Meditatsioon ja seks mõjuvad ajule sarnaselt

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

8. august 2020 kell 18:51



Lääneliku teaduse lähenemisviis on enamasti ainult mehaaniline. Sageli jäetakse välja see, mis ei ole käegakatsutav ja silmaga nähtav. Neuroteadus süveneb eelkõige aju rõõmupunktidele, mis saavad “valgustatuks” seksi ja meditatsiooni ajal.

 

Sellist tüüpi uuringud kalduvad liigselt lihtsustama meditatsiooni samal ajal, kui seksuaalset naudingut peetakse ülimaks saavutuseks. Kuid mõned neuroteaduse valdkonna kirjutised tunnistavad, et regulaarne mediteerimine on pragmaatilisem harjumus, täiustamaks inimese stabiilsust ja avatust nauditavatele hetkedele kõikidel elualadel.

Aju ja meel

Aga kas see tähendab, et naudingut põhjustab aju funktsioneerimine? Leidub neid, kes väidavad, et aju ja meel ei ole samad asjad, kuigi sealne rakuline “elektrikilp” ühendab peeni osi füsioloogiliseks aktiivsuseks. Teisisõnu, nad kaaluvad seda, et aju on kui füüsiline ilming meelest, mis ei ole materiaalne.

Mõned seiklushimulised teadlased jõuavad isegi peenenergeetikasse. Kuigi sageli rakendatakse seda keeruliste tehnoloogi

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt