Endine USA mereväelane räägib Telegramile sõjatehnika pettusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2018 kell 9:15“Hiljutine raketi intsident Eestis ajendas mind lähemalt uurima väiteid sõjatehnoloogia ja sõjapidamise kohta ning ossa poiss, kus siit on hakanud välja kooruma järjekordne jäneseurg. Soovitan kindlasti lugeda meie artiklit Eestis toimunud raketijuhtumi kohta, sest see, mida sa siit järgmiseks loed, toetab üha rohkem minu väidet, et Eestis mingit raketti tegelikult ükski sõjalennuk välja ei tulistanud. Alljärgnev põhineb minu mõne päeva tagusel vestlusel endise USA mereväelase Dave Johnsoniga,” kirjutab Telegrami asutaja Hando Tõnumaa.

 

Kus ja millal sa mereväes olid?

Mina liitusin mereväega aastal 1987 ja olin seal kokku 10 aastat, sh 2 aastat Naval Undersea Warfare Centeris (mereväe veealuses sõjapidamise keskuses), peale seda veel lähetustel Kanadas Vancouveris, Jaapanis ja Koreas. Nad nimetavad seda temporary assigned duty (lähetus ajutise ülesande täitmiseks), viimased 2 aastat olin Long Beachil Kalifornias. Mereväes olles õppisin ennekõike lipu lehvitamist ja seda, et kuigi on olemas füüsilised relvasüsteemid, siis need ei tööta nii nagu neid välja reklaamitakse, sh ka konfidentsiaalsed top secret relvasüsteemid.

 

Mida sa sellega silmas pead, et mõningad sõjaväe relvasüsteemid ei tööta nõnda nagu neid on välja reklaamitud?

Võtame näiteks Sea Sparrow. See on väidetavalt selline raketisüüsteem, mis on sõjalaevadel ja millega tulistatakse alla lennukeid. Kõik korrad, kui mina nägin seda süsteemi raketti tulistamas, siis see lendas taevasse ja tuli kaarega alla tagasi, tehes samal ajal spiraale nagu veinipudeli avaja. Nad nägid välja nagu pudelist tehtud raketid.

Torpeedod, mis iseseisvalt vees liiguvad ja millega väidetavalt saab lasta sodiks eemal olevaid vaenlase allveelaevasid, nende torpeedode sõidukaugus reaalsuses on niivõrd lühike, et kui see peaks plahvatama, siis oled sa ka ise selle plahvatuse raadiuses. Samuti ma ei usu, et olemas on kuumusele reageerivad raketid (heat seeking rockets), mis suudavad teist liikuvat objekti taga ajada – see on Hollywood ja ei midagi enamat.

Olemas on üks konkreetne torpeedo, Mark 48, mis on kaabliga ühenduses allveelaevaga ja seda saab juhtida nii, nagu me filmides oleme näinud. See on nagu vanaaegne puldiga juhitav mänguauto, mis oli omavahel juhtmega ühenduses. Sellist torpeedot saab juhtida vasakule-paremale, üles-alla. Kõik muu on fantaasia. Seega sõjatehnika puhul on tegemist n-ö pooltõega. Samamoodi nagu NASA raketid, mis on reaalselt valmis ehitatud ja nad saadetakse ka õhku, aga see on ka kõik – nad tulevad peagi alla tagasi. Mingit planeetide vahelisi reise ja ISS-i (International Space Station) pardale kauba viimist ei toimu. Seega sa pead eristama fakte ja väljamõeldisi.

 

Mis tüüpi rakettidega sa veel oled isiklikult kokku puutunud?

Ma olen väga palju kokku puutunud Tomahawk-tüüpi raketiga, millel on väidetavalt maagilised võimed. Põhimõtteliselt ütlevad nad, et sa võid tulistada Tomahawk raketi välja ning võtta endale kohvi ja saiakese, samal ajal kui see Tomahawk omapäi lendab üle mägede ja ümber hoonete ning siis tabab täpset sihtmärki kusagil kaugel kaugel sinust eemal, lennates vajadusel isegi täpselt läbi avatud akna kuni oma sihtmärgini, kui ta on nõnda programmeeritud lendama. USA sõjaväes nimetatakse sellised rakette TERCOM (Terrain Contour Matching), see kõlab lausa ulmelisena mida see rakett väidetavalt teha suudab.

Mina olen aga isiklikult sellise raketiga kokku puutunud, olles seda lahti võtnud ja kokku pannud ning asetanud spetsiifilisse konteinerisse, et see toimetada sõjalaeva pardale. Aga ma pole mitte kunagi näinud, et seda sorti rakett toimiks vähegi selle sarnaselt, mida meile välja reklaamitakse. Kõik raketid, mida mina olen näinud, toimivad põhimõtteliselt nagu pudeliraketid – silinder, milles on liikumapanev gaas, mis süüdatakse, mille peale rakett tõuseb õhku ning tuleb siis kaarega alla tagasi. Need videod, mis meile uudistes näidatakse teele saadetud rakettidest, pole mitte midagi enamat kui ilutulestik. Kui päris täpne olla, siis ma pole näinud mitte ühtegi raketti toimimas nii nagu meile räägitakse, et nad suudavad toimida.

 

Kui kaugele sellised raketid päriselt lendavad?

Need, mida mina sõjaväes oma silmaga nägin ja kogesin, lendasid vaid mõnesaja meetri kaugusele. Kui need raketid tõesti lendaksid nii kaugele nagu väidetakse, siis oleks meil nende kohta hulgaliselt asitõendeid.

 

Kui sa olid sõjaväes ning nägid, kuidas kõik raketid kaarega alla tagasi tulid, siis mis mõtted sul ja su kaaslastel peast läbi käisid?

Ma mäletan ükskord, kui ma nägin oma paarimehega, kuidas kolm raketti üksteise järel kaarega alla tagasi tulid, siis ütlesin lihtsalt, et lähme alla jääteed jooma, see on täielik pettus mis siin toimub. Ma töötasin 2 aastat Naval Undersea Warfare Centeris, kus olin samuti tunnistajaks, kuidas torpeedod tulistati vette ja kuigi kaugele nad sealt edasi ei liikunud. Peale seda me läksime kummipaadiga vette, korjasime torpeedo veest välja ja need saadeti B-klassi hooldusesse.

Alles hiljem hakkasin ma mõtlema, et mis oleks, kui uuriks mida need teised sõjaväe tööriistad tegelikult teha suudavad. Harpuun-tüüpi raketile on antud selline maagiline võime, mis väidetavalt suudab lennata madalalt vee pinnal ning vahetult enne laevaga (sihtmärgiga) kokku saamist tõuseb see harpuun õhku ja siis süstib tagasi alla, et siis plahvatada. Mitte midagi sellist ma oma karjääri ajal ei näinud ega kogenud.

Toimub hoopis see, et laevadele pannakse raketid, mis peale reisi viiakse tagasi baasidesse, kus viiakse läbi B-klassi hooldus, mis tähendab, et võtad raketi taas lahti, õlitad kõik ära ja paned kokku tagasi ning rakett viiakse uuele ringile. Ja nõnda see tsükkel aina käib.

Sõjatööstus koos sõduritega on suur äri. Kõik raketid, mis vette lastakse, lähevad sõjaperioodil mahakandmisele ning nõnda rahamasin aina töötab. Olemas on sõjaperioodi majandus ja rahuperioodi majandus. Mäletan kui käimas oli sõjaperioodi majandus, siis meie tulistasime kõik raketid, mille säilivustähtaeg hakkas lähenema, lihtsalt vette või vastu suuremaid künkaid ja mägesid. Vahel veetsime terve päeva lihtsalt tulistades vastu küngast. Rahuperioodil siis korjatakse nad veest üles ja kasutatakse uuesti.

 

Kas rakette ja torpeedosid saab üldse kogemata välja tulistada, nagu siin Eestis väidetavalt juhtus, või nõuab see konkreetset protseduuri?

Muidugi on seal protseduur, kogemata ei saanud see piloot seda raketti välja tulistata, sest sellega kaasnevad spetsiaalsed füüsilised liigutused.

 

Kui see on tõsi, et sõjatehnoloogia ei toimi üldse nõnda nagu välja reklaamitud, siis kuidas me sellest varem kuulnud pole?

No aga sina juba oled sellest kuulnud ja mitmed teised veel ning tegelikult see ei ole saladus. Asi on aga selles, et enamus inimesed jumaldavad sellist teadmist, et olemas on maagilised relvad ja hädavajalikud sõjaväed, et minna läbi tule ja üle ookeanide teise riiki, et seal hävitada vaenlast. See on emotsionaalne püünis ja kui oled inimesed sinna püüdnud, siis saab neile rääkida ükskõik millistest imerelvadest, mis sinu riiki kaitsevad nähtamatu vaenlase eest.

Sõjatehnoloogias on muidugi ka edasiminekut ja arengut, nt mootorites, aga pettuse-element on selles osas, kus nad väidavad, mida kõike nad selle tehnoloogiaga teha suudavad.

Ma julgen isegi väita, et enamus nn. sõjasangarid on oma aumärgid teeninud selle eest, et nad on läinud kaasa sellise valega. See on ka põhjus, miks need endised sõjaväelased niivõrd napisõnalised on. Hiljuti maeti siin maha üks tegelane nimega John McCain, kes väidetavalt oli Vietnami sõjavang, aga tegelikult oli ta petis ja näitleja. Ma soovitan inimestel üle vaadata oma uskumused sõjast ja sõjapidamisest, vaadake kriitilise pilguga videoid, mis meile esitatakse ning küsige iseendilt kas need on veenvad.

 

Dave Johnsoniga saab ühendust võtta läbi tema Youtube´i kanali.

Vestlus Dave Johnsoniga leidis aset John le Boni Discordis.

NB! Ootame kommentaare Eesti endistelt või praegu tegevteenistuses olevatelt sõjaväelastelt nende kogemuste kohta rakettidega.

Fotod: ekraanikuvad

 

Küsitles ja toimetas Hando Tõnumaa

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6