Tallinnas esinev Woodstocki legend Fantuzzi kutsuks tulnukad appi maailma parandama

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. august 2015 kell 17:48Fantuzzi-with-drumsPuerto Ricolt pärit jutuvestja ja maailmaklassi muusik Fantuzzi on rännanud mööda maailma üle neljakümne viie aasta ja esinenud igal mandril sadadel mainekatel festivalidel nagu Bali Spirit, Woodford Folk ja Woodstock. “Minusugused rändmuusikud keskenduvad oma eesmärgile: ise lõputult areneda ja avastada ning samal ajal jagada ja inspireerida teisi elama oma unistuste järgi,” ütleb Fantuzzi, kes andis oma 10. augustil Tallinnas toimuva kontserdi eel Telegramile lühikese intervjuu.

 

Fantuzzi artisti tee algas juba 12-aastaselt näitlejana, ta on kaasa teinud tosinas filmis ja näidendis ning esinenud koos selliste staaridega nagu Bob Dylan, Paul Simon ja Richie Havens, rännanud koos bändiga Grateful Dead ja musitseerinud isegi koos Bob Marley emaga. Tema laul “Lost and found” sai 1979. aastal aasta parima laulu auhinna Los Angelese sümpoosiumil. Fantuzzi veetis 70-ndatel palju aega ka lääne psühhedeelse kultuuri suurtegijate Timothy Leary ja Ram Dasiga, ta on käinud neljal Kumbh Mela festivalil Indias, üle kümne korra Burning Manil ja kolmekümne üheksal Rainbow kogunemisel ning teab sadu ekstreemseid lugusid 60-ndate hipirevolutsioonist, mis teeb temast omamoodi alternatiivse psühhedeelse ajaloolase ja jutuvestja, keda fännavad sajad tuhanded inimesed üle maailma.

Fantuzzi-to-camera-India

 Sa oled palju rännanud, mis on kõige rohkem ühist erinevatest kultuuridest pärit inimestel üle maailma?

ARMASTUS on see, mis jääb. NAER, emotsioonid, kurbus, läheduse vajadus…

 

Kuidas kirjeldaksid praegust olukorda maailmas võõralt planeedilt tulnud olendile?

P****S! (We’re ffffuuuuucked!) Me vajame abi! Meie planeet on muutumas prügikastiks. Loomad on väljasuremisohus, me jääme ilma erinevatest keeltest, mis on olnud meie osaks sajandeid – ehk on neid tuhandeid, mis kaovad. Palun, kui on mingigi võimalus, et keegi saab aidata meid, neid, kes on avatud. Me oleme valmis oma jõud teiega ühendama.

 

Sa elad puu otsa ehitatud majas… Kust said sellise idee ja palun kirjelda veidi, kui suur su maja on? Mitu tuba? Kuidas süüa teed, jmt?

Kaks aastat istusin ja kuulasin ning vihmamets rääkis minuga. Ta ütles „Ehita mulle jumalanna tempel”, seega ma vaatasin enda ümber ja nägin, et seal on maailma kõige suuremad ja tugevamad raudpuud maailmas ning ma panin tosina neist aluseks (laavakivi peale, kuna maja on Big Islandil Hawaiil, mis tekib just praegu – samal ajal, kui me räägime – elava vulkaani abil, mis voolab merre) ja panin maja omakorda nende peale ning ülejäänust… Seda saab lugeda minu autobiograafiast.

Ma ei kasuta valgusteid, kuid mul on päikesepaneelid neile, kes seda vajavad. Varem tegin süüa lõkkel, nüüd kinkis keegi mulle pliidi, millel saan kokata.

Maja on umbes 800 ruutjalga (u 75 ruutmeetrit) ja mul on kaks korrust, millest alumine on avatud ning suletud ülemine korrus on magamistoa jaoks.

On veel kolm hütti, üks neist on 8-külgne. Kui sa kuulad loodust ja lähed temaga kaasa, siis oled üldiselt õnnelikum, tervem ja keskkond on sinuga sõbralikum.

Drumminginthestars

Kuidas sinu muusikamaitse aastakümnetega muutunud on ja mis sind inspireerib? Millist muusikat sa kuulad vabal ajal?

Ma kuulan üpris palju vaikust, isegi kui see on täis mingit müra. Mõned helid on muusika, eriti vihm ning hommikused ja õhtused linnulaulud. Väga harva panen mängima midagi, mida võib muusikaks nimetada.

Minu muusikamaitse on oluliselt muutunud, lapsena meeldis mulle väga bluus ja Motown, sellest on kujunenud armastus maailmamuusika vastu – mida kummalisem, seda parem.

 

Selgita tavainimesele, mis vahet on alkoholil, narkootikumidel ja psühhedeelikumidel.

Hea retsept on, et kõike, mis muudab su teadvust, on soovitatav tarbida intelligentselt ja mõõdukalt. Me olenditena areneme ja küündime ning avastame erinevate olemise viiside kaudu, kui vaid mõned neist on asjakohased.

Vahe on selles, et kui psühhedeelikume kasutatakse pühal viisil, on see kogemus rikastav või avab su hingelise olemuse, samas kui narkootikumid, keemilised narkootikumid, ei ole üldiselt minu rida ning ma ei soovita neid. Paljud tugevad narkootikumid on väga kahjulikud meie kehale, mõistusele ja hingele ning isegi meid ümbritsevale. Eesmärk võib olla sama, kui tarbitakse targalt. Isegi väikese koguse alkoholiga võib olla lõbus õhtu.

 

Mida võib oodata sinu kontserdilt Eestis?

Minu kirg muusika vastu on suur! Aga mu kirg heade emotsioonide ja armastuse vastu on suurem. Seega, olge valmis selleks, et teid tabab suur armastuse pomm/palsam ühes sõiduga läbi rahvamuusika, reggae, afro-funk’i ning südamlike rütmide ja helide.

 

Fantuzzi esines reede õhtul Viru Folgil ning annab täispika kontserdi koos eesti muusikutega 10. augustil kell 19 Tallinnas Katariina Kirikus.

 

Fantuzzi kontsert Facebookis

Fantuzzi koduleht

 

Fotod: promo

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt