Lendav auto põrkas maandumisel puuga kokku

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

15. mai 2013 kell 14:15Eelmisel reedel sai kaks inimest vigastada, kui lendava auto maandamisel tekkisid probleemid ja auto sai pidama alles algkooli aias kasvavate puudega kokku põrgates. Uudis oleks võinud ilmuda ajalehes Daily Prophet (Päevaprohvet), mis ilmus Harry Potteri võlumaailmas, kuid vahel saavad muinasjutud ka tõeks.

 

Kanadas Briti Columbias õnnetusse sattunud sõiduvahend oli eksperimentaalne lennuvõimeline Maverick, mida toodetakse Californias. See koosneb kergest lahtise kerega autost, lennukimootorist, propellerist ja tiibvarjust.

Maverickil on vaja 100-meetrist õhkutõusmis- ja maandumisrada, ning ta suudab arendada kiirust 160 km/h maa peal ja 65 km/h õhus. Auto kasutamiseks on vajalik juhiluba ja lendamiseks pilooditunnistus.

Sõiduk pidi maanduma lennuväljale, kuid sattus ilmselt õhukeerisesse, mis sõiduki plaanitust varem taevast alla tõi. Kui piloot Ray Siebring nägi, et tegemist on asustatud piirkonnaga, juhtis ta sõiduki koolist eemale puude poole.

Vaatamata õnnetusele on Siebring endiselt Mavericki ohutuses kindel ja intsident ei väära tema edasist arendustööd sõiduki paremaks muutmisel. Mees loodab, et sõidukist võib kunagi kasu olla kolmanda maailma riikidesse ravimite toimetamisel ranniku lähedal seisvatelt laevadelt.

 

Vaata Mavericki tutvustust:

 

Allikad: CBS News, The Globe and Mail

Foto: automotto.com

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt