Endine USA mereväelane räägib Telegramile sõjatehnika pettusest

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

3. september 2018 kell 9:15



“Hiljutine raketi intsident Eestis ajendas mind lähemalt uurima väiteid sõjatehnoloogia ja sõjapidamise kohta ning ossa poiss, kus siit on hakanud välja kooruma järjekordne jäneseurg. Soovitan kindlasti lugeda meie artiklit Eestis toimunud raketijuhtumi kohta, sest see, mida sa siit järgmiseks loed, toetab üha rohkem minu väidet, et Eestis mingit raketti tegelikult ükski sõjalennuk välja ei tulistanud. Alljärgnev põhineb minu mõne päeva tagusel vestlusel endise USA mereväelase Dave Johnsoniga,” kirjutab Telegrami asutaja Hando Tõnumaa.

 

Kus ja millal sa mereväes olid?

Mina liitusin mereväega aastal 1987 ja olin seal kokku 10 aastat, sh 2 aastat Naval Undersea Warfare Centeris (mereväe veealuses sõjapidamise keskuses), peale seda veel lähetustel Kanadas Vancouveris, Jaapanis ja Koreas. Nad nimetavad seda temporary assigned duty (lähetus ajutise ülesande täitmiseks), viimased 2 aastat olin Long Beachil Kalifornias. Mereväes olles õppisin ennekõike lipu lehvitamist ja seda, et kuigi on olemas füüsilised relvasüsteemid, siis need ei tööta nii nagu neid välja reklaamitakse, sh ka konfidentsiaalsed top secret relvasüsteemid.

Mida sa sellega silmas pead, et mõningad sõjaväe relvasüsteemid ei tööta nõnda nagu neid on välja reklaamitud?

Võtame näiteks Sea Sparrow. See on väidetavalt selline raketisüüsteem, mis on sõjalaevadel ja millega tulistatakse alla lennukeid. Kõik korrad, kui mina nägin seda süsteemi raketti tulistamas, siis see lendas taevasse ja tuli

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt