Ajatu. Paljastus: Tuumarelvi pole olemas

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

18. jaanuar 2024 kell 16:18Kas tuumarelvad on olemas? Inimeste esimene reaktsioon on “loomulikult”. Läbi 20. sajandi esitleti televisiooni ja Hollywoodi vahendusel rahvale massihävitusrelvi, mis olevat väidetavalt niivõrd võimsad, et võiksid teha lõpu tervele planeedile. Mis aga oleks, kui tuumapomme pole päriselt olemas ja tegemist on ainult rahva hirmutamisega? Mida inimesed tegelikult televiisorist nägid? Tol ajal ei olnud võimalik kerida filmi tagasi ega vaadata arvutis kaadri haaval kogu fail üle, seega ei jäänudki inimestel muud võimalust, kui uskuda tõe pähe seda, mida neile telekast näidati. Täna on meil aga olemas võimalus neid filmikaadreid üksikasjalikult analüüsida.

Käesolev artikkel ilmus algselt kolmandas Telegrami paberajakirjas 2016. aastal, avaldame selle veebis veidi lühendatud kujul.

 

Wikipedias kirjutatakse, et “tuumarelv on relv, mis põhineb tuumaenergia kasutamisel. Selle peamised mõjutegurid on lööklaine, valguskiirgus ja radioaktiivne kiirgus ning lisaks erakordselt tugevale füüsilisele toimele on tal ka suur moraalne ja psüühiline mõju. Tuumarelvi loetakse massihävitusrelvadeks, kuna üksainus tuumarelv on võimeline hävitama tervet linna ning koos sellega tapma potentsiaalselt miljoneid inimesi. Tuumarelvi on sõjaolukorras kasutatud kaks korda: Hiroshimas ja Nagasakis 1945. aastal. Tänapäeval on maailmas ligi 22 000 tuumarelva ja kokku on tehtud üle 2000 tuumarelvakatsetuse. Paljud loodavad täielikule tuumarelvade keelustamisele (tuumavastane liikumine)”. Teisisõnu, meil on põhjust karta tuumarelvasid.

Tuumarelvi omavad riigid 2008. aasta seisuga (Bourgeois / Wikimedia Commons)

 

Videod tuumapommi plahvatustest on lavastused

Kui vaadata vanu filme, nagu näiteks “King Kong” (1933), siis nende eriefektid mõjuvad tänapäeval täiesti naeruväärsetena, aga tol ajal paistis see pisikesest mustvalgest televiisorist vaadates ehtsana. Kui aga vaadata vanu tuumapommi plahvatuste videoid, siis need tunduvad täna samamoodi naeruväärsetena, sest tegemist on ilmselge lavastusega. Kindlast on paljud näinud videot, ku

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt