Mari Metsalliku naiselikkuse saladused: Juuksed aitavad meil spirituaalselt kasvada

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

31. mai 2020 kell 11:43Foto: pilgrim.ee

Mari Metsalliku raamat “Naiselikkuse saladused” viib lugeja metshaldja muinasjutulisse maailma, kus peategelaseks on Armastus, kelle elujõuks on Naiselikkus. Autor jagab vaateid, kogemusi ja salanippe oma isiklikust elust, mis lähtub üdini naiselikust olemise viisist. 

 

Mari Metsalliku eluviis ja ilmavaade on tänapäevastest tavapärasustest tõenäoliselt veidi teistmoodi. Tänu sellele mõjuvad tema lähenemine ja lood lugejale värskelt ja kohati lausa muinasjutuliselt. Menuraamatu “Metshaldja päevik” (2014) uus teos “Naiselikkuse saladused” on kirjutatud viisil, justkui kirjutaks Mari oma isiklikku päevikusse iseenda jaoks – läbi sügavate, kuid kergete tunnete just nendest hetkedest, mida tahaks igaveseks säilitada ja lastele pärandada. Autor usub, et heatahtlikult ja õnnetundes kirjutatud sõnad on pühad ja valgusküllased ning hakkavad neid lugeva inimese hinges kaasa helisema.

“Naiselik suhtlemine õpetab armastamist, andestamist ja mõistmist ning kingib elurõõmu. Kui lubad endal olla naiselik, seda häbenemata ja vabandamata, kui oled siiras, õrn ja armas, nagu me loodud oleme, kulgeme läbi elu rahulolus. Naiselikkus on ohvrirolli vastand – julge õitsemine. Naiselik suhtlemine jälgib elus lihtsaid põhimõtteid, suhtudes ümbritsevasse nii mõttes kui teos vägivallatult – nii saad ise elada puhta südametunnistusega, elada kahetsuseta. Kahetsuseta elu on külluslik, pikk ja hinge toitev. Naiselik energia tervendab tühimikke mehe südames ning annab talle jõudu. Ka kõige tahumatum, endassesulgunum ja külmem mees muutub naiseliku energia puudutusest. Minu jaoks on elus kõige tähtsam perekond, armastus ema ja isa vahel, nende kindel abielu, mis on rõõmuga täidetud, ning rahulolu, mis voolab perekonda naiseliku naise südamest. Ma olen alati igatsenud kasvada selliseks naiseks nagu minu ema ning valida endale abikaasa, kes oleks kaitsev ja hooliv nagu minu isa. Olla armastav, naiselik abikaasa ja hoolitsev ema on minu elu suurim ja tähtsaim eesmärk,” tõdeb autor.

 

Juuksed

Meile õpetatakse, et juuksed on surnud rakud ning ainult juuksejuur on elus. See on küll väga ekslik lähenemine. Selle arvamuse tõttu kahjustavad naised oma juukseid mõtlematult, öeldes, et need on ju kõigest juuksed. Kuid need pole kõigest juuksed – need on täiuslik mehhanism, mis aitab meil spirituaalselt kasvada ja hoida endas moraalseid väärtusi ja omadusi. Oma juustega mõjutab naine reaalsust.

Kahjuks on enamik õpetusi juuste olemuse ja nende õige hoolduse kohta puudulikud ning seetõttu ei oska naised kasvatada oma väekaid juukseid, et kogu nende potentsiaal saaks avalduda.

Milline on juuste täispotentsiaal? See on igal inimesel erinev, olenevalt juba tema läinud elude tegudest ja viisidest, kuidas ta on suunanud ja muutnud energiaid. Möödunud aegadel tunnustati väga pikkade juuste tähtsust ning väärtustati nende eest hoolitsemist. Pikad juuksed sõna otseses mõttes kaitsevad meid ja hoiustavad meie energiat. juukseid võiks mitte lõigata, vaid lasta neil lihtsalt kasvada – mida pikemaks, seda parem. On öeldud, et tavaline terve naise juus võiks ulatuda tagumikuni. Põlvedeni ulatuvate juustega naine on täieliku kaitse all ning energias, mis võimaldab kasutada kogu oma naiselikku väge.

Ülipikkade juustega naine peab täielikult kontrollima oma emotsioone ja mõtteid, kuna tema võime reaalsust mõjutada on väga tugev. Selle tõttu kasvavad juuksed väga pikaks vaid juhul, kui naine on endas välja arendanud sellised omadused nagu kaastunne, headus, lahkus, õrnus ja süütus, et energia, mis keerleb nii pikkades juustes, vähimagi pahatahtlikkuse mõjul ei vallandaks tornaadosid ja vulkaane.

Mees, kes kammib oma naise pikki juukseid, ammutab sellest psüühilist jõudu ning tema teadvus tõuseb. Sellepärast meeldib meestele nii väga vaadata naise lahtiseid juukseid. 
Juuksed hakkavad välja langema siis, kui inimene tunneb, et on midagi kaotanud, tunneb end millestki ilmajäänuna või süüdistab end millegi kaotuses. Miks paljud naised kaotavad palju juukseid peale sünnitamist ehk just siis, kui süli on täis uut õnnistust ja küllust ning elu rikkalikum kui kunagi varem? Meile öeldakse, et juuste väljalangemine peale sünnitust on normaalne ja paratamatu, kuna see kõik sõltub hormoonidest. Kui see oleks nii, siis juhtuks see paratamatus kõigi sünnitanud naistega, ometi osasid meist ei puuduta see üldse.

Juuksed hakkavad välja langema, kui naine tunneb, et on kaotanud oma naiselikkust. Sünnitus peaks olema kui lilleõie täielik avanemine, kogu oma naiseliku olemuse avanemine. Öeldakse, et ei sünni vaid laps, vaid sünnib ka ema. Kuid sündima peaks ka naine. Kui naine tunneb, et ta on enne ema ja alles seejärel naine, hakkavad juuksed välja langema. Perekonnas peab alati olema esikohal mees, mitte kunagi ei tohiks naine asetada lapsi mehest ettepoole. Sellega rikub naine mitte ainult enda ja mehe, vaid ka lapse õnne, kuna laps peab võtma energeetilises mõttes siis partneri koha ja see roll käib talle üle jõu ja ebaloomulik. Sünnitades ja vastsündinu eest hoolitsedes vabaneb naine enesetähtsusest ning väärõpetustest naise rolli kohta. Jääb vaid olla naine oma päris algses, süütus vormis, oma täiuslikkuses.

Kuulen paljusid emasid ütlemas, et nende jaoks on kõige tähtsam laps ja alles seejärel mees. Lapsi koheldakse nii, nagu nemad oleksid põhjus, miks perekond ja armastus üldse eksisteerib. Näen nii palju paare, kes ütlevad “nüüd meist sai perekond” siis, kui esimene laps on sündinud.

Tegelikult on täpselt vastupidi. Lapsed eksisteerivad tänu sellele, et naine ja mees on loonud suhte – nemad on selle suhte ja armastuse viljad, aga mitte selle põhjustajad. Minu ema on mind kasvatanud üles teadmisega, et kõige tähtsam on tema suhe minu isaga, kuhu mitte miski kunagi ette ega vahele ei tule. Nii kasvab laps, kes austab oma vanemaid ja kuulab neid, sest teab, et just ema ja isa on perekonnas kõige tähtsamad.

Piiblis on juukseid mainitud üle saja korra, peamiselt kontekstis, kus jumal räägib oma armastusest ja kaitsest inimeste üle. Juuste täit olemust ja eesmärki ei suuda me täielikult mõista ega lahti seletada, sellepärast vaatame neid kui lihtsalt osa välimusest, mitte kui väärtuslikku kehaosa. Me ei mõtle, et juuksed võiksid anda meile midagi enamat peale ilusa väljanägemise. Keha on kingitus jumalalt, kõik meie organid töötavad jumaliku plaani järgi, seega on keha püha ning täpselt samamoodi on juustega. Juuksed on antennid, mis oma otste kaudu koguvad universumist energiat, hoiustavad seda nagu patareid ning toovad kehasse, kus aitavad luua kõrgemat teadlikkuse taset.

 

Miks ma ei lõika oma juukseid?

Jah, ma ei lõika oma juukseid üldse, ma isegi ei trimmi juukseotsi. Mu juukseotsad on alati terved. Kui leian mõne katkise või murdunud juukseotsa, lõikan selle spetsiaalsete kääridega lihtsalt ära. Terved juukseotsad ei vaja lõikamist. Juukseid lõigates tekitame oma kehale stressi, keha peab loovutama toitaineid ja mineraale, et kasvatada puuduolev osa kehas tagasi. Juuksed on vägi ning ma tunnen nende jõudu.

Juuksed on otseselt seotud ajuga ning need on meie informatsioonikaablid, elujõu ja naiselikkuse energia allikas, samuti meie kehale vajalike mineraalainete hoiuruum. Mulle meeldis väga, kui üks meesterahvas kinkis mulle komplimendi mu juuste kohta, öeldes, et need on märk tõelisest naiselikust väest. jah, naise juustes on tõesti peidus tema vägi. Kui juustel lastakse kasvada nende täispotentsiaalini, saavutavad need võimed. Need peegeldavad naise sisemist tervist. Millest on inspireeritud rapuntseli muinasjutt? Kõik, mida me loeme raamatutest või vaatame televiisorist, on mingis reaalsuses päriselt olemas. Piibel räägib lugu kogu maailma jõudu omavast Simsonist, kelle vägi oli tema juustes, mida polnud kunagi lõigatud, ning kuidas ta kaotas oma väe, kui tema juuksed lõigati. Minu armastatu sai selge juhatuse Loojalt mitte kunagi lõigata oma juukseid, sest lõikamata juuksed on pühad. ta hoiab oma juuksed väikestesse punupatsidesse punutuna ning kuna ta juuksed kasvavad väga kiiresti, tuleb patse iga mõne kuu tagant uuendada. juuste punumine on meie eriline traditsioon, kusjuures ta usaldas selle ülesande ainult minule. enne kui ma esimest korda tema juukseid punuma hakkasin, puhastas ta minu käed Kariibidelt toodud õnnistatud mereveega, et puhastada energia, mis voolab läbi käte. Läbi peopesa ja sõrmeotste voolab praana, chi ehk qi, elujõud, õnnistav energia, mis salvestub juustesse, kui ma neid armastust tundes punun. ta on ka öelnud, et punuda ei tohi halbade mõtetega või ärritunud meeleolus, kuna nii salvestub see energia juustesse ja kandub edasi kehasse, südamesse.

Alati kui hakkan kirjutama, lasen oma juuksed vabaks ning kammin need läbi, et naiselik energia voolaks vabalt, et suudaksin nende antennidega selgelt vastu võtta ning läbi tunnetuse edasi anda ja et energias ei oleks mingeid blokeeringuid.

Minu eest ei saa midagi varjata. Vaata, kui pikad on mu juuksed

juuste mõjust inimese võimetele on küll räägitud, kuid juukseid pole tänapäeval siiski au sisse tõstetud, vaid on siiani koheldud kui välist iluasja. Vietnami sõja ajast tehtud uuring avastas, et üleloomuliku intuitsiooni ja võimetega mehed, kes sõjaväkke valiti, kaotasid järsku kogu oma väe. Põhjus seisnes selles, et sõjaväega liitudes lõigati ära nende pikad juuksed ja sellega võeti neilt ära üleloomulik võime tajuda meeltevälist. juuksed on seotud aju ja intuitsiooniga ning samuti võimega reaalsust mõjutada ja loomejõudu kasutada. juuksed kiirgavad energiat. Muutused auraväljas on näha, kui teha aurapilte enne ja pärast pikkade juuste äralõikamist.

Naise juuksed peavad olema pikad. Mida pikemad on juuksed, seda rohkem naine mõjutab reaalsust ning seda tugevam ja kiirem on tema manifesteerimisvõime. Pikad juuksed aitavad naise mõtetel kohe täituda, selle võimega ei jää mitte miski kättesaamatuks. Seega peab olema väga ettevaatlik oma mõtete ja soovidega, kuna reaalsuse mõjutamise võime on väga tugev. See eeldab mõtete puhtust, et hoida loomeenergia armastusel ja headusel.

 

Olen leidnud, et kui naisel on naisena kõik korras, tema naiselikkuse energia ainult kasvab ja ta oskab seda maailmale väljendada, siis ta ka armastab oma juukseid ja nende hooldamist, kuna juuksed on naiselikkuse väljendus. juuksed näitavad keha tervist ja viljakust, need on üks väärikamaid kingitusi, mis annab inimesele palju juurde. Kui me hakkame tunnetama iga kehakarva kohta, et mis eesmärk tal tegelikult on, vaatleme suunda, kuidas ta kasvab naha suhtes ja kuidas ta mitte ainult ei juhi soojust, vaid juhib ka energiat, mis siseneb ja väljub meie kehast, siis õpime tõeliselt hindama seda kingitust. Selge on see, et juuksed on osa kehast, organ nagu iga teinegi. On inimesi, kelle jaoks juuste lõikamine oleks sama mõistlik, kui oma nina või sõrmede äralõikamine.

Juuste lõikamata jätmine näitab armastust jumala vastu ning austust selle vastu, mis ta meile andnud on. inimesel on kõigist teistest imetajatest kõige arenenum aju ja ka kõige pikemad juuksed ning see ei ole tähendusetu kokkusattumus. Mõned inimesed ütlevad, et juuksed on surnud ja ei oma mingit suuremat tähendust. See pole tõsi. Me teame, et juuksed kasvavad oma täis pikkusesse, mille iga inimene selles elus on ära teeninud (mille loomiseks on ta varasemates eludes oma energiat kasutanud) ning kasv aeglustub või peatub siis. Kui juuksed oleksid “surnud”, siis kuidas nad pärast lõikamist teavad, et tuleb hakata kaotatud osa tagasi kasvatama? inimene, kes tunnetab juuste tähendust, ei lõikaks neid iialgi ära. Juustes on elu, tähendus ja energia, mis toidab keha ja toetab hinge, terved juuksed on seotud vaimse kasvuga. Selline inimene mõistab, et see on kingitus ja õnnistus jumalalt.

Meeste ja naiste juustel on erinevad mehhanismid ning need toimivad energeetiliselt erinevate eesmärkidega. Naise juuksed nagu kogu tema olemus on energia akumuleerija. Naise juuste pikkust seostati tema sisemise tarkusega, juukseid kirjeldati kui kohta, kuhu akumuleerub naiselik energia. Usuti, et mida lühemad on naise juuksed, seda vähem on kogunenud temasse jõudu, headust, armastust, kiindumust ja sisemist tarkust. Seetõttu väärtustasid naised oma juukseid väga ning teadsid nende saladuslikkust.

Olen leidnud, et pikkades juustes on mõju, mis aitab naisel hoida ühte täht- saimat naiselikku omadust – süütust. Selle all ei pea ma silmas vaid füüsilist, seksuaalset süütust, vaid süütust kui iseloomuomadust, kuhu kuulub ka tagasihoidlikkus, alandlikkus, austus. Juuksed kaotades kaotab naine seda omadust. Veidike häbelikkust, see on nii ilus naiselik omadus.

 

Teadlik juuksehooldus

Kõige võimsam soeng pikkadele juustele on punutis, mis langeb mööda selgroogu alla. Tüdruk, kelle juuksed on selliselt punutud, on kogu Kõiksuse kõige tugevama kaitse ja õnnistuse all ning seda soengut kandes ammutab naine energiat mööda selgroogu oma kehasse, vaimu ja hinge, et täide viia oma kõige kõrgem püha missioon – olla Naine.

Juukseid ühte patsi punudes nimeta teadlikult kõik kolm salku, mõeldes neist kui kehast, meelest ja vaimust. Sellise teadlikkusega juukseid punudes toome väga palju selgust oma ellu, läheme läbi oma päeva väga harmoonilisena. Ilus ja terve pats sünnib siis, kui iga salk on võrdselt punutud, ilma et ühte teisest eraldada saaks. Nii saab ka terve ja õnnelik inimene sündida keha, meele ja vaimu harmoonilisest koostoimimisest.

Pikad ja terved juuksed on atraktiivsed absoluutselt iga mehe jaoks. Mehed jumaldavad lihtsaid, naiselikke soenguid ning lahtiseid juukseid. Kas olete märganud, et me teeme väikestele tüdrukutele alati sarnaseid punutisi ja soenguid? aga miks me ei tee neid enam naistena teineteisele ja iseendale? Kas teate, et sellised soengud on meeste jaoks äärmiselt ligitõmbavad, armsad ja naiselikud. Suviti viibin tihti väikeste tüdrukutega koos. Aastaid tagasi toimus lastelaager rantšos, kus loomade eest hoolitsedes elasin. Mängisin parasjagu küünis heinakuhja sees kassipoegadega, kui 5–6 väikest tüdrukut minu juurde tulid. Pikutasime kõik koos pehme heina peal ja vestlesime. Rääkisime inglitest, haldjatest, inglipuust, mille ümber inglid igal õhtul tantsivad ja mis halbu vaime eemal hoiab. Vestluse keskel hakkasid väikesed tüdrukud spontaanselt teineteise ja minu juukseid punuma, silitama ja sättima. See on intuitiivne naiselik tegevus.

Terved juuksed on sümbol noorusest, naiselikkusest ja tervisest, tunnus viljakusest, võimest luua. Naised teavad seda alateadlikult ja instinktiivselt, see on ka põhjus, miks tüdrukud, kes lõikavad oma juuksed lühikeseks ja säilitavad poisiliku lõikuse, teevad seda tihti hoopis muudel varjatud põhjustel. Tavaliselt lõigatakse oma pikad juuksed ära pärast traumasid või lahkuminekut, mis muudavad naise agressiivseks ja kalgiks. Ta ei suuda enam kanda pikki juukseid, mis annavad talle pehmed ja elurõõmsad omadused. Ka depressioonis inimesed ei suuda kanda juuste õnnistust. Kui olete otsustanud juuksed ära lõigata, matke lõigatud osa maa alla.

 

Juuste energeetiline puhastus

Juuksed kahjustuvad, lõhenevad otstest, murduvad ja kukuvad välja ühelt poolt pidevast mehaanilisest hõõrdumisest ja pidevalt pingestatud olekust, kuid teisalt ka negatiivse energia kogunemisest. Juuksed imavad endasse kõike, kaasa arvatud tundeid ja mõtteid. Kui tumedaid tundeid ja raskeid mõtteid saab liiga palju, muutuvad ka juuksed raskeks, rasvaseks, lähevad kiiresti pusasse. Kui me peame viibima keskkonnas, kus on liiga palju müra, võõraid mõtteid ja muud välist informatsiooni, tuleks enda kaitsmiseks hoida juuksed punutult või pealaele krunni seotuna, nii ei ima need ümbritsevat informatsiooni endasse ja hoiame end puhtana.

Me teame, et peale emotsionaalseid tülisid ja vaidlusi, stressirikast perioodi või muud hingevalu koguneb negatiivne energia meie juustesse ning selle tõttu kipuvad paljud pärast selliseid raskeid läbielamisi intuitiivselt juukseid lühikeseks lõikama. Sellest saab ka aru, kui naine on kuidagi traumeeritud olnud. Tähtis on mitte lasta kuhjunud energial hakata oma keha mõjutama ning pigem juukseid punuda kui lõigata. Energeetiliselt puhastamata juukseid annetades kanduvad seal seiskuvad tunded ja emotsioonid üle uue kandja kehasse, sellepärast ei tohiks kanda parukaid ega kinnitada enda pähe kellegi teise juukseid, kuna need hakkavad meie reaalsust mõjutama selle inimese mõttepuhtuse kohaselt. Soovin, et naised teadvustaksid, et juuste energeetiliseks puhastamiseks on palju paremaid ja efektiivsemaid viise kui käärid.

  • Harja juukseid eeterlike õlidega. Õlitan peanahka regulaarselt eeterlike õlidega ning kammin õlid piki juukseid alla. See annab juustele täieliku energeetilise puhastuse, laeb maha kõik kogunenud võõrad energiad ning uuendab neid. Juukseid kammides võiks mõelda häid ja toitvaid mõtteid, näiteks unistada ja visualiseerida tunnet, et see unistus on juba täitunud. Nii salvestub see tunne juustesse ja hakkab unistust täide viima. Kunagi ei tohi kammida juukseid mõeldes halvast, kuna nii suuname oma energia hävitama.
  • Peale tülitsemist ja halbade mõtete mõtlemist kammi oma juuksed läbi, et energia liikuma panna ja maha laadida, ning seejärel pese juukseid voolava vee all. Vesi kergendab ja puhastab, vee olemus on andestav ja vabastav. Pisarad viivad välja kurbuse energiat ja kergendavad olemist, samamoodi puhastab meid väline vesi. Pisarate keemiline koostis erineb täielikult olenevalt sellest, kas nutetud on rõõmu- või kurbusepisaraid. Lase puhtal veel läbi juuste voolata ja taotle täielikku puhastumist ning kahjuliku energia transformeerimist igal tasandil. Selline lihtne taotlus puhastab juuste energia ning vabastab kogunenud negatiivsuse. Juuste pesemisega ei tohi kiirustada, vaid pigem seista ja lasta veel voolata läbi juuste.
  • Mine metsa jalutama ning tee juuksed lahti. Metsa minnes teen alati juuksed lahti, nii koguvad need endasse metsa jõudu ning kui seon juuksed õrnalt pealaele, hoiavad nad seda energiat ning toidavad sellega keha. Ma armastan seda nii väga. Iga kord kui sisenen metsa, tunnen vastupandamatut vajadust kohe juuksed lahti teha ning jalad paljaks võtta. Juuksed imavad metsa jõudu nagu käsn. Suvi on minu jaoks tõeline siis, kui ma ei mäleta, millal ma viimati jalanõusid jalga panin. Just lahtiste juustega ja paljajalu olles täitub naine igal tasemel energiaga.
  • Lase tuulel juuste peale puhuda. See on väga võimas puhastaja, kui seista näoga tuule suunas ning lasta oma juustel lennelda koos tuulega, mitte millelegi mõeldes. Nii laeme juustelt maha kaasas kantud energiakogu- meid.
  • Lase armastatul või lapsel oma juukseid sõrmedega kammida. Katkised juuksed tervenevad, kui laps neid silitab.
  • Palu armsamal oma juukseid punuda.

 

Mari Metsallik

 

Allikas: Mari Metsallik “Naiselikkuse saladused” (Pilgrim, 2020)

Foto: pilgrim.ee

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt