Kurjade vaimude väljaajamine, II osa

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

20. aprill 2014 kell 15:3024. veebruaril 2014 andis USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” intervjuu roomakatoliku kiriku demonologist ja terapeut Adam C. Blai, kes koolitab riiklikul tasandil välja preestreid kurjade vaimude väljaajamises. Tal on magistrikraad psühholoogias ja on abipersonali liige asutuses International Association of Exorcists, mis paikneb Roomas. Intervjuu esimest osa saate lugeda siit.

 

Kas deemonid tahavad meie keha või hinge?

Nad tahavad inimese vaimselt hävitada, meelitades jumala juurest ära nii palju inimesi kui võimalik, sest nemad ise ei saa enam kunagi tema juurde tagasi. Meil on veel see võimalus, kuna saame kahetseda oma tegusid. Sellepärast proovivad nad oma ohvreid panna sooritama enesetappu, mis ei on lähedal hinge kaotusele. Veel hirmsam stsenaarium on, kui deemonist vaevatud inimesed teenivad neid vabatahtlikult. Sellisel juhul puudub inimese sisemine konflikt, sest nad on eemaldunud oma südamekeskusest. Tavaliselt me ei näe neid inimesi, kuna nad ei palu abi.

 

Aga võib-olla selline inimene vajab hoopis psühhiaatrit?

Me välistame selle võimaluse, enne kui hakkame oma tööd tegema. Kirik on väga konservatiivne ning laseb litsentseeritud psühhiaatril inimest hinnata, viies sageli läbi ka arstliku läbivaatuse, ning piiskop peab koostama aruande inimese deemonliku ülevõtmise sümptomitest.

 

Miks just nüüd on deemonite juhtumid sagenenud?

Millegipärast lubab jumal ilmutada rohkem kurjust maailmas, inimesed näevad ja räägivad sellest avameelsemalt. Need ei ole lihtsalt väljamõeldised, vaid selliseid juhtumeid kajastab ka meedia, mis omakorda sunnib piiskoppe sellest rohkem rääkima ja pidama preestritele loenguid.

Näiteks võib tuua hiljutise juhtumi Indianas, kus poiss kõndis ametnike ees tagurpidi mööda seina üles. Kuna seda nägid psühholoog ja sotsiaaltöötaja, siis sai see lugu ka meediakajastuse osaliseks. Preester ütles intervjuus, et see oli standardne juhtum, millega tegelemiseks läks vaja ainult paar sessiooni.

Vaimude väljaajamise tegevuskord on olnud stabiilne alates 17. sajandist. See on töötanud nii hästi, et seda ei ole peetud vajalikuks muuta.

 

Kuidas kirik defineerib deemoneid?

Deemonid on langenud inglid, kes ei ole kunagi inimkehastuses olnud ning kellel on vaba tahe nagu meil. Seda kinnitavad nii piiblitekstid kui ka meie enda kogemused, nähes nende käitumist. Nad on vaimsed ja surematud olendid, kes oma vaba tahet kasutades otsustasid öelda jumalale “ei“ ning saadeti igaveseks taevast Maale.

Kombetalitustel kohtab ka neetud hingi, kelle väljaajamine käib teistsuguse protseduuri järgi. Deemonid ei reeda kunagi oma nime, sest seda teades on su palved rohkem keskendatud ning neil on rohkem mõju. Ei ole hea idee küsida deemonilt küsimusi, see on reeglitevastane, kuna nad võivad seda su vastu ära kasutada ning sinuga rohkem manipuleerida.

 

Kui palju on USA-s inimesi, kes on deemonist vaevatud? Kas see arv erineb ka riigiti?

Arvan, et igas suuremas linnas leidub üks kuni neli inimest, kes otsivad abi. Itaalias on neid rohkem, kuna kiriku juhtivad institutsioonid asuvad seal ning deemonite juhtumid näivad olevat sagenenud, mis tähendab rohkem keha ülevõtmisi.

Paljud inimesed mängivad Ouija lauaga, kas sa arvad, et see on ohtlik?

Igasugune suhtlemine teispoolsusega on ohtlik, olgu selleks see laud, pendel või automaatne kirjutamine. Kristlikust seisukohast annad sa oma usu mingi suvalise vaimu kätte, et küsida küsimusi elu kohta pärast surma selle asemel, et usaldada jumalat. See on vastuolus esimese kümne käsuga ning sa kunagi ei tea, kes on “telefoni teises otsas“. Olen näinud palju olukordi, mis algavad sõbralikult, kuid lõpuks kisub asi inetuks.

 

Kas on võimalik, et inimest vaevab ka rohkem kui üks deemon?

Alati on koloonia, kunagi ei ole ainult üks. Selles seisundis on mustadel jõududel õigused sinu keha üle: inimese keha on neile kui kodu, kuhu nad võivad sõpru külla kutsuda. Võitlus algab alati madalamatest jõududest ja liigub üles põhiisikute juurde, kelle nimesid võib leida vanast ja uuest testamendist.

Sissekolimiseks vajab kuri vaim luba inimeselt endalt ja inimene peab olema teadlik, millele ta loa annab. See ei ole lihtsalt nii, et jood ennast täis ja ei tea, mida tegid. Täiemahulise ülevõtmise puhul teab inimene kindlalt, mida ta tegi, et see ligi kutsuda. Saatan tuleb meie juurde hetkil, kui oleme nõrgad – ta teab, et oleme meeleheitlikes olukordades nõus kõike tegema. Inimesed arvavad, et asjad ei lähe kunagi nii hulluks, kui annavad oma nõusoleku, mõnikord saadab neid mõned aastad rahulik elu ja maine edu, kuid lõpuks saatan alati petab inimesi.

 

Kas vaimude väljaajamise ajal on hetki, kui inimene muutub tagasi endiseks?

Deemonid kuulevad oma ohvri mõtteid ja tunnevad neid, kuid mitte kogu aeg. Inimesed kuulevad hääli, mis ütlevad neile, mida nad peavad tegema ning kui nad ei allu, siis ähvardavad karistada. Meie töö on sundida deemonit enda õiget palet näitama, et saaksime aru, millised õigused on tal selle inimese keha üle. Proovime “lepingu” tühistada ning deemoni sealt minema saata.

 

Milliseid esemeid ja miks te deemonite väljaajamisel kasutate?

Tavaesemete hulka kuulub rist, püha vesi ja mõned pühad reliikviad. Rist on sümbol, mis tuletab deemonitele meelde Jeesuse ohverdust ning võitu põrgu üle, see on ka pühitsetud. Püha veega on sama asi: nende jaoks on see kui piits, tuleb olla ettevaatlik, mitte muutuda nende sarnaseks ja hakata neid piinama. Keha ei saa selle juures viga, ainult kehatemperatuur võib tõusta kõrgeks ning luud võivad spontaanselt nihestuda ja keha võid painduda kummalisel viisil. Peapööritamist ei toimu nagu filmides, kuid deemon võib teha teisi veidraid asju, et tähelepanu kõrvale juhtida.

 

Kas inimeste kodude, majade ülevõtmised toimuvad tihti ja kuidas?

Need on päris sagedased, 10–15 juhtumit iga deemoniga vaevatud inimese kohta. Nad hõlvavad maja ning kõik inimesed, kes seal sees elavad. Selline nakatumine võib kesta aastaid enne, kui neid minema ei aeta, sest nad ei vanane ning võivad olla väga kannatlikud. Nad ei taha loobuda sellest kinnisvarast, kus neil on luba olla.

Inimesed teevad päris palju paranormaalseid asju oma kodus, millega kutsuvad juhuslikke vaime oma elamisse ja annavad neile loa seal viibida. Nad võivad alguses teeselda, et on su sugulased, kuid siis hakkavad probleemid.

Kodu puhastamiseks võib kasutada salveid ja muid viirukeid, aga kui sa pole toonud jumalat osalema selles pühitsuses, siis pole taimel väge. Kui inimesed arvavad, et nende kodus elavad kurjad vaimud, siis tuleb otsida kõigepealt asjale ratsionaalset seletust. Deemonlikud probleemid on väga haruldased, võrreldes teiste sündmustega elus.

Kas nad võivad jätta inimese lõpuks rahule?

Ei, see võib kõlada imelikult, kuid nende töö on meid proovile panna ja meie töö on neile vastu seista. Põhimõtteliselt, need ebatavalised juhtumid, millest kuuleme, toimuvad siis, kui asjad on juba liiga kaugele läinud. Sellisel juhul annab jumal neile võimaluse end päästa.

 

Kui paned kokku käsiraamatut preestritele, siis millest sa alustad?

Esimesena käsitlen küsimust, kas see kõik on ikkagi tõeline. See on tähtis seisukoht, millest alustada, kuna vaimulikke ei koolitata sellisteks juhtumiteks. Eelmistele põlvkondadele õpetati, et saatan on idee või kurjus inimestes, olles allegooriline. Aga sellised juhtumid võivad olla reaalsed ning nendega tuleb õpetada hakkama saama.

 

Kas deemonid saavad loomad üle võtta?

Nad saavad neid kindlasti mõjutada. On juhtumeid, kus deemon tapab inimese lemmiklooma, et ohvrit hirmutada.

 

Helistaja Dallin Portland Oregonist: Kas eksisteerib mingi seos inimeste soo, vanuse, sissetuleku või muu põhjal, mis mõjutab inimkeha ülevõtmist?

Puutume kokku inimestega kõigist eluvaldkondadest, rassidest ja religioonidest, kuid näeme rohkem naisi kui mehi. Peamine kategooria on inimeste vaba tahe.

 

Helistaja Chuck San Diegost: Mis vahe on poltergeistidel ja deemonitel?

Poltergeist tähendab saksa keeles lärmakat vaimu. See kirjeldab tegevuse liiki, mitte olendit ennast. Deemonlikud kummituslood algavad sellega, et nende tegevus muutub aja jooksul vägivaldsemaks. Inimhinged ei taha hirmutada, vaid annavad inimesele leebemalt märku, et vajavad su palveid.

 

Adam C. Blai kodulehekülg

Fotod: ghostvillage.com, i187.photobucket.com, geoglyphiks.com,  parablevisions.com, 1ms.net

 

Toimetas Kirke Hellamaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt