Südamlik video 98-aastasest mehest ja tema hobist

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

12. oktoober 2013 kell 21:15Kui valdav osa maailmast on legendaarse joonistamisprogrammi MS Paint juba ammu paremate vastu välja vahetanud, leidub üks 98-aastane mees, kes ilma selleta enam eladagi ei oskaks. Nimelt on ta veetnud viimased 13 aastat programmi abil kunstiteoseid luues ning tunneb sellest suurt naudingut. Talle meeldib oma teoseid piksel piksli haaval hoolikalt joonistada ning teda ei sega sugugi n-ö teralisus, mis Paintis loodud kunsti iseloomustab.

 

Hal Laskole tutvustas joonistamisprogrammi tema lapselaps, kes arvas, et terve elu erinevate kirjastiilide väljatöötajana leiba teeninud vanaisa võiks sellest rõõmu tunda. Asi oli nimelt selles, et mees hakkas kaotama oma silmanägemist ja ei saanud enam maalimisega tegeleda. Paint võimaldab aga kõiki detaile väga suurelt vaadelda ning seepärast on see poolpimedale mehele tänuväärseks vahendiks.

Lasko käib ise oma töid ka välja printimas ning tal on ka veebilehekülg, kust tema töid osta saab.

 

Vaata inspireerivat videot:

 

 

Allikas: Wired.com

Foto: ekraanikuva

 

Toimetas Maarja Aljas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt