Kuidas lõpetada endas kahtlemine ja hakata elama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. mai 2024 kell 9:30Rebecca Butler elab Fort Worthis Texase osariigis. Päeval on ta joogaõpetaja, ema ja abikaasa. Öösiti, kui kõik magavad, on ta kirjanik, unistaja ja luuletaja. Paar aastat tagasi jäi tema ema väga haigeks ning tema rasket teekonda elu lõpu poole kaasa tehes õppis Rebecca rohkem elu, armastuse ja naermise kohta, kui ükski raamat oleks saanud talle õpetada. Ema mälestuseks on Rebecca teinud teadliku valiku elada iga päev õnnelikuna hoolimata sellest, mida elu talle parasjagu täpselt serveerib.

 

Artikkel ilmus Telegramis algselt oktoobris 2013.

 

Inspireerituna vestlusest sõbrannaga, otsustas Rebecca kirja panna 9 sammu, kuidas lõpetada endas kahtlemine ja hakata täiel rinnal elama.

Enamus meist tahab korda, loogikat ja põhjendusi, kuid hinges otsime olemise kergust ning seda olemust, mida sa eritad, kui oled otsustanud endas kahtlemise lõpetada ja elama hakata. Kui sa oled ühendatud ning ühel lainel elu allikaga, siis on kõik loogiline. Sa mõistad, et elu on tantsupõrand ning sinu ülesanne on tantsida nii, nagu mitte keegi ei vaataks. See võib kõlada ebaloogiline nagu maagiasse uskumine. Kuid maagia on kõikjal meie ümber. Vaata puid – nemad hingavad seda, mida meie väljutame ning meie omakorda hingame seda, mida nemad väljutavad. Me kutsume seda teaduseks, kuid see ongi just maagia. Me oleme sellega nii harjunud, et ei märka seda enam. Maagia on see, mille tõttu maailm pöörleb ning pole meie asi seda kahtluse alla seada, vaid hinnata selle loodud kingitusi. Ning usaldada, et see võluvägi on alati olemas ja toetab meid, kui me seda vajame.

 

Selleks, et selle maagia lainele saada ning tõeliselt elama hakata, on mitmeid meetodeid.

1Mediteeri

Ole paigal ja tea, et universum on lahke. See ei pruugi iga kord nii näida, eriti kui sinu parimad plaanid saavad maatasa tehtud. Kuid kui palju kordi oled kogenud midagi, mis on väga valus ning isegi piinlik, kuid tagasi vaadates nendid, et see on üks parimaid asju, mis sinuga juhtunud on. On väga oluline teada, et universum toetab sind. Kui sa mediteerid universumi lõputu lahkuse üle, siis viid ennas sügava tänutunde seisundisse. See on väga võimas olemise viis.

2. Palveta

Sinu seitsmes tšakra on su “armu pangakonto“ millele teed sissemakseid palvetamise teel Palve on hea. Palve on hinge toit.

3. Keskendu sellele, mida sa vajad

Keskendu sellele, mida sa ihaldad, mitte sellele, mida kardad, mis teeb sind ärevaks ja mis sa soovid, et oleks teisiti. Keskendu enda unistustele, enda valgusele ja võimetele.

4. Loo

Me oleme ette nähtud olema loojad. Anna endale võimalus elu loomist lõbusalt võtta. Tunne, kuidas elu allikas liigub läbi sinu, kui sa annad järele tungile luua – loo aed, maal, karjäär, kodu, eine, mahl, jutt või mida iganes muud. Me oleme siia ellu tulnud loojatena.

5. Liigu

Tantsi, uju, sõida rattaga, viska hundiratast või mine joogasse – üks asi, mida ma õppisin enda ema raskest haigusest on see, et meie liikumisvõimet tuleb tähistada, mitte iseenesest mõistetavana võtta. Võtta ette ja hakka ennast liigutama!

6. Naerata

Selleks on vaja palju vähem lihaseid, kui mossitamiseks ning see toob kaasa kergema olemise. Lase naeratusel hiilida enda näole ja enda hinge.

7. Naera südamest

Naermine toidab hinge. Leia naerujooga tund. Siruta käed taeva poole, keerle ringis ning naera selle tegevuse absurdsuse üle. Miks mitte! Ära võta ennast liiga tõsiselt.

8. Söö hästi

Kohtle toitu nagu enda keha ravimit. Sest just seda see on. Ja kui sa libastud, ole enda vastu leebe ning proovi uuesti.

9. Jutusta lugusid

Lood on omaette maagia. Sinu sõbrad ja vanemad armastavad neid, sinu lapsed ja lapselapsed räägivad neid hiljem aastakümneid. Jaga oma lugusid, ära ole tagasihoidlik. Elu on selleks liiga lühike.

 

Tee need tegevused enda igapäevaelu osaks. Need teenivad sind hästi ning aitavad sul elu maagia ning üleminekuajaga ühele lainele saada.

 

Allikas: Mind Body Green

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt