Kauaaegne FBI konsultant: operatsioon Gladio on CIA, Vatikani ja maffia koostöö

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

9. veebruar 2020 kell 12:06williams

Foto: Facebook.com

USA raadiosaatele “Coast to Coast AM” andis mõni aeg tagasi intervjuu uurija, ajakirjanik,  kauaaegne FBI konsultant, filosoofiadoktor, üheteistkümne raamatu autor Dr Paul L. Williams, kes intervjuus rääkis oma hiljuti ilmunud raamatu “Operatsioon Gladio: Vatikani, CIA ja maffia häbiväärne koostöö“ teemadel. Raamat kujutab endast põhjalikku, rohkem kui 2000 joonealuse viitega (peamiselt avalikustatud ja enamasti interneti kaudu ligipääsetavatele CIA dokumentidele) varustatud uurimust operatsioon Gladio kohta, millest on ka varem mitmes Telegrami artiklis juttu olnud. Järgneb kokkuvõte sellest, mida Williams saates rääkis.

 

Gladio on Williamsi sõnul CIA salastatud operatsioon, mille algne eesmärk oli takistada kommunismi levikut Lääne-Euroopasse ja mille lõppsihiks kujunes sõjatööstuse taktikepi all nn uue maailmakorra kehtestamine. Sõna Gladio (algselt gladius) tähendas ladina keeles Rooma gladiaatorite lühikest mõõka, mida kasutati areenil võidetu tapmiseks.

Operatsioon Gladioga alustati kohe peale Teise maailmasõja lõppemist 1945. aastal, selle tagajärjel on hukkunud miljonid inimesed ja väidetavalt kestab operatsioon tänaseni, olles jõudnud lõppsihile üsna lähedale – globaliseerimispüüdluste tagajärjel on loodud näiteks Maailmapank, rahvusvaheline kohus (World Court) ja plaanitakse sisse viia ühtne maailmavaluuta jne. Aegamööda hakati operatsiooni läbiviimisel koostööd tegema radikaalsete islamistide, katoliku kiriku ja organiseerunud kuritegevuse peadega. Operatsioon on tänaseks paisunud koletuslike mõõtmeteni ning on seotud paljude hilisemate maailmasündmustega, näiteks ka mudžahiidide esilekerkimise ja Süüria, Ukraina ning Kesk-Aasia sündmustega.

gladio

Foto: goodreads.com

Kuidas Gladio alguse sai?

Peale Teist maailmasõda nägi Läänemaailm kommunismis enda jaoks isegi suuremat ohtu kui varem oli nähtud natslikus Saksamaas. Toonane CIA juht Allen Dulles oli nii CIA kui ka operatsioon Gladio algatamisel võtmeisikuks ja lisaks temale ka näiteks The Washington Posti omanik Philip Graham ning mitmed tuntud Vanderbilti, Carnegie, Du Ponti ja Rockefelleri suguvõsa

Palun oota...
TEGEMIST ON TASULISE ARTIKLIGA, EDASI LUGEMISEKS PALUN VALI MAKSEMEETOD


Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt