Intervjuu esoteerikuga: kuidas teadvus loob maailmakõiksust

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. juuni 2013 kell 12:03



 

3. aprillil oli USA raadiosaates “Coast To Coast AM” külas Richard Smoley, kes on üks maailma silmapaistvamaid autoriteete läänemaailma müstilistes ja esoteerilistes õpetustes. Pärast Harvardi ülikooli lõpetamist läks ta Inglismaale Oxfordi ülikooli, kus ta toimetas ajakirja Pelican. Kõige olulisem osa tema viibimisest Oxfordis oli kokkupuude väikese grupiga, kus õpiti kabalat – lääne esoteerilise traditsiooni alustalasid. Just sealt said alguse Smoley ideed, mille üle ta on enam kui 30 aastat arutlenud oma artiklites ja raamatutes. Ta on kirjutanud seitse raamatut, millest viimased on “The Dice Game of Shiva: How Consciousness Creates the Universe“, “The Essential Nostradamus“ ja “Supernatural: Writings on an Unknown History“.

 

Mis erinevus on spirituaalsusel ja religioonil?

Paljud inimesed räägivad, et nad on spirituaalsed, mitte religioossed. Nad usuvad, et meie tavapärases maailmas on midagi enamat, silmale varjatut ja igal inimesel on oma spirituaalsus.

 

 

 

Mis on teosoofiline ühing?

Teosoofiline ühing on eksisteerinud alates 1875. aastast ja selle eesmärk oli edendada vennaskondlust ning uurida inimese võimeid. Selle ühingu, kus on praegu kolmkümmend viis tuhat liiget Ameerikas, asutaja oli ebatavaliste võimetega müstik Helena Blavatsky (1831–1891) – venelanna, kes uuris paranormaalseid nähtusi erinevates maailmapaikades. Tal on kokkupuuteid olnud varjatud liidritega, kellel olid ebatavalised võimed.

Nad vältisid avalikkust, sest mida rohkem spirituaalne inimene on, seda vähem ta soovib tähelepanu. Tuntuks said mitmed sellised mõisted nagu karma ja reinkarnatsioon ning see näitas, et idamaistel uskumustel on maailmale palju uut pakkuda. Inimesed on hakanud aina rohkem uskuma reinkarnatsiooni, sest tundub ebaloogiline, et sinu käitumine ja elu on dikteeritud vanemate poolt ning sa elad vaid ühe korra.

 

 

Mis eristab okultismi üleloomulikust?

Sõna okultism tuleneb ladina keelest ning tähendab “peidetud”. Algselt tuleb see sõna okultsest filosoofiast, mis rääkis asjadest, mis olid avalikkusele vähem tuntud. Üleloomulikkus on pigem midagi ebatavalist, mida ei suudeta seletada. See tähendab reaalsust, mille mehhanisme me ei tea.

 

Seleta lahti headus ja kurjus.

Ma räägin loo Aadamast ja Eevast seoses sellega. “Üks mees ja naine küsisid Jumalalt ühel päeval: “Oleme kuulnud sellisest asjast nagu headus ja kurjus ning me tahaksime teada, mis see on?” Jumal ütles: “Ma ei tahaks teile sellest rääkida, aga olgu. See on, kui sul on valus last sünnitada ja sa pead tegema rasket tööd, et ära elada.“ Me kõik oleme elus tundnud nii head kui ka halba ja see käib kõige kohta, nii okultismi kui ka muude traditsioonide kohta.

 

Miks inimestele meeldib hirmunud olla?

Hirm on üks meie reaalsuse alustalasid. Vahel on vaja hirmuga kontakti saada, et tunda iseennast, sest meie identiteet on seotud hirmuga. Kui sa hirmu ei tunne, siis paradoksaalsel kombel ei tunne sa ennast turvaliselt: meiega võib kõike juhtuda. See on osa loodusest, kui sind peaks mõni ohtlik loom taga ajama. Paraku aga adrenaliinist, mida hirm tekitab, võib sõltuvusse jääda ja tänapäeva ühiskonnas on hirm negatiivne nähtus, mis tekitab palju kahju.

 

 

 

Mida sa arvad Nostradamusest ja tema ettekuulutustest?

Mul on temale konservatiivne lähenemine. Tõlkisin tema peamisi tekste ühes oma raamatus ja proovisin tema mõtteid lahti seletatada võimalikult hästi. See, millest ta rääkis, oli seotud ajaga, mil ta elas, ja see on omamoodi pettumust valmistav, aga oli ka mõni huvitavam näide. Osa Nostradamuse ettekuulutustest viitab ühele salapärasele isikule nimega Histler. Paljud on märganud nime sarnasust Hitlerile ja seda kasutasid ära ka natsid erinevatel põhjustel propaganda tegemiseks. Tegelikult aga on Histler Doonau jõgi Austrias ja Nostradamuse ajal 16. sajandil oli see üks suuremaid ja võimsamaid jõgesid. Ta oli suur poeet, kes oskas ennustustele emotsionaalse tausta anda.

 

Miks kõik tsivilisatsioonid on rääkinud maailma lõpust, aga seda pole siiani juhtunud?

Üks peamine põhjus on hirm, mida on inimesel on raske ohjata ja sa muudad selle millekski muuks. Ja teine asi, mis meid kõiki puudutab, on see, et me kõik sureme. Maailmalõpu kartust põhjustab surmahirm. Me ei ole siiani mõistnud, kuidas kosmiline õiglus töötab. Kas elu on õiglane? Ei tundu eriti. Kosmilise õigluse süsteemist saame me teada maailmalõpus.

Inimene on eristatav teistest elusolenditest, sest peale selle, et me tahame, et oleksime üksteise vastu ausad, tahame ka seda, et universum oleks õiglane. Teiseks – igavus. Elu tundub vahel igav ja rutiinne ning idee, et maailma lõpp tuleb, lisab elule vürtsi. Arvan, et inimesed, kes usuvad ja tahavad maailma lõppu, soovivad tegelikult, et keegi tuleks inimkonda päästma.

 

 

Mis on palvetamine?

Meie vaim ei ole isoleeritud kehast ja see annab ka palvetamisele võime aidata inimesi. Teadusel on raske palve mehhanismidest aru saada ja sellele ei ole ühest seletust. Kui mõtetel on võim, siis negatiivse palve saab needuseks muuta, sest võib-olla on tõsi, et mõtte saab reaalsuseks muuta.

 

 

 

Miks oli “Da Vinci kood“ nii edukas?

“Da Vinci kood“ tabas täpselt ajastu närvi hoolimata sellest, et see on väljamõeldis. See lähenes kristlusele teisest küljest, kaasates sinna ka varem teadaolnud tõdesid ning see aitas ergutada inimeste kujutlusvõimet.

 

Räägi meile raamatust “The Dice Game of Shiva“ – Shiva täringumäng.

Selles raamatus on teadvuse definitsioon. Teadvus tekib võimest seostada iseennast ja teisi. Kui me ei suudaks eristada iseennast teistest, siis ei oleks ka teadvust – see on universumi tunnus. Minuga on samal arvamusel Thomas Edisson, kes ütles kunagi, et keemilised ühendid reageerivad üksteisega, seega peab neil olema mingi teadvus, mis paneb ühte keemilist elementi teist ära tundma ja see ei tähenda, et neil on samasugune teadvus nagu meil.

Oma raamatus tõlgendan ma hindu jumalat Shivat kui kõigele teadvuse andjat. Kui me arvame, et meie teadvus on meie mõtted, siis eksime, sest me suudame jälgida neid eemalt kolmandas isikus. Kuna sa suudad vaadata oma mõtteid, siis need ei ole sina. Kes me siis tegelikult oleme? Seda saame teada siis, kui jõuame täieliku valgustumiseni.

 

 

Mida sa arvad kätega ravitsejatest?

Mõnel neist on hämmastavad võimed – ma arvan, et see jõud on meis kõigis olemas. Selle jõu kasutamine on nagu klaverimäng, mida me kõik oskame arvatavasti teha, kui seda õppida.

 

Mis on astraalrändamine?

Kui su hing lahkub su füüsilisest kehast mõneks ajaks, et rännata erinevates universumites. Olen nõus nende inimestega, kes ütlevad, et me kogeme seda iga öö. Rännakutest rääkimine on vaid selle teadvustamine.

 

 

 

Helistaja Scott Californiast:

Ma olen kliiniliselt surnud olnud viis korda. Kolm korda registreeriti surmaaeg, kui sügavalt mu ajust eemaldati kasvajat 28 tundi, pärast mida ma olin veel koomas. Kui ma olin surnud, siis oli mul ligipääs kõikidele teadmistele – absoluutselt kõigele. Ei olnud mitte midagi, mis oleks olnud peidetud universumis. Kõik oli nii ilus ja ma olin täidetud rõõmuga, tundes end sellest lõhkemas. Ma teadsin kõikide asjade tähendust ja olemust, mida ma enda ümber nägin.

 

 

Intervjueeris George Noory

 

Kuula kogu intervjuud saates “Coast To Coast AM”. (algab 0.39:00)

Richard Smoley kodulehekülg.

Richard Smoley blogi.

Richard Smoley Facebook.

Fotod: facebook.com, ucobserver.org, cbc.ca, vitoria.nova-acropole.org.br, hostwisely.com, 24.media.tumblr.com, upload.wikimedia.org, dubsism.files.wordpress.com

 

Toimetas Laur Raudsoo

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt