Arbuusid pähe – täna on Elu Parim Päev!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

29. august 2017 kell 11:36EsikaasPaljud üldrahvalikud tähtpäevad on kunagi saanud alguse üksikisiku ideest. Täna leiab aset üks selline Eestis loodud tähtpäev: Elu Parim Päev, mis on, nagu nimigi ütleb, sinu elu parim päev. See on selline lahe päev, mil lähed ja ostad endale võimalikult suure arbuusi ja sööd selle ära. Pärast seda paned endale arbuusikoorest koonuse pähe ja hakkad tšillima. Sel aastal 15. sünnipäeva tähistava püha autoriteks on sõbrad Hando Tõnumaa ja Vello Lutter.

 

Sellise tähtpäeva idee sündis 2002. aastal, kui ühel ilusal päeval tekkis suur soov süüa ära väga palju arbuusi. Otsustasime, et arbuus peab olema nii suur, et seda oleks võimalik hiljem endale pähe panna. Kui sul on arbuus peas, siis on nii vinge päev, et julged tänaval vabalt ka võõra inimesega juttu teha, sest sul on elu parim päev. See pole oluline, et su riided kleepuvad, sest sa naudid kogu südamest oma elu parimat päeva. Sa lased ennast täiesti vabaks. Mõnel aastal on arbuusid liiga väikesed, et nad täiesti pähe mahuks, siis peame väiksematega leppima, aga ka nendega annab lahedaid mütsikesi teha.

See päev on palju tähtsam kui jõulud või vabariigi aastapäev, sest see on elu parim päev. Meie oleme elu parimat päeva tähistanud juba üle 10 aasta, seega teame omast kogemusest, et asi toimib. Just sellepärast otsustasimegi, et kõik inimesed võiksid tähistada oma elu parimat päeva. Me plaanime elu parima päeva esitamist ka riiklikuks pühaks. Selleks peame esitama vastava seaduseelnõu. See tähendab ka seda, et kui piisavalt inimesi hakkavad tähistama elu parimat päeva, siis saab see tulevikus kalendris punase päevana ära märgitud. Elu parim päev oleks vaba päev, need, kes peavad ikkagi tööl olema, saavad topelt palga.

2014. aastal otsustasime, et elu parimat päeva hakkame nüüdsest kõikide inimestega üheaegselt tähistama augustikuu viimasel teisipäeval. Muide, Elu Parim Päev on palju olulisem päev, kui on nt jõulud, sünnipäev või “vabariigi” aastapäev, sest see on sinu elu parim päev.

Liitu elu parima päevaga ka Facebookis ja postita pilte2014. aastal liitusid elu parima päeva Facebooki eventiga 290 inimest ning saatsid ka lõbusaid fotojäädvustusi.

epp2

epp3

epp4

epp5

epp6

epp7

 

 

Lisainfo ja rohkem pilte eelmisetest aastatest: Elu parima päeva Facebook

PS. Kui teie olete ise ka mõne sellise laheda tähtpäeva välja mõelnud, mida teisedki võiksid tähistada, siis andke teada.

Fotod: facebook.com/eluparimpaev

 

Toimetas Hando Tõnumaa

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt