Slovakkia lendav auto võib turule jõuda juba 2017. aastal

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

25. märts 2015 kell 19:24



Futurismi üks tuntumaid ideid on lendavate autode massiline levik ja näib, et meie ühiskond on sellisele tulevikule üha lähemale astumas. Slovakkia firma Aeromobil on varem maailmale tutvustanud lendava auto prototüüpe, millest viimast esitleti eelmisel sügisel Viinis. Uusim versioon on kuue meetri pikkune, see suudab lennata kuni 700 km ja sõita autoteedel kiirusega kuni 160 km/h. Sõiduk töötab tavalise bensiiniga ja selle juhid peavad lisaks autojuhiloale omama ka kehtivat eralennuki juhtimise luba.

 

Auto väljatöötajate sõnul võib Aeromobil 3.0 jõuda turule juba 2017. aastaks ning selle hinnaklass ulatub ootuspäraselt sadadesse tuhandetesse eurodesse. Idee poolest on tegu kokkuvolditavate tiibadega väikelennukiga, mis suudab oma kompaktsemas autovormis sõita ka tavalistel autoteedel. Sõiduk kasutab kütusena tavalist bensiini ning selle kere on tehtud terase ja süsinikkiudude segust.

Firma sõnul on paigas ka ligikaudsed tehnilised näitajad, kuid need võivad täiustusprotsessis muutuda. Praegu on sõiduki mõõtudeks autona 2,25 m x 6 m ning lennukina 8,3 m x 6 m, tippkiiruseks autona 160 km/h ja lennukina 200 km/h, sõiduulatus on autona 875 km ning lennukina 700 km. Sõiduki kütusetarbimine on autona 8 l/100 km ning lennukina 15 l/h. Aeromobil 3.0 vajab õhkutõusuks umbes 300 meetri ning maandumiseks 100 meetri pikkust rohust ala, mis oleks ideaalis rajatud kiirteede ja tanklate kõrvale.

Auto mahutab kaks inimest ja sellel on hädamaandumiseks langevarju vallandamise süsteem, ühtlasi on sõidukisse paigaldatud hoiatussüsteemid erinevate objektide ja ilmatingimuste märkamiseks. Firma tulevikuvisioonis on sõidukitel ka autopiloot, mis aitaks hoida autode lennuliiklust sujuva ja turvalisena.

Aeromobili loojad loodavad, et nende auto massilise kasutuselevõtu puhul aitaks uudne transpordiviis leevendada liiklusummikuid, muuta kergemaks pääsu raskesti ligipääsetavatesse kohtadesse ning kiirendada liiklust alade vahel, kus toimub liiklus vaid lennuki või laevaga. Seetõttu loodetakse autole edu Aafrika ja Aasia riikides, kus suur osa teid on halvas seisukorras või puuduvad sootuks. Üheks takistuseks sellise tulevikuväljavaate realiseerumisel on aga sõiduki kõrge hind, aga ka lendavate autode kohta käivate seaduste ja sertifikaatide ühtlustamise aeganõudev protsess.

 

Allikad: CBC News, TechCrunch, Russia Today

Foto: eshopmall.co.uk

 

Toimetas Allar Pajuste

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.

 



Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt