Ajatu: Südamlik ja kivistunud arusaamu murdev video inimese ja lõvide sõprusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. november 2018 kell 19:24IMG_4054

Kevin Richardsoni, Lõuna-Aafrika zooloogi, teatakse kui “lõvilausujat”. Iseõppinud biheivioristina ehk loomade käitumise uurijana on ta rikkunud pea kõiki metsikute loomadega töötamisel ette nähtud ohutusreegleid. Ignoreerides tavapäraseid väärarvamusi, et looma vaim tuleb murda kepi ja ketiga, kasutab lõvilausuja armastust, arusaamist ja usaldust kiskjatega sideme loomiseks. Lõvide praid ja grupp hüääne on mehe edukalt omaks võtnud.

Tänane “Ajatu”  ilmus esimest korda  jaanuaris 2014.

 

Richardsoni unikaalne meetod loomade individuaalsete isiksuste tundmaõppimiseks aitab mehel aru saada mis muudab igaühe neist loomadest kas vihaseks, õnnelikuks või ärritunuks. Seetõttu on loomad võtnud mehe omaks, käitudes temaga justkui ühega endi seast. Richardson võib ilma vigastusi kartmata püherdada loomadega maas, lasta end lakkuda ja ninaga hõõruda.

Vaadake südamlikku videot Kevinist mängimas ja kaisutamas nende metsikute kiskjatega. Kevin on paigutanud mõned kaamerad ka lõvide ja hüäänide selgadele, et vaatajad näeks nende omavahelist suhtlust ka loomade vaatepunktist. See on kõige hämmastavam ja intiimsem videomaterjal, mis lõvidest ja hüäänidest iial tehtud on.

 

 Allikad:  The Highher Learning, The Lion Whisperer, news.com.au

Foto: thegreeneve.blogspot.com

 

Toimetas Hendrik Mere

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Telegrami lugeja vabatahtliku toetuse tegemiseks vajaliku info leiad siit.Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt