Blisstonia festival 2020 – suve ägedaim alkoholivaba sündmus

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. juuni 2020 kell 22:20Suve üks suurimaid alkoholivabasid tantsupidusid, Blisstonia festival, tuleb taas. Tegemist on üritusega, mis toimub juba teist aastat ning kuhu kogunes eelmisel aastal keset loodust pidutsema ja elu tähistama üle kolmesaja inimese. Pidu toimub 3.-5. juuli Adila puhkekeskuses, keset loodust. Üritusega alustatakse kell 17.00 reedel, peokütet lubatakse reedel poole ööni, terve laupäeva ja ka laupäeva öösel. Üritus lõpetatakse pidulikult 03.00 pühapäeva varahommikul. 

 

Oodatud on igas vanuses pidulised

Kohale on plaanis kutsuda artiste nii Eestist kui välismaalt. Sellistel pidudel käivad noored ja keskealised igast eluvaldkonnast, eriti aga need, kes peavad lugu tervislikust toitumisest, joogast, reisimisest ja tegelevad õppimise ning enese arendamisega. Eriti populaarsed on need peod just kahekümnendates ja kolmekümnendates noortele, aga ekstaatilisele tantsupeole võib vabalt kaasa võtta ka lapsi, oma vanemaid ja isegi kepsakamaid vanavanemaid. Kõik on teretulnud!

Keset puhast loodust on korraga rütme kütmas vähemalt kaks lava, üle kümne erineva DJ, kes pidulistele muusikat mängivad. Lisaks live-muusikale, toimub ka ekstaatiline tantsupidu lastele, saunapidu ja palju palju muud.

Töötubades saab õppida trummimist, hääle avamist, joogat ja kontakt-tantsu. Kakaotseremooniaid veavad eestlastele teada-tuntud rännumees ja muusik Tom Valsberg koos Aive Asperkiga Indigolaste ansamblist ja Rauno Vaheriga Kangelastest. Kaasa löövad ka Kaushalya ja Alex Jagaspace´ist.

 

Naudi head toitu ja melu alkoholivabalt

Piletite hinnaklassid on erinevad ja seetõttu tuleks kindlasti uurida, milline variant just sulle kõige rohkem sobib. Saadaval on kahe päeva ja kahe öö festivali pääse, mille hinna sees on maitsev puder laupäeva ja pühapäeva hommikul. Saadaval on samuti ka üksikpiletid. Lisaks on võimalik Adila puhkekeskuses ka ööbida, nende kohta asjakohase informatsiooni leiab juba ”Blisstonia 2020” Facebooki ürituse alt.

Pidulised ei jää ka söögi ja joogita. Tervislikku, kerget ja tasakaalustatud tänavatoitu pakub raha eest armas mummuline pop-up baar Skuup, snäkkidega turgutab tantsijaid Vanalinna Ökopood.

Korraldajad rõhutavad, et Blisstonia tiimi jaoks on oluline säästa imelist loodust meie ümber ja hoida teda suure armastusega. Seepärast paluvad nad, et igaüks haaraks kodust kaasa oma söögi- ja jooginõud.

Alkohol ja muud ained ammu tuntud lõõgastajad, aga ühtlasi ka tüliallikad, mida ekstaatilise tantsu pidudel välditakse. Seal on inimesed pilves kakaost, tantsust ja armastusest!

 

Meeled avab tervislik toorkakao

Kakao, mida kutsutakse ka “jumalate nektariks”, pärineb Mesoameerikast (Kesk-Ameerika ja Mehhiko). Sealsed põlisrahvad on seda aastatuhandeid kasutanud pühadel tseremooniatel ja šamanistlikel rituaalidel teadlikkuse avardamiseks, eufoorilise seisundi loomiseks, ühendumaks südameenergiaga, ja ravimina.

”See pole tavaline poe-kakao!” rõhutavad korraldajad. See on toorkakao, milles on kõik olulised ained endiselt sees, mitte välja kuumutatud! Jook on pisut mõru, aga annab sellise sutsaka energiat, et paari topsi väel saab terve öö tantsida!

Räägitakse, et kakao sisaldab kofeiini. See ei ole nii, kakao sisaldab hoopis kofeiiniga sarnast alkaloidi teobromiini – ainet, mis on ainuomane ainult kakaole ja vallandab korraga suure koguse dopamiini ehk naudinguhormooni. See teeb kakaost võimsa efektiga joogi, mille mõju on tunda kõigile, kui kogus on piisav.

Kuna kakao alandab vererõhku, tõstab südamerütmi, annab energiat ja toimib ka afrodiisikumina, siis aitab ta inimestel avaneda. Need, kes pole julgenud varem tantsida, avastavad end tantsu vihtumas. Need, kes pole julgenud laulda, avavad oma hääle. Ja need, kes ei julge võõrastele silma vaadata, avastavad end võhivõõrastega vestlemas ja isegi kallistamas.

Kakao teeb inimese julgemaks, ergutab teda ja, mis kõige olulisem, avab inimese tundemaailma, ehk ka kõige tuimemad kalad hakkavad vaikselt tundma armastust, rõõmu ja poetavad ehk mõne naeratusegi.

 

Uuri lisaks: Blisstonia festival 2020 Facebookis

Foto: Blisstonia 2019 (fotol korraldajad Tiit Trofimov ja Tom Valsberg)

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt