Sel nädalavahetusel toimub Võrumaal eriti mõnus Südamemuusika Festival

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

11. juuli 2018 kell 12:3414. ja 15. juulil toimub Võrumaal, Roosiku külas juba teist aastat ainulaadne muusika- ja maitseelamuste festival kogu perele. Südamemuusika Festivalil on esindatud tippmuusikud Eestist ja välismaalt, põnevad maitsed Lõuna-Eesti kokkadelt, inspireerivad töötoad, kohalike meistrite laat “Südamest südamesse”, puhas loodus ja mõnus alkoholivaba keskkond.

 

Festivali nimi sündis sisetundest lähtuvalt, kui korraldajad proovisid sõnastada muusikat ja õhkkonda, mida festivalil jagada soovivad. Südamemuusika ei pane žanrilisi piire ja väljendab hästi seda, et oluline on jagamiskogemus ning südamega elamine.

Korraldajate peamine eesmärk ongi jagada oma väärtuseid ning luua enda ümber sellist keskkonda, milles endal on hea elada. Inspireerida ja nakatada inimesi rõõmu, rahu ja armastusetundega. Ja igaüks saab seda teha omal viisil – luues head muusikat, pakkudes maitseelamusi, mängides lastega, müües pileteid, olles kohal ja nautides hetke. Igaüks on oluline osa tervikust.

Tänavused kontsertelamused loovad Lenna, Curly Strings, Andre Maaker, Adeele Sepp, Laulupesa lapsed, muusikalise sae mängija Hajime Sakita Jaapanist ning oma CD-plaati esitlevad ka festivali pealkorraldajad Eva-Lotta Vunder ja Madis Meister

Kohalike meistrite laadal “Südamest südamesse” pakuvad ümberkaudsed meistrid omatehtud hääd ja paremat ning laadameeleolu loob väikese lava programm, kus oma loomingut jagavad ägedad noored muusikud, sh ka Südamelaul 2018 konkursi võitja Kairi Sosi. Laada külastamine on kõigile tasuta!

Lapsi ootab joonistustelk, meisterdamise töötuba, pillituba jamänguväljak. Kuid töötubasid toimub ka täiskasvanutele: sertifitseeritud Binnie A Dansby Algallika Protsessi ja Vabastava Hingamistöö terapeut ning praktik Iida-Leena Allik teeb töötoa “Külluslik suhe: ema ja laps“ ning muusika- ja hääleterapeut Merle Pärle koolitab teemal “Minu hääle vägi“. Lisaks toimub Eeva-Relli Meldre ja Boris
Meldre töötuba väekatest smuutidest ning oma maailmavaadet ja ettevõtmisi tutvustavad Paasturännaku loojad Egro Tisler ja Ethel Elor.

Toitlustajad pakuvad vegansõbralikku menüüd ning austusest esinejate, looduse ja üksteise vastu on üritus alkoholivaba.KAVA

14. JUULI

14:00 Avatakse festivaliala

16:00 Festivali avamine. Laulupesa lapsed & bänd (Airi Liiva juhendamisel)

17:30 Andre Maaker „Minu laulu pidu“

19:15 Hajime Sakita (muusikaline saag, Jaapan)

21:00 LENNA

 

15. JUULI

11:00 – 15:00 Kohalike meistrite laat „Südamest südamesse“, töötoad

täiskasvanutele ja lastele

15:00 Eva-Lotta Vunder & Madis Meister (plaadiesitlus „The Heart Way“)

16:45 Adeele Sepp

18:30 CURLY STRINGS (EV100 juubelituuri avakontsert)

 

Lisainfo: Piletilevi, Festivali Facebook

Kontakt: festival@roosiku.ee

Fotod: curlystrings.ee, SF FB

Südamemuusika Festivali korraldaja on Roosiku Südames MTÜ, mis tegutseb Võrumaal Roosiku külas. Organisatsiooni eesmärgiks on Võrumaa ja Roosiku piirkonna ettevõtlikkuse ja kultuurielu arendamine ning kohaliku kultuuripärandi väärtustamine. Samuti Maailmaköögi ja kohvikukultuuri arendamine Võrumaal; laste, noorte ja täiskasvanute huvitegevuse edendamine Antsla vallas; keskkonnasäästliku ja jätkusuutliku elukorralduse propageerimine.

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.