Värvuke, gibon ja skunk – lood laste ja loomade sõprusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. oktoober 2013 kell 20:3012-aastane Minusinski linnas elav Vadim Veligurov leidis juunikuus vanaema maja lähedalt eksinud emase varblasepoja. Vadim toitis linnupoega ja turgutas ta elule. Kui lind oli kosunud, plaanis Vadim ta vabadusse lasta, kuid selle asemel, et ära lennata, eelistas varblane, kelle nimeks sai Abi, jääda poisi juurde. Poiss ja lind on lahutamatud sõbrad, lind sööb poisil käest ning armastab istuda tema õlal.

Laste ja loomade vaheline eriline sõprus pole sugugi haruldane. Vadimi võluv lugu on sarnane Indoneesias juhtunud looga, milles 4-aastane sai parimaks sõbraks giboniga, ja pelgliku Harrieti looga, kelle sõber on… skunk.

 

Bintani saarel elaval väikesel Deo Saputral ei olnud teisi sõpru, kuid ta oli imikueast peale elanud koos Putra-nimelise ahviga. Kohalik fotograaf Andri Mediansyah avastas imelise sõpruse juhuslikult nende majast mööda sõites. Ta ütles: “On hämmastav näha 4-aastast poissi nii lähedases suhtes loomaga, kes on nii armas, kuid kellel on ka väga tugevad lõuad.”

 

Suurbritanniast Kentist pärit Harriet Cooper oli häbelik ja pelglik 6-aastane tüdruk, kes mängis koolis tihti omaette, kuna sotsiaalne suhtlus tekitas temas ärevust. Kuid see muutus, kui tema vanemad, kes pidasid väikest loomaaeda, võtsid hooldada skungipoja Humbugi. Humbug küünistas ja hammustas igaüht, kes püüdis teda puudutada, välja arvatud Harrieti. Tüdruku juures käitus skunk nagu kassipoeg, hõõrudes pead sõbralikult tema vastu. Tüdruk ja loom on lahutamatud sõbrad ning see on aidanud lapsel saada juurde enesekindlust. Harriet käib Humbugiga jalutamas ning jagab loomaga isegi oma voodit.

 

Allikad: Daily Mail, SWNS

Fotod: visualize.us, independent.ee, swns.com, Andri Mediansyah / Sijori Barkoff

 

Toimetas Katrin Suik

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt