Täna stardib Viimsist üle-eestiline heategevuslik projekt “JoogaBuss”!

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

30. juuni 2021 kell 9:37Täna, 30. juunil saab Viimsi Rannarahva Muuseumis alguse joogabussi 40-päevane üle-eestiline heategevuslik perepäeva projekt, mille eesmärk on jagada tasuta teadmisi ja tehnikaid oma vaimse tervise eest hoolitsemise kohta Eesti koolide õpilastele ja nende vanematele. Ringreisi käigus tutvustatakse vaimset tervist tugevdavaid tehnikaid, mis on ka hiljem kodus iseseisvalt lihtsasti praktiseeritavad ning pakutakse väekat toitu. Oodatud on igas vanuses huvilised ning osalemine on kõigile tasuta.

 

Joogabussi projektijuhi Merylin Paveli sõnul sai joogabussi projekt loodud eelkõige selle tõttu, et noorte seas on vaimse tervisega seotud probleemid üha sagedasemad.

“Viimastel aastatel esinevad depressioon, ärevus, hirm ning enesetapumõtted noortel üha enam ning vaimse tervise probleeme on ka paljudel täiskasvanutel. Seepärast kutsusime ellu Joogabussi projekti, mis ühendab vaimset heaolu toetavate tehnikate õpetajad ja eksperdid inimestega, kes on pöördunud abi saamiseks eneseabi praktikate poole. Ringreisi käigus tutvustame vaimset tervist tugevdavaid tehnikaid, nagu hingamisharjutused ja lihtsamad
meditatsioonid. Pöörame rõhku sellistele tehnikatele, mis on ka hiljem kodus iseseisvalt lihtsasti praktiseeritavad. Vaimse tervise seisukohalt on toetavate harjumuste loomine ning järjepidevus väga olulised,” kirjeldas Pavel.

Joogabussi sündmustel pakutakse osalistele ka väekat toitu. Osalema on oodatud kõik soovijad, vanusest sõltumata. Ringreisi kannustav mõte põhineb usul, et keerulistel aegadel on oluline üksteist märgata, sest vaid nii on võimalik üksteisele toeks olla.

Joogabussi perepäevad toimuvad 23 kohas üle Eesti ja sellega luuakse algus iga-aastasele traditsioonile. Joogabussi suvine teekond algab 30. juunil Viimsis ning lõppeb 8. augustil Kuusalus.

Joogabussi projekti korraldab Eesti Kundalini Jooga Õpetajate Ühing ning osalemine on kõigile tasuta.

Kohad, kus JoogaBuss peatub:

 

 

Lisainfot leiate Joogabussi Facebooki lehelt SIIT.

Loe lisaks ka: JoogaBuss korraldab Viimsis toreda perepäeva

Foto: JoogaBuss FB

 

Toimetas Sander SoomaaKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt