Kuidas universaalne kabala õpetus aitab ümbritsevat mõista?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

27. august 2019 kell 18:35Oled sa kunagi mõelnud, et mis oleks, kui oleks olemas selline ideaalne elu elamise juhend? Elu võib olla väga segadusse ajav, ilma konkreetsete suundadeta ning väga lihtne on vahel ära eksida – kuid kui meil oleks olemas mingisugune kaart, oskaksime me palju lihtsamalt oma elu eesmärkide poole navigeerida, kirjutatakse Modernse Müstikakooli lehel.

 

Tuhandeid aastaid tagasi jagati välja universaalse kabala õpetused võrdselt laiali kõikidele hõimudele ja riikidele üle maailma nende poolt, kes soovisid meid juhendada. See on universaalne seetõttu, et on mõeldud võrdselt kõikidele inimestele ja ta annab vastused ka kõikidele küsimustele. Ta käitub nagu majakas eluteel eksinule valgust näidates ning avaldades saladusi, mis teevad meist paremad inimesed ning aitavad meil maailma vete turbulentsides hõlpsamini navigeerida.

 

Mis on kabala?

Kabala on viis vaadelda maailma selliselt, mis aitaks meil sellest selgemalt aru saada. Viis, kuidas avaldada erinevad saladused ja seosed, mis pole võibolla kõigile kohe arusaadavad. Kabala on ka universumist arusaamise kunst ja teadus, mis kasutab elupuud ning teisi erinevaid spirituaalseid võtmeid, kirjeldamaks maailma. Lihtsustatult võimaldab ta näha asju ja aru saada asjadest väga paljude erinevate nurkade alt.

Kui traditsionaalne kabala tuleneb iidsest Heebrea kultuurist, siis universaalne kabala jagati kunagi kätte paljudele kultuuridele üle maailma – seda on näha, kui me vaatame vanu legende ja lugusid, kuidas need teadmiseid on peaaegu igasse kultuuri sisse imbunud.

 

Mida kabala tähendab?

“Kabala” tähendab “see, mis on edasi antud” või “see, mis on õpetatud”. Inimkonna algusaegadel usaldasid Valguse Hierarhia olendid teadmised universaalsest kabalast inimestele ning alates sellest ajast on neid teadmisi edasi antud Müstikakoolides õpetajalt õpilasele läbi spetsiaalse katkematu teadmiste ja võtmete liini.

Kabala ei ole lihtsalt omaette distsipliin vaid midagi palju rohkemat. Universaalne kabala on võtnud spektrisse mitte ainult oma isikliku kogemuse, vaid kogu universumi eksistentsi tervikuna. Universaalse kabalaga me arendame endas uue perspektiivi ning arusaamise, aidates tuua meid lähemale saamaks täielikult aru iseendist, Loojast ning maailmast!

 

Mis on Sephirot?

Oled äkki märganud keerulist põimunud sümbolit, mida on kujutatud artiklites, mis on rääkinud universaalsest kabalast, nii Modernse Müstikakooli kui ka paljudes teistes traditsioonides. See sümbol on Sephirot ehk elupuu.

 

Loodud kümnest erinevast ühendatud sümbolist, igaüks esindamas eri aspekti Loojast, maailmast, iseendast ja jumalikkusest. Elupuu on võtmeks kuidas aru saada ja dešifreerida universaalne kabala. Vaata seda, kui kaarti, mis kirjeldab kõiki ja kõike: individuaalsed aspektid kaardil põimuvad kokku moodustades üksteisega tervikliku tähenduse.

Kabala kasutab spirituaalseid teadmisi omamoodi võtmena, et murda universumi eksistentsi koodi. Lihtsalt öelduna, see on justkui objektiiv läbi mille vaadates tundub kõik ühtäkki väga loogiline.

Elupuu võimaldab meil dekodeerida elu, loomise ja iseenda saladusi ning seda uurides ja kasutades saame me ise-ennast palju selgemalt mõista ja jõuda lähemale kõigi müstikakoolide eesmärgile – tunda iseennast .

Kabalad on võimalik õppida peamiselt kolmes Modernse Müstikakooli keskuses: Torontos, Londonis ja Tokyos. Kuid see aasta on avanenud unikaalne võimalus ning Kabala koolitajad ja juhendajad tuuakse eksklusiivselt Eestisse, meile koju kätte. Aastane koolitusprogramm algab selle aasta novembris.

 

Allikas: Modern Mystery School

Eesti kabala kursuste kohta leiad infot siit: mysteryschoolest@sparkoflight.eewww.sparkoflight.ee

Pildid: aixsponza.com, MMSchool

 

Tõlkis Asse SaugaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt