Tervisespetsialistid kutsuvad pidama laulu- ja tantsupidu alkoholita

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

10. jaanuar 2014 kell 13:18laulupiduHulk tervishoiuga seotud spetsialistide ühendusi muretseb Eesti rahva ja kultuuri säilimise ja kestmise üle ning tegi kultuuriministrile, laulu- ja tantsupeo korraldajatele ning osalejatele ettepaneku pidada pidu ilma alkoholita.

 

“Laulu- ja tantsupeod on Eesti rahva ja kultuuri säilimise ja kestmise üks võimsamaid sümboleid ning meie laste rahvuskultuurilise identiteedi kujundamisel märgilise tähendusega,” vahendas terviseedendaja Andrus Lipand reedel BNS-ile ühenduste pöördumist, milles kutsutakse kultuuriministrit, Laulu- ja Tantsupeo Sihtasutust, kõiki lauljaid ja tantsijaid ning publikut pidama pidu ilma alkoholita.

Arstide-, karskus-, lastekaitse-, vähi- ja kopsuliit, perearstide selts ning psühhiaatrite selts, terviseedenduse ühing, MTÜ-d Salutare, hingeabi assotsiatsioon usaldus, tubakavaba Eesti ning tubaka ja alkoholi tarvitamise kahjude vähendamise koda märgivad pöördumises, et ohjeldamaks alkoholi kahjustavat mõju noortele, tuleb astuda radikaalseid samme. “Teaduslikud uuringud kinnitavad, et alkoholi tarvitamine üritustel, kus viibivad alaealised, suurendab oluliselt laste ja noorte alkoholi tarvitamist,” tõdevad ühendused.

“Oleme teinud sama ettepaneku juba 2009. ja 2011.aastal: mitte müüa ja tarvitada alkohoolseid jooke laulu- ja tantsupeol, kus esinejate ja publiku hulgas on tuhandeid lapsi. Rahvas võttis selle hästi vastu, kuid peopaikades müüdi alkoholi, sest korraldajate sõnul olid lepingud alkoholitootjatest sponsoritega juba sõlmitud. Kordame nüüd, järgmise üldlaulu- ja tantsupeo aasta hakul uuesti oma ettepanekut ja loodame, et seekord ei ole takistusi alkoholi peolt eemal hoidmisel ja lastele turvalise alkoholivaba keskkonna tagamisel,” avaldasid tervishoiuga seotud ühendused lootust.

“Meie laste kaaslaseks laulu- ja tantsupeol ei tohi olla alkohol,” seisab pöördumises.

 

 Allikas: BNS

Foto: ToBreatheAsOne / Wikimedia Commons

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.