Kas unistamine muudab meid targemaks?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

19. jaanuar 2021 kell 18:58



Unistamist peetakse sageli lihtsalt laiskuseks ja unistustes viibivaid inimeste kohta öeldakse tihti muigega, et nad elavad “pea pilvedes“. Ometi veedame me kõik pea 50% ärkveloleku ajast seisundis, milles mõtted rändavad sihitult ringi. Mõned teadlased on seostanud seda õnnetu olemisega. Kuid kas võib olla võimalik, et selline mitteteadlik mõtteprotsess mängib tegelikult olulist rolli meie isiklike eesmärkide saavutamisel?

 

Üks kognitiivse psühholoogia spetsialist on rääkinud juba mõnda aega radikaalsest teooriast inimese intelligentsi kohta, väites et “pea pilvedes“ ringi käimine võib tegelikult aidata inimestel paremini saavutada neid eesmärke, mis on neile isiklikult olulised. Columbia University teadlane Scott Barry Kaufman leiab, et me vajame uut definitsiooni intelligentsile – sellist, mis võtab arvesse meie sügavamaid unistusi ja soove.

“Meil kõigil on elus eesmärgid ja unistused – asjad, mida me tahame reaalses maailmas korda saata. Ja kuigi IQ testide abil mõõdetavad oskused on olulised, siis on olemas iseloomuomadusi, mis aitavad meil pikas plaanis jõuda enda seatud unistuste ja eesmärkideni,“ kommenteerib Kaufman.

Traditsionaalne intelligentsi standard on puudulik ning selle põhjal võidakse alahinnata paljusid inimesi, kelle tulemused ei pruugi masinlike kognitiivsete oskuste testides olla väga kõrged, kuid nad võivad olla väga osavad spontaanse tunnetuse osas.

Kaufmani intelligentsuseteooria selgitab intellekti laiemalt, keskendudes tunnetuslikule pühendumisele ja võimekusele läbi selle, kuidas seda rakendatakse isiklike eesmärkide saavutamisel. See ei võta

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt