Kuidas ära tunda oma negatiivsust ja sellest vabaneda

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

24. september 2013 kell 18:35negativity_is_good1Meil on kombeks tajuda negatiivset energiat kui midagi, mis on teistel inimestel. Muidugi, mõnikord tunnetame seda ka iseendas, näiteks soovides, et kõik sind rahule jätaks. Ent negatiivsus saab inimesesse ka nii sügavalt juurduda, et see muutub märkamatuks.

 

Sellepärast kannab negatiivsus vahel maski nimega “reaalsus”. On kerge mõelda, et olla “lihtsalt realistlik” tähendab seda, et sa ei julge liikuda oma unistuste poole ega usu nendesse. Seega võib tunduda, et positiivsed inimesed ei ole realistlikud – nad on kas naiivsed; salgavad seda, kui nad on segaduses või kleebivad rasketel aegadel ette ebasiira naeratuse. Aga kas nad on tõesti “õnnelikud idioodid” või on asi hoopis milleski muus?

 

Kõik, mis võib untsu minna, lähebki untsu

Ent mis ajast kuulub “realistlik” olemise juurde see, et asjad lähevad kindla peale valesti ja seda tuleb aktsepteerida tõena? Realistlik olemine ei tähenda tingimata negatiivsust. Kui sa vaatad maailma realistlikust vaatepunktist ja oled negatiivne, siis ainult sellepärast, et su versioon maailmast on negatiivne.

Kui sinu versioon reaalsusest on negatiivne, lähtud sa eeldusest, et kõik võib minna valesti ning lähebki valesti, ja kõik see, mis iganes võiks minna õigesti, läheb tõenäoliselt ikkagi valesti. Sinu alateadlikud uskumused muudavad su negatiivselt mõtlevaks inimeseks, ilma et sa sellest ise arugi saaksid.

Kui negatiivne mõtlemine on sinusse nii sügavalt juurdunud, et sa isegi ei märka seda, siis tekib küsimus: kuidas teha kindlaks, et oled negatiivsuse pilves ummikus, mis tähendab seda, et meelitad ligi valesid inimesi, valesid olukordi ja negatiivseid tundeid? Kuidas olla kindel, et sa ei pikenda seda negatiivsust?

 

Kas sina oled negatiivse mõtlemisega inimene?

Allpool lühike küsimustik selle kohta, kuidas mõõta oma negatiivse energia taset.

  • Kas sa kurdad pidevalt või ainult mõnikord?
  • Kas arutled sagedamini selle üle, mis on maailmas valesti või selle üle, mis on õigesti? Sinna alla kuulub näiteks halb ilm, kohutav liiklus, idiootne valitsus, närune majandus, lollid seadused jne.
  • Kas sa kritiseerid pidevalt või ainult teatud inimesi?
  • Kas sind tõmbavad ligi dramaatilised seigad ja katastroofid (kas oled naelutatud teleri ette, kui seal räägitakse katastroofist ja kas suudad vältida rumalate kuulsuste lugusid?)
  • Kas sa süüdistad (teisi) pidevalt või ainult üksikutes olukordades?
  • Kas sa usud, et sul pole kontrolli oma tulemuste üle?
  • Kas sa tunned end ohvrina? Kas sa räägid inimestest, nagu nad teeksid meelega sulle halba?
  • Kas sa oled tänulik selle eest, mis on või oled tänulik alles siis, kui asjad hakkavad minema nii, nagu sinu meelest on õige?
  • Kas sa tunned, et paljud asjad juhtuvad ainult sinuga või et need juhtuvad sinu tõttu?

Kaks viimast punkti on eriti olulised. Kui sa oled tänulik alles siis, kui asjad lähevad õigesti, oled sa negatiivne. Tänulikkus on positiivne. Kui sa oled tänulik selle eest, mis on (sealhulgas ebameeldivad tunnid koolis), siis saad sa kutsuda oma ellu aina rohkem positiivset energiat.

Uskumine, et asjad juhtuvad just sinuga, paneb sind ohvri rolli. Siis on lihtne olla negatiivne, sest on mugav loobuda õigusest võtta vastutus selle eest, mis sinuga juhtub. Seega, leia alternatiiv: mida või keda siis “süüdistada”, kui sinuga juhtuvad head asjad? Kas sa tunnistad, et sa oled vastutav heade asjade eest – näiteks oled teinud tublit tööd, näinud vaeva, selle ära teeninud jne, või süüdistad väliseid sündmusi või teisi inimesi iseenda ebaõnnestumistes? Miks siis on nii, et kui juhtub midagi head, siis on see töö tulemus, aga kui juhtub midagi halba, siis on sellel väline põhjus?

On vaja omajagu julgust, et aktsepteerida seda, et sa ise lood oma elukogemusi! Kui sa vastasid jaatavalt mõnele ülal olevale küsimusele, siis hoiad endas mingil määral endas negatiivset energiat. Et tühjendada end negatiivsusest, pead end ümber õpetama, valimaks positiivset suhtumist.

 

Positiivsus loob positiivsust

Siit veel üks huvitav mõttekäik: kas oled tähele pannud, et positiivsed inimesed näivad saavutavat elult seda, mida nad soovivad. Isegi kui asjad ei lähe päris nii, nagu nad sooviksid, naudivad nad elu täiel rinnal. Samal ajal, kui negatiivsed inimesed virisevad ja oigavad oma hädade ja isegi heade asjade üle oma elus.

Vabanemaks negatiivsest energiast, proovi seda 3-astmelist protsessi:

1. Võta asjad omaks. “Kui sa arvad, et kõik on kellegi teise süü, siis kannatad sa palju. Kui sa mõistad, et kõik on põhjustatud ainult sinu enda tegevusest, siis õpid tundma nii rahu kui ka rõõmu” – dalai-laama

2. Katkesta negatiivsed mõtted ja asenda need positiivsetega. See nõuab harjutamist, pühendumist ja võimet näha maailma selle pilgu läbi, mis võib minna õigesti, mitte vastupidi. Iga kord, kui väljendad negatiivsust, pead end kohe teolt tabama ja end ümber häälestama.

3. Kasuta armastuse ja kõrgema spirituaalsuse kooslust, et puhastada oma energiat ja tuua rohkem valgust ja armastust oma ellu. Visualiseeri asju positiivselt, selle asemel, et sattuda ummuksisse negatiivsusega. Lase minevikust lahti. Mõtle südamega ja kasuta oma intuitsiooni. Loo uus, ihaldatud reaalsus, kasutades oma kujutlusvõimet ja ilmuta seda välismaailmale.

Keegi ei taha, et negatiivne energia tungiks nende ellu, kuid paljud meist siiski võimaldavad seda. Kuid me lubame seda alateadlikult, toetudes minevikule, mis tekitab tunde, et tulemused on paratamatud. Kui sa saad jagu minevikust ja mõistad, et tulevik ei ole ettemääratud, on sul rohkem kontrolli oma elu üle, kui arvatagi oskad – siis saab teadlikult hakata kujundama oma elu.

Mis siis hakkab juhtuma? Sinu positiivne energia hakkab sinu poole meelitama asju, mis on sinu meelest õiged ja head: inimesi, sündmusi, asju… ja sa märkad tohutut õnne ja sisemise rahu kasvu.

Miks mitte valida positiivset energiat? Tee oma elus mõned muudatused ja sa näed, kui kiiresti positiivsus võib elu muuta. Naudi häid tundeid ja küllust!

 

Allikas: Beyond Blind Fold

Foto: dreamyoga.com

 

Tõlkis Doris Helina Fjuk

Toimetas Ksenia Kask

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt