DJ Mario Pruul: alkoholita pidu ja tantsimine on vabastav ja ülendav

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. november 2020 kell 20:42Foto: Ingrid Tullus

Mario Pruuli DJ-tee sai alguse 90ndatel, keskkooli ajal Viljandimaal kultuurimajades, koolimajades ja ööklubides pidusid tehes. “Diskori ameti juures on kõige ägedam kogeda seda, kuidas inimesi kaasa haarata ja sõna otseses mõttes neid oma pilli järgi tantsima panna. Muuta muusika kaudu nende seisundit, emotsioone ja enesetunnet,” kirjeldab ta oma tööd.

 

Sel reedel, 13. novembril esineb ta Tammsaare pargi paviljonis toimuval peol “Ekstaatiline tants Veneetsia maskidega”.

 

Alkoholivabal peol saab enam minna muusika sisse

Pruul ütleb, et kuna ta ise ei tarbi ka juba aastaid alkoholi, teab ta omal nahal, kui erinev on tantsida, nautida liikumist, oma keha ja rütme ilma alkoholita ning soovib seda kogemust pakkuda ka teistele.

Tema sõnul alkoholiga peol püüavad inimesed ennast välja elada ja energiad on tavaliselt südame tasandist madalamad. Alkoholivabal peol saavad aga inimesed minna enam just muusika sisse ja oskavad läbi peenema tunnetuse lubada helidel ja vibratsioonil avada oma tajusid – energiad on pigem südame tasandil ja kõrgemal.

“Inimeste seisund on ilma alkoholita lihtsalt nii palju kordi ägedam. Minu arvates alkoholiga pidu n-ö lõhub inimest, alkoholivaba pidu aga tõstab ja tervendab,” ütleb ta.

Ekstaatiline tants on tema sõnul teadlike, südamlike ja ägedate inimeste kohtumispaik, kus igaüks saab olla päriselt tema ise. “See on üritus, kus saad kogeda, et ilma mõnuaineteta pidu ja tantsimine on nii vabastav ja ülendav. Koged, kuidas on tõepoolest võimalik tantsida ennast ekstaasi,” kirjeldab ta.

 

Aususes ja mõistmises on võimalik kõigest läbi minna

Mario Pruulil on ka armas pere. Ta isa nimetab oma perekonda kingituseks ja ütleb, et armastus pidavat tegema ilusaks – seega parim retsept on järelikult lihtsalt armastada. “Ma ei tea, kas pereelu peab koguaeg nn värskena hoidma. Pigem on oluline elada elusat elu. Teha asju, mis ennast toidavad ja täidavad ning jagada oma head energiat, kogemusi ka oma partneriga ja perega,” räägib ta õnneliku elu saladustest.

Abielu alus tema jaoks on ausus, usaldus, sügav mõistmine ja armastus. See, et lubad oma partneril olla see, kes ta on, püüdmata teda muuta. Muuta saab vaid läbi iseenda. Ta usub, et olles iseenda ja oma partneri vastu aus ning püüdes teist inimest mõista, on võimalik kõigest koos läbi minna.

 

Vaata lisaks: Ekstaatiline tants Veneetsia maskidega FB

Foto: Ingrid Tullus

 

Toimetas GoodNewsKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt