Tallinnas ja Tartus saab vaadata relvatööstust paljastavat dokumentaalfilmi

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. mai 2023 kell 9:35Dokumentaalfilm “Varjatud maailm: Globaalse relvakaubanduse saladused” paljastab ülemaailmse relvakaubanduse šokeeriva reaalsuse – ainsa majandusharu, mis loeb kasumit miljardites ja kaotusi inimeludes. Filmi saab vaadata 25. mail Tartus, Genialistide Klubis ja 26. mail Tallinnas, Kinos Artis. Raamatul baseeruva filmi autor, ülemaailmse relvakaubanduse korruptsiooni ekspert Andrew Feinstein on kohal ja vastab pärast filmilinastust publiku küsimustele.

 

Andrew Feinstein töötas Nelson Mandela juhtimisel Lõuna-Aafrika Vabariigi ANC parlamendis. Feinsteini asutatud Shadow World Investigations tegeleb peamiselt, kuid mitte ainult, ülemaailmse relvakaubanduse suurkorruptsiooni, ettevõtete kuritegude ning militarismi juhtumite murranguliste uurimistöödega. Juhtumiuuringuid toovad esile hägused piirid äri ja riigi vahel tuues tähelepanu õiguslikele ja poliitilistele reformidele, mida on vaja kriminaalse ja institutsionaalse korruptsiooni söövitava mõju peatamiseks.

“Olen väga põnevil, et saan Eestis filmi näidata ning publikuga kohtuda. Ülemaailmse relvakaubanduse toimimine ja selle sügav mõju meie poliitikale on ülioluline teema, eriti praegu Ukrainas käimasoleva konflikti taustal,” sõnab filmi autor, relvatööstuse korrupistiooniekspert Andrew Feinstein.

Filmis jagavad kogemusi ülemaailmselt tunnustatud altkäemaksu, korruptsiooni ja pettustega seotud uurimiste prokurör Helen Garlick; endine relvade ja sõjavarustuse edasimüüja Riccardo Privitera, kes kannab praegu 7-aastast vanglakaristust seoses Portugali ja Poola vahelise petturliku sõjalise varustuse tehinguga; hävituslennukite F-16 kaasprojekteerija, Pentagoni endine kaitseanalüütik Pierre Sprey; Pentagoni militaaranalüütik Franklin C. Spinney; “The Poorer Nations” raamatu autor Vijay Prashad; “Dirty Wars” filmi ja raamatu autor Jeremy Scahill; Suurbritannia rahvusvahelise arengu endine minister Clare Short; Sydney ülikooli rahvusvaheliste julgeolekuuuringute keskuse direktor James Der Derian ja USA armee Euroopa liitlasvägede ülemjuhataja (1997-2000) Wesley Clark jpt.

Sündmuse korraldaja, Tartu Ülikooli Rahvusvaheliste suhete ja regiooni uuringute magistrant Iti Teder lisab, et ajal, mil maailm keskendub rahu asemel sõjale pidades sõda lausa iseenesestmõistetavaks, on väga oluline avada relvatööstuse tagamaid. “Mul on hea meel koos Eesti publikuga teemat avalikult lahata saades otsekoheseid vastuseid ülemaailmse relvatööstuse korruptsiooni juhtivalt eksperdilt.”

Filmilinastus ja sellele järgnev arutelu toimuvad inglise keeles. Sündmus leiab aset neljapäeval, 25. mail kell 19:00 Tartus, Genialistide Klubis ning reedel, 26. mail kell 19:00 Tallinnas, Kinos Artis. Piletid on müügil Kino Artise kodulehel ja Genialistide Klubis enne filmi algust. Piletihind on 5 eurot.

 

Allikas: pressiteade

Lisainfo: shadowworldinvestigations.org/shadow-world-film/

 

Pressiteate edastas Iti TederKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt