Sinine meeleseisund: vesi rahustab, lõõgastab ja mõjub meditatiivselt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. mai 2021 kell 16:22Vesi on kogu elu alus. Ilma veeta ei oleks arenenud sellist elu Maal, nagu me täna tunneme. Ka inimene veedab esimesed üheksa kuud enda arengust lootevees hõljudes. Juba iidsetest aegadest on veele omistatud tervendavaid ja transformeerivaid omadusi. Meid tõmbab vee poole, olgu selleks jõgi, järv, meri või ookean. Veel on rahustav ja tasakaalustav toime nii selle sees hõljudes kui ka seda lihtsalt vaadates. 

 

Vanas Roomas olid avalikud saunad ja basseinid oluline elu osa – seal käidi lõõgastumas, äritehinguid sõlmimas, suhtlemas, kuulujutte vahetamas ning lihtsalt inimlikku kontakti leidmas. Nii iidsetes India kui Hiina meditsiinis peetakse vett oluliseks elemendiks, mille abil keha tasakaalustada ja selles harmooniat luua. Erinevates religioonides ja uskumustes on veekogud täitnud olulist rolli, sümboliseerides taassündi, vaimset puhastumist ja pääsemist.

Vesi rahustab ja loob meditatiivse oleku

Ka tänapäeval pöördume vee poole, et leida rahu ja mõtteselgust. Armastame veeta puhkust rannas või järve ääres, naudime erinevaid veespordialasid nagu surfamine, sukeldumine, purjetamine ja ujumine, lõõgastume sooja duši all või vannis ning sageli püüame isegi oma kodu luua mõne veekogu lähedusse. Veekogudele omased sinised toonid on väga suure osa inimeste lemmikvärviks ning uuringu

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt