõni ahistamiskogemus. Miks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. oktoober 2017 kell 22:36Ahistamise teema on väga paljude naiste jaoks olnud päevakorra juba lapse- või noorukieast saati. Konspirituaalse jutusaate “Tere, teile on Telegram!” stuudios oli seekord Telegrami peatoimetaja Mariann Joonase ja Õhtulehe loovjuhi Anu Saagimi külaliseks seksuaalhariduse ekspert  ja kodanikuaktivist Kristina Birk, kes aitas keerulist teemat lahti harutada.

 

Proovi ise järgi – kui rääkida oma naissoost tuttavatega, siis on igaühel jagada mõni poiste-, meestepoolne ahistamise kogemus lapsepõlvest või varajasest noorusest. Miks see nii on? Kas asi on kasvatuses, ühiskonnas, meedias?

Ja kuidas mõjutavad sellised kogemused naiste suhtumist meestesse ning kas üldistamine võib omakorda kahjustada mehi, kellele naistesse lugupidamatult suhtumine ei tuleks mõttessegi? Mil määral on nende protsessidega on seotud haridussüsteem ja meelelahutus, sh pornotööstus?

Kuidas siis neid olukordi lahendada ja kas mõttemustrite muutus kogu ühiskonna tasandil on üldse võimalik?

Kristina Birk on seksuaalhariduse ekspert, feminist ja kodanikuaktivist, kes teeb suure kirega oma igapäevast tööd Eesti Seksuaaltervise Liidus ja on varem töötanud Tallinna Noorsootöökeskuses. Ta koolitab igal aastal sadu noori ja täiskasvanuid, teeb arengukoostööd oma valdkonnas ka väljaspool Eestit ning seisab hea selle eest, et kivistunud stereotüübid lendaksid sinna, kuhu nad kuuluvad – ajaloo prügikasti.

 

NB! Kui sind on ahistatud ja sa ei oska kusagile pöörduda, saad abi näiteks siit.

Vaata saate vanemaid osasid siit: Telegrami Youtube

Foto: Shutterstock

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt