/data05/virt37268/domeenid/www.telegram.ee/htdocs/wp-content/themes/telegram/single.php

Hando Tõnumaa: TOP 10 näidet, et USA ja Venemaa esindavad ühte ja sama jõudu

31. august 2018 kell 14:46Meile on antud võimalus hakata fänniks kahe koondise vahel – nendeks on sinine ja punane meeskond ning meile üritatakse erinevate kanalite kaudu anda märku, et üks nendest meeskondadest on hea ja teine on halb. Sõltuvalt inforuumist ja perspektiivist teevad normikad oma valikud. Pange tähele, et subjektiivne arvamus ja objektiivne arvamus on kaks erinevat asja. Normikas eestlane ütleb, et sinine on hea meeskond ja punane on paha meeskond. Aga mine proovi öelda mõnele iraaklasele või afgaanile, et sinine on hea meeskond… Kas sa julgeksid üldse seda teha?

 

Normikas arvab pahatihti, et tal on ainult kaks valikut – kas must või valge, sinine või punane, rikas või vaimne, naine on kas tark või on ta ilus, mehed on kas nõmedad või on normaalsed mehed juba ära võetud jne jne. Mis aga oleks kui valikuid oleks rohkem kui kaks?

Telegrami on korduvalt süüdistatud venemeelsuses, sh on üks kunagine Telegrami osanik isegi nimetanud meid Putini agentideks. Seda selletõttu, et normikas ei oska mõelda rohkem kui kahe valiku vahel. Aasta enne Telegrami loomist (2012) avaldasin vandenõusid uuriva dokfilmisarja nimega “Ulmefilm“, milles ütlesin selgelt välja, et nii USA kui ka Venemaa esindavad tegelikult ühte ja sama jõudu ning lääne ja ida vastasseisu puhul on tegemist teatriga.

See on klassikaline divide & conquer (jaga ja valluta) tehnika, millega masse manipuleeritakse.
“Vali meid, muidu saad Savisaare!“
“Vali meid, muidu saad Ansipi!“
Uuem versioon teatab: “Vali meid, muidu saad pagulased!“.

Telegrami 5+ tegevusaasta jooksul olen kirjutanud kümneid artikleid, kus ma olen selgelt välja öelnud, et katsuge vaadata veidi kaugemale oma mätta otsast ning ehk märkate, et sinisel ja punasel meeskonnal on ühine treener. Aga kuna avalik arvamus ja inimeste enesetsensuur soosib piiratud mõtlemisvõimet, olematut analüüsivõimet ning skeptitsismist on väär arusaam, siis pole sõnum paljudele kohale jõudnud. Sain seda taaskord kogeda mõned nädalad tagasi, kui ma kirjutasin meile avalikustatud tõenditel baseeruva arvamusloo, et mingit raketti Eesti pinnal mitte ükski lennuk teele ei saatnud, mille peale sain taaskord normikatelt tagasisidet, et ma olevat venemeelne. Kuidas ma venemeelne olen kui ma lihtsalt toon välja ilmselge reaalsuse, et meile pole esitatud mitte ühtegi asitõendit kõnealuse raketi kohta? See on sama jabur kui mina ütleks, et tead, ma ei joo coca-colat ja siis keegi järeldab sellest, et järelikult mulle meeldib õlu. Wtf!? (what the fuck = mida perset – toim.)

Aga okei, piisab sissejuhatusest, siit tuleb minu TOP 10, kuidas USA ja Venemaa on tegelikult üks ja sama jõud. Ütlen kohe ette ära, et kui sa oled normikas, siis ilmselt sa ei saa sellest topist esialgu miskit aru, kuna sa pole läbi käinud deprogrammeerimise protsessi. Sinu õnneks aga lisan ma kõigile kümnele punktile juurde LIHTSUSTATUD selgitused koos lisamaterjalidega (võid ise neisse teemadesse põhjalikumalt kaevuda). Mõnusat lugemist!

PS. Kui sinu automaatne suhtumine erinevatesse teooriatesse on “ah, see on mingi vandenõuteooria!“, siis sul ei ole mõtet edasi lugeda.

 

  • 1. Nii USA kui ka Venemaa majandus sõltub relvatööstusest ja lõputust sõjategevusest. Sellepärast on mõlemal riigil ühine huvi: hoida pinget õhus ükskõik mis valemiga, peaasi, et pidevalt oleks ettekääne toota juurde uusi relvasid. Ida ja Lääne vahelist konflikti on erinevate näidendite abil suudetud elus hoida juba sadakond aastat. Siinkohal on oluline mõista, et see kui punane meeskond võtab vägisi oma kampa näiteks sini-must-valge meeskonna, siis see ei tähenda automaatselt, et sinine meeskond on hea.

Stockholmi Rahvusvahelise Rahu Uuringute Instituudi (rahu – irw) andmetel moodustavad punase ja sinise meeskonna relvatööstus ca 60% kogu maailma relvaturust. Mõlemad meeskonnad on viimase saja aasta jooksul oma meeskonda vägisi väiksemaid koondiseid üle võtnud. Mõned aastad tagasi pidid sinised ja punased lausa kaklema minema, sest nad ei suutnud ära otsustada kumb neist Ukraina meeskonna oma koondisesse võtab. Ka siis nimetasid kohalikud normikad Telegrami punaste poolehoidjateks, missest et Telegram ütles ka toona, et me ei fänna kumbagi meeskonda.

  • 2. Nii USA kui ka Venemaa on ühendanud jõud, et rakendada oma kodanike peal täielikku politseiriiki, sarnaselt sellele, millest kirjutas George Orwell juba ca 70 aastat tagasi oma kuulsas teoses “1984“.

Kummaline on see, et kuigi niivõrd paljud peavad Orwelli lausa prohvetiks, siis nad endiselt soovivad valida punase või sinise meeskonna vahel. Kallid normikad, see sama raamat, mida te enamus kõik lugenud olete ja kõrgelt hindate, see sama raamat rääkis sellest punasest ja sinisest meeskonnast. Seal olid nende nimedeks Okeaania ja Euraasia. Loe täpsemalt USA ja Venemaa koostööst rahva jälgimise osas meie hiljutisest artiklist “Tagasivaade jalgpalli MM-ile“.

 

  • 3. Nii USA kui ka Venemaa kasutavad oma igapäevasteks tegemisteks sellist huvitavat nähtust nagu raha. Kuigi sinise meeskonna maksesüsteemides liigub dollar ja punases rubla, siis mõlemad maksevahendid pärinevad ühiste treenerite isiklikest võlvidest. Need võlvid kannavad selliseid nimetusi nagu Föderaalreserv ja Bank for International Settlements, mis mõlemad omakorda kuuluvad veel suuremale rahabossile, mille nimi on HSBC ehk Hong Kong and Shanghai Banking Corporation.


Lihtsustatult öeldes on nii USAs kui ka Venemaal opereerimas pangad, mida juhitakse ühisest peakorterist. Saad selle kohta pikemalt lugeda Argo ja Evelini artiklitest Telegrami 6. paberajakirjast ja veebis ilmunud artiklitest (link 1, link 2, link 3).

 

  • 4. USA ja Venemaa mõlemad vaikivad sel teemal, et 9/11 terrorirünnakute ametlikus versioonis on rohkem vasturääkivusi kui šveitsi juustus auke. Kas pole kummaline, et isegi tädi Maali teab, et 9/11 terrorirünnakutega on midagi mäda, aga Putin ei tea? Lubage mul naerda…

 

  • 5. USA ja Venemaa mõlemad tegelevad kosmoseprogrammide lavastusega, millest kuulsaim on 1960ndatel aset leidnud võidujooks Kuule. Paljud ütlevad, et kui USA oleks Apollo Kuu-missioonid lavastanud, siis oleksid venelased selle kohe välja öelnud, aga nali ongi selles, et mõlemad meeskonnad üheskoos lavastavad oma kosmoseprogramme. Täna mängivad nii sinise kui ka punase koondise näitlejad ehk astroNOTid rahvusvahelises kosmosejaamas (International Space Station) maagiliselt õhus lendlevaid teadlasi, kelle tegevust filmitakse telestuudiotes kasutades moodsaid virtuaal-ja liitreaaluse tehnoloogiaid.

 

  • 6. USA ja Venemaa mõlemad tegelevad tuumarelvade pettusega. Möödunud sajandil pakuti inimestele põnevust perioodiga, mida nimetatakse “külmaks sõjaks“. Lühidalt öeldes räägiti sinise meeskonna fännidele, et punane meeskond võib peagi kasutada tuumarelva nende vastu. Punase meeskonna poolehoidjatele öeldi, et sinine meeskond võib iga hetk kasutada tuumarelva hoopis nende vastu.

Tõeministeeriumi Wikipedia andmetel lõid mõlemad meeskonnad endile tuhandeid tuumarelvasid – seda nimetati võidurelvastamiseks. Selle kõige tulemusena kartsid normikad, et olemas on relvad, mis võivad iga sekund lõpetada ära elu Maa peal. Hirm pole sugugi meeldiv emotsioon, see teeb nõrgaks. Nõrku kontrollida ja manipuleerida pole raske. Tuumarelvade pettusest saad pikemalt lugeda siit.

 

  • 7. USA ja Venemaa üheskoos mängivad kaasa türannialavastuses nimega “Põhja-Korea“. Põhja-Korea pole mitte kunagi olnud ohuks mitte ühelegi riigile, sest tegemist on järjekordse näitemänguga. Nagu me eelnevalt lugesime, siis tuumarelvasid pole olemas. Kui sa sellest aru saad, siis hakkad ehk mõistma, et ka Kim Chŏng-uni puhul on tegemist ennekõike näitlejaga.

Soovitan lugeda ühte minu 5 aasta tagust artiklit, kus Põhja-Korea teemal pikemalt peatun – toonitan, et tol ajal olin ka mina veel pooleldi normikas ning uskusin siis, et tuumarelvad on olemas. Aga ka sealt te näete, et ma juhtisin tähelepanu sellele, et punane ja sinine meeskond esindavad ühte ja sama jõudu. Mõelge loogiliselt – kui Põhja-Korea loodi peale II maailmasõda ÜRO otsusega, siis see eeldab, et ÜRO-l oli kontroll tolle piirkonna üle. Kas tundub loogiline, et kui 70 aastat tagasi omas ÜRO Põhja-Korea üle kontrolli, et siis mingi hetk ta selle kontrolli kaotas ja võimule tulid isehakanud Kimyongunid, et tuumarelvadega teisi hävitada? Palju lihtsam oleks ÜRO-l Põhja-Koreas treeneriks panna keegi oma inimene ja nõnda omada kontrolli ka selle meeskonna üle.

 

  • 8. Nii USA-d kui ka Venemaad on pandud esindama kaks väga andekat eluktselist näitlejat, kes mõlemad elavad väga luksuslikku elustiili. Nagu tänapäeval Hollywoodiski kombeks, on ka need mõlemad näitlejad kõvasti pingutanud, et näha võimalikult kaua värsked välja, kasutades selle nimel nii plastilise kirurgi kui ka profijumestajate abi. Kusjuures see pole esimene kord, kui jänkisid on pandud esindama Hollywoodi koolkonnast pärit võsukene.

IMDb andmetel on Donald Trump enne presidendi karjääri näitlejana üles astunud 22. rollis, produtsendina on mees ära märgitud 20 korral. Tema kuulsamad rollid seni on olnud reality-sarjas “The Apprentice USA“ ja huumornäidendis “Wrestlemania“.

Kindlasti soovitan lugeda artiklit Donald Trumpist, mille avaldasime peatselt pärast seda, kui ta oma hetke rolli mängima hakkas.


Venemaad esindav näitleja pole küll Hollywoodi kogemust ette näidata aga selle eest on tal näitlejakogemust vaat rohkemgi kui USA näitlejal, sest Vlad-poiss on olnud samas rollis juba viimased 20 aastat. Kui kaua Ronn Moss Ridge Forresteri rolli tegi? Mingi 30 aastat ma pakun. Värskelt uue näokatte saanud Putin suudaks hea tahtmise korral ehk 10 aastat veel välja vedada selles rollis. Hetkel tundub, et mees on oma populaarsuse tipus, sest paadunud fänne jagub talle palju.

Minu lemmik Putini etteaste on aga siin, vaata kindlasti lõpuni, näed ka siin videos lisaks mitmeid teisi kuulsusi. ; )

Muide, googeldades leiab nii Putinit kui Trumpi tegemas fotodel vabamüürlaste žeste.

 

  • 9. Nii USA kui ka Venemaa tegelevad nafta ja dinosauruste pettusega. Siin paljude jaoks kindlasti veel ulmelises punktis saab kaks kärbest ühe hoobiga maha löödud, sest dinosauruste pettusega käib käsikäes ka nafta pettus. Kas sina tead, kust väidab peavoolu teadus, et nafta pärineb? See, mis ma järgmiseks kirjutan ei ole nali!

Nimelt väidab peavoolu teadus, et ca 65 miljonit aastat tagasi elasid maa peal hiiglaslikud koletised, kes surid järsku kollektiivselt välja, kui maad tabas kosmosest pärit meteoriit. Nüüd kõik need miljonid aastad hiljem on nende samade dinosauruste luud ära kõdunenud ja muutunud naftaks. Aga kuna uusi dinosauruste luid rohkem peale ei tule, siis on see nafta piiratud ressurss. See on ka põhjuseks, miks kütuse hinnad pidevalt tõusevad. Kui mina olin koolipoiss 1990ndatel, siis räägiti meile, et nafta saab otsa millalgi 2030-2050 vahemikus. Pole küll näha, et see nafta otsa saama hakkaks, sest imekombel suudavad nad kogu aeg uusi naftamaardlaid leida. Kuuldavasti on nafta juures kõige keerulisem selle varjamise aspekt, et massid aru ei saaks, et nafta on looduslik maavara, mida jagub kõigile. Nii Venemaa kui ka USA kuuluvad maailma suurimate naftatootjate hulka. Kujuta ette kui Venemaa ja USA oleksid maailma suurimad vee tootjad. Kas siis ka arvaks kohalik normikas endiselt, et sinine on hea meeskond ja punane halb? Loe pikemalt dinosauruste pettusest siit. Ja tulles veel tagasi sõjatööstuse seoste juurde, siis Briti ülikoolide ühisuurimus leidis, et rahvusvaheline sõjaväeline sekkumine on 100 korda tõenäolisem naftarikastes riikides.

 

  • 10. USA-l ja Venemaal on ühesugused lipuvärvid. See väike nali on hetkel minu lemmik – nii punase kui ka ja sinise meeskonna lipuvärvid on samad, mis kuningannal.

 

Üldiselt on nii, et kui sa mõistad, et sinine ja punane meeskond tegutsevad tegelikult ühise treeneri all, siis taipad, et maailm on tegelikkusest palju turvalisem ja rahulikum koht, kus elada. Kas see pole mitte tore?

 

Hando Tõnumaa

 

Allikad: lingid artikli sees, Ulmefilm

Fotod: ekraanikuvad

 

NB! Telegram tegutseb tänu lugejate abile. Kui sinu arvates on Telegramis ilmuv info vajalik ja oluline, võid soovi ja võimaluse korral meid toetada. Suur aitäh kõigile, kes aitavad olulisi teemasid pildis hoida!

Unlimited MTÜ
EE497700771002818684

BITCOIN
1Hqjxbt8czHcENjDQan5GFL3Qssn4znpAr

DASH
XjUJswujDzLgSgg7Ly8bK6TEo1kwVzaKeV

BITCOIN CASH (BCH)
qp0gdarh8xtte8fygj2ehrud7h4gsugzeqlmamcx3s

ETHEREUM
0x9b67438a7a4cdd88edb14c2880e920a3cba692c6