Mõtlemise jõud: kuidas muuta oma reaalsus positiivseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. oktoober 2013 kell 19:48magnificent-time-space-reality-wallpaperViimasel ajal on palju tähelepanu pööratud teemale, kuidas me saame kujutlusvõime abil muuta enda tajutavat reaalsust. Portaalis Waking Times ilmunud artiklis arutletakse selle üle, et kuigi reaalsuse kujundamisel mängib suurt rolli ka külgetõmbe seadus – püüe kutsuda oma ellu seda, millest me tegelikult mõtleme ja mida me tegelikult tunneme –, on just eelduse seadus tegelik reaalsuse loomise nurgakivi.

 

Eelduse seaduse kohaselt sõltub maailm, mida sa näed, mitte sellest, mis on olemas, vaid eeldustest, mida sa selle maailma kohta teed. Sinu eeldused on need, mida sa usud ja tunned, millest sa mõtled ja millega sa oled nõus. Kõik sinu kogemused on määratud sinu eeldustega ja see, kuidas sa kasutad oma kujutlusvõimet, loob sinu reaalsuse.

Paljude jaoks on mõtted mehaanilised ja kuna me ei ole teadlikud oma kujutlusvõime jõust, on meil kalduvus kõike eitada ning uskuda, et kõik väljaspool meid on faktiline. Inimloomusele omane negatiivne mõtlemine põhjustab negatiivseid emotsioone ning meie pessimistlikud tunded hoiavad meid lukustatuna soovimatutes kogemustes.

Siin on lihtne näide. Kui sa usud, et inimestel pole häid kombeid ja nad on ebaviisakad, siis hakkad sa terve päeva jooksul kokku puutuma seda tüüpi inimestega, et kinnitada oma eeldusi: keegi trügib järjekorras sinust ette; keegi ei hoia sinu jaoks ust lahti; keegi põrkab sulle otsa ning vaatab sind süüdistava näoga…

 

Kujutlusvõime loov jõud

Kui me avastame oma kujutlusvõime jõu, saame me suunata oma eeldusi liikuma mööda positiivsemat teed ning nii tehes suudame muuta oma emotsioone positiivsemaks. Positiivses mõttevoolus olles avastad, et sinu maailm muutub, et kattuda sinu arusaamaga sinust endast, kuna sinu mõistus annab sulle võtme kujutluseks kõigest, mida sa usud ning mida sa tõeseks tunnistad.

Selleks, et eelduste seadusega konstruktiivselt töötada, tuleb mõista vahet selles, kuidas vaimne ja füüsiline maailm toimivad. Füüsilises ehk välismaailmas on meil kalduvus öelda “See on reaalsus“ või “See on, kuidas on“. Me tunnetame maailma oma vaimsete tajude kaudu ning kipume omaks võtma fikseeritud vaate sellest. Objektiivne vaade peegeldab sulle alati tagasi oma sisemist olekut.

Vaimse taseme sisemaailma kaudu saad sa muutmise jõu. Kasutades oma kujutlusvõimet teadlikult, saad sa subjektiivselt kohandada oma objektiivset reaalsust. Teisisõnu, sinu eeldused asetavad su psühholoogiliselt sinna, kus sa pole füüsiliselt, ning kui su sisemine seisund tunnetab seda olekut, projitseerib see selle sinu reaalsusesse.

 

Kuidas töötada eelduste seadusega?

Esiteks peab sul olema eesmärk või soov. Kui sa oled otsustanud, et tahad just seda, pead sa minema oma sisemuses ühtlustama oma soovi kujutlusvõime abil. Anna sellele reaalsuse tunne ning mängi oma kujutlusvõimega, kuni püüad kinni õige emotsiooni.

Edasi kontrolli oma olekut, küsides endalt: kus ma psühholoogiliselt olen, kas ma olen ihaldatud olemise olekus või vaatan maailma läbi negatiivi, kas ma hoian seda olekut? Tähtis on see, kuidas sa kasutad sõnu “mina olen“. Kas sa oled olevikuhetkes või ütled “ma saan olema“ või “ma kavatsen“? Too ennast pidevalt tagasi olemasolevasse hetke ning tunneta oma olekut. Tee seda igal võimalikul hetkel. Sul on võim muuta oma mõtlemist ja seega ka oma reaalsust. Alusta juba täna.

 

Allikas: Waking Times

Foto: in-my-opinion-blog.com

 

Toimetas Marlen Laanep

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt