Suvisel pööripäeval toimub ühismeditatsioon Eesti metsade tervendamiseks

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

17. juuni 2017 kell 18:45Puude ja metsadega seotud teemad saavad aina enam inimeste tähelepanu. 21. juunil kell 18.00-21.00 toimub üle Eesti ühismeditatsioon metsade tervendamiseks, millega võib liituda omale sobival hetkel ja kohas kasvõi 5 minutiks, üksi või koos sõprade/perega. “Metsade taga peitub kogu Eestimaa ühisteadvus ning iga inimese isiklik rahulolu. Seega on tähtis, et meie inimesed ühineksid oma looduse nimel, et teda aidata. Meie loodus aitab meid ning meie tulevased põlvkonnad väga vajavad maad, kus võiks armastus kasvada,” kirjutavad üleskutses meditatsiooni korraldajad Simo Santeri Virtanen ja Heilike Engbusk. Eelmine ühismeditatsioon metsade tervendamiseks toimus 21. mail.

 

Luues tervendust metsadele on tähtis arvestada, et kogu maa on ühenduses iga sellel elutseva inimesega. Võib öelda, et meie oleme maaga koos ühtne tervik. Üks osapool saab haiget, siis saab ka teine.

Selliseid anomaaliaid võib näha paljude põlisrahvaste juures, kes on väga ühenduses maaga. Samamoodi võib märgata, kuidas linnaelu väsitab inimest oma igapäevaste askeldustega ning nad soovivad puhata.

Enamasti selleks kohaks ongi maakohake. Rahulik järvekene või vanavanemate metsakene, kus saaks hetke hinge tõmmata. Tervendades Eesti metsasid, tervendame me iseennast.

Metsade tervendust on lihtne läbi viia. Selleks on vaja taotleda puhtust, helgust ja häid soove meie maale. Lasta oma mõttel vabalt lennata üle küngaste, metsade ja põldude. Tuues kosutust igale elavale olendile Eestimaal.

Mediteerida saab igat moodi, seda saab teha tantsides, istudes, lauldes, naerdes ja kõige tähtsam Unistades.

Loome uue hommiku meie kodumaale, uue unistuse mis tärkab kevadega koos. Kuis iga elav olend meie maal on õnnelik, rõõmus ja särav. Soovime head kõigile: inimestele, loomadele ja taimedele ning maakesele enesele.

Vali omale sobiv koht, tee seda sõpradega, perega, grupiga, üksinda, lemmikloomaga või vanaemaga. Kujuta ette kuis tärkab meie Eestimaa õitsele.

Olgu rõõm ja päike sinuga. Sadagu vihma ja tulgu esimene äike, müristagem vabaks aegunud struktuurid. Loogem uus koidik, valgus ning algus meie kaunile kodule.

 

Lisainfo: Ühismeditatsiooni Facebook

Foto: yogajournal.com

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt