Keskkonnasaaste mõjutab ka vaimsuse arengut

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

16. november 2013 kell 19:10Tai-Chi-Smog-Environment-300x200Christina Sarich on muusik, joogi ja vabakutseline ajakirjanik, kes on veetnud palju aega Lao Tzu, Paramahansa Yogananda, Rob Brezny, Miles Davise ja Tom Robbinsi õpetustega tutvudes. Ta on regulaarne blogija ning tema viimane raamat kannab pealkirja “Pharma Sutra: Healing the Body and Mind Through the Art of Yoga”. Christina kirjutas portaalile Waking Times sellest, kuidas mõjutab keskkonnasaaste vaimsuse arengut.

 

Sinu sünnipärane õigus on vaimne areng. Isegi, kui sa spetsiaalselt ei püüa, toimub siiski sinus vaimne küpsemine, kuna kõik kogemused suunavad sind hinge suunas tagasi, olenemata sellest, kas neid sildistatakse ‘headeks’ või ‘halbadeks’. Sellised praktikad, nagu jooga, tai chi, qi-gong ja esoteerilised tarkused on suunatud sellele, et meie vaimset kasvu kiirendada. Meie valik kõrgema teadlikkuse kandjatena on see, kui kiiresti see areng toimub. Meile on kättesaadavad praktikad, mis aitavad ühendust saada meie sisemise jumaliku mõistusega, kuid seda protsessi aeglustab ja takistab keskkonnasaaste nagu keemiapilved, õlilekked ja tööstusliku saaste lekked keskkonda, mobiiltelefonide kiirgus ja teised elektromagnetväljad.

Toidud, milles napib elujõudu ja toitaineid, kuid on küllalt toksiine, kurnavad meie keha, nii et meil on vähem energiat vaimsete praktikate harrastamiseks. Geneetiliselt modifitseeritud taimed omavad vähe energeetilist väärtust ning põhjustavad haiguste levikut. See juhtub selle tõttu, et elu peab püsima tasakaalus. Emakese looduse ideaalsuse geneetiline muutmine on kõrgema teadlikkuse tarkuste vastu ning selle tagajärjed on meile oluliseks õppetunniks, et me peame õppima olema loodusega üks, mitte selle vastu võitlema.

 

Keha puhastamine aitab vaimuselgust saavutada

Sügavatest vaimsetest praktikatest tulenevat arusaamist pidurdab meie toidu, õhu, vee ja pinnase saastatus. Igaüks, kes on teinud läbi puhastuskuure ning muutnud enda elustiili puhtamaks, teavad öelda, et nende meditatsioon läks lihtsamaks ning nende ühendus kõrgema vaimuga oli pigem nagu püsiühendus. On piisavalt tõendusmaterjali, et keskkonnatoksiinide, nagu alumiiniumi ja fluoriidi toimel kaltsifitseerub käbinääre, mis on oluline endokriinnääre kõrgema teadlikkuse seisundi saavutamisel.

Kuigi ma ei kuulu ususüsteemi, mille kohaselt saab kurjus meie maailma üle võtta, usun siiski, et on oluline ennast harida selles osas, millised mõjurid võivad püüda vähendada sinu võimet saada ühendust enda jumalikkusega. Pea liiva peitmine nende toksiinide mõju osas on juba põhjustanud halva tervise epideemia ning füüsiline keha on viimane koht, milles haigusnähud manifesteeruvad. Himaalaja joogide ja õpetlaste teadmistest oleme õppinud, et keha ümbritsevad mitmed kestad ja kogu energia mõjutab kõigepealt kõige välimist kesta ning liigub sealt siis sissepoole.Nagu näidates valgust mudasesse vette – valgus pääseb alati läbi, kuid selges vees on see paju lihtsam. Toksiinid muudavad hägusaks meie tšakrate süsteemi – need on meie elujõu keskused, mis aitavad absorbeerida valguseenergia footoneid ning hoida meid elujõulisena. Puhastades oma keha toksiinidest, loome laserilaadse valguse, mis suudab elustada ja valgustada kogu meie energeetilist maatriksit. Sellepärast õpetavad paljud joogapraktikad keha puhastamist. Paljudes joogide tekstides tuuakse välja keha ja vaimu puhtuse olulisust.

Jooga asanad aitavad ka keha toksiinidest vabastada. Asanad ehk kehaasendid on nii efektiivsed, et kogu seedesüsteem ning maks, neerud ja põis saavad justkui uueks. Sel moel on need palju tõhusamad moodsa elu toksilise saastakoormaga võitlemisel. On mõru teadmine, et elame maailmas, kus korporatiivne ahnus on keskkonnasaaste muutnud normiks, kuid on hea teada, et meil on olemas tööriistad, mille abil toksiine eemaldada ning saavutada parem füüsiline ja vaimne tervis.

 

 

Allikas: Waking Times

Foto: tianshengtaijiqigong.com

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt