Inspireeriv noor: 14-aastane tüdruk haris ärihaid GMO-de osas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

6. august 2013 kell 12:37rachel

Rachel Parent on 14-aastane Kanada tüdruk, kes võiks olla inspiratsiooniks ja eeskujuks paljudele noortele. Oma noorest east hoolimata on ta juba korda saatnud rohkem, kui paljud inimesed kogu oma elu jooksul suudavad. 31. juulil osales Rachel teledebatis Kanada ärimagnaadi, investori ja telenäo Kevin O’Leary vastu ning tema selge väljenduslaadiga aus esinemine peegeldas lootust, et noorel põlvkonnal on oskused ja visioon, kuidas selgelt ja tõeselt korporatiivsele maailmale silma vaadata ning öelda: “Ei, ma ei soovi olla laborirott.“ Rachel on asutanud infoportaali GMO News ning korraldanud protestimarsi Kids Right to Know GMO Walk GMO-de märgistamise poolt.

 

Racheli huvi GMO-de vastu sai alguse kooliga seotud projektist, milles ta pidi tegema oma koolikaaslastele ettekande. Uurides GMO teemat ettekande jaoks sügavuti, leidis tüdruk, et see on väga oluline teema, milles noori harida, eelkõige seetõttu, et just noorte põlvkond on see, kes peab geenmuundatud toidu võimalike tagajärgedega toime tulema.

Ta leiab, et alustuseks on inimestel õigus teada, kas nende toit sisaldab geenmuundatud toorainet. Ning vastates O’Leary küsimusele, kes süüdistab tüdrukut radikaalses teaduse vastu olemises, täpsustab Rachel, et ta on vastutustundliku teaduse poolt ning selle poolt, et kõiki geenmuundatud organisme testitaks pikema aja vältel ning mitte ainult nende organisatsioonide poolt, kes saavad nendest kasu.

Racheli ja O’Leary teledebatt toimus vastusena sellele, et oma varasemas esinemises esitas tüdruk väljakutse, öeldes järgmist: “Ma tahaksin vastata härra Kevin O’Leary idiootsele seisukohale lollide inimeste kohta, kes Monsanto vastu protesteerivad. Lang ja O’Leary šõus, mis oli CBC kanalil 27. mail, ütles Kevin O’Leary meile kõigile järgmist: “Mul on neile inimestele vastus, lõpetage söömine, siis me saame teist lahti!“ Ma esitan sulle väljakutse, härra O’Leary – kutsu mind enda šõusse järgmisel nädalal ja kui sa lubad mitte kasutada sõna “loll“, siis ma ei kasuta sõna “fašist“.“

Teleesinemises püüab O’Leary mitmeti tüdruku GMO-de vastaseid seisukohti maha teha, süüdistades teda peaaegu laste mõrvamises ning GMO-de vastaste gruppide lobitööriistaks olemises. Vastusena umbmäärastele süüdistustele toob Rachel välja selged faktid, et GM-taimed ei anna paremat saagikust ning GM-riis ei toonud kaasa seda kasu tervisele, mida sellest loodeti. Tüdruk rõhutab korduvalt oma esinemises, et eelkõige on küsimus toidu täpses märgistamises, et inimesed saaksid teha teadliku valiku GM-toidu poolt või vastu.

 

 

Allikad: True Activist, GMO News

Foto: collective-evolution.com

 

Toimetas Katrin Suik

 

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt