Joogaõpetaja Katrin Kivi ootab laupäeval Mõnusale Joogapäevale: jooga on uks sinu sisemaailma läbi keha

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

22. juuli 2021 kell 18:25Foto: erakogu (pildil Katrin Kivi)

24. juulil toimub Männiku metsatalu hoovis Mõnus Joogapäev, kus saab proovida erinevaid joogastiile, ujuda metsatiigis ja nautida ürgset sauna, tantsida ekstaatilist tantsu ning veeta mõnusalt aega. Katrin Kivi, kes Mõnusal Joogapäeval BlissJooga tundi annab, ütleb, et jooga on uks sinu sisemaailma läbi keha. 

NB! Osale ka Mõnusa Joogapäeva piletiloosis Telegrami FB lehel! 🙂

 

Katrin Kivi, kes Mõnusal Joogapäeval BlissJooga tundi annab, sõnab, et jooga on arenenud tegelikult ka koos temaga. “On äge tõdeda, et see läheb aina sügavamaks – just nimelt väline jooga kaotab vähem oma tähtsust ja sisemine jooga tõuseb esile. Jooga praegusel hetkel on minu jaoks puhtalt sisevaatlus. See on ühenduse loomine oma keha, hinge ja vaimu vahel. Mida rohkem seda teed, seda rohkem saad aru, kui lihtne see on,” räägib ta. Ta sõnab, et jooga on uks sinu sisemaailma läbi keha. Kui teed lihtsalt meditatsioone, rännakuid ja keha ei kaasa, siis see on pikem tee. Keha peab ühel hetkel kaasama nagunii.

 

Kõik emotsioonid väljenduvad meie kehas

Katrin tegi ühe projekti raames uurimistööd, kuidas jooga inimest mõjutab. Ta jõudis selleni, et teadlased on jõudnud samadele järeldustele nagu iidsed tarkused –  kõik emotsioonid väljenduvad meie bioloogilises kehas.

Ta tõdeb, et tihti kiputakse joogas looma kuvandit enese väänamisest ja piltide postitamisest. Ta sõnab, et joogas saab igaüks endale tasandi valida, kui sügavale ta läheb ning palju mugavustsoonist väljub.

 

Joogastiilide seast leiab igaüks endale sobiva

Katrin sõnab oma kogemusele tuginedes, et inimesed ütlevad pärast ükskõik millist joogastiili katsetamist, et tundsid siiski restarti. Lihtsalt igaüks peab leidma stiilide seast endale sobiva ning vahel juhtub ka, et erinevatel eluhetkedel töötab erinev stiil.

Selleks tasub osaleda Mõnusal Joogapäeval, kus saabki katsetada erinevaid joogastiile ning nende mõju endale.

 

Kuidas aga leida hea joogaõpetaja?

Mõnusa Joogapäeva korraldaja ja enesearengu teejuht Tiit Trofimov (pildil, foto autor Nele Suurna) selgitab, et jooga eesmärk on tuua tagasi kohalolusse. Kui oled hetkes, siis märkad kõiki pisiasju. Meid segab aga meel, mis on kogu aeg mujal ja ärev. Mõtleb mõtteid, mis ei ole sellega hetkega, kus sa oled, mitte mingit pistmist. “Kui palju me oleme elus mõelnud asjadest üle, kuidas mingi asi laheneb, aga kui see käes on, tuleb hoopis teine lahendus ja asi ei olnudki nii hull,” märgib ta.

Tiit tõdeb, et temal on olnud vaid häid joogaõpetajaid, keda ta usaldab ning kellelt on tuge saanud, ent paraku on joogat, nagu ka kõike muud, võimalik sajas erinevas vormis müüa ja on igasuguseid joogastiile. Võimalik on igast asjast teha midagi niisugust, mille eesmärk ei olegi sinu teadvust sellisel tasandil muuta.

Küll aga on kõige olulisem eesmärk iseenda jaoks paremaks inimeseks muutuda ning kindlasti ei tohiks joogat teha sunniviisiliselt.

Oluline on ka järjepidevus ning õppida iseennast tundma ja tunnetama. “Kui sa õpid iseennast tunnetama ja tundma, siis lähed aina vähem iseenda suhtes vastuollu ega eira enam, kui sa tunned, et midagi on valesti, vaid võtad midagi ette ja tegutsed kohe,” räägib ta.

Et leida endale sobiv joogaõpetaja, soovitab Tiit tulla 24. juulil Viljandimaale Männiku tallu, kuhu on kokku tulnud parimad joogaõpetajad.

 

Joogapäeval tutvustavad joogat:

Tiit Trofimov – Kundalini tantra jooga

Katrin Kivi – Bliss jooga

Sirle Pedajas – Klassikaline jooga

Joke Salakorpi – Ashtanga jooga

Terje Salakorpi – Ashtanga jooga

Kaidi Laur – Vinyasa jooga

Ereli Tuisk – Yin jooga

Einar Tamme – Hatha jooga

Merliis Sulg – Mandala tants

Deniss Vinogradov – Meestekas

Kadri Romano – Acro jooga

 

Rohkem infot Mõnusa Joogapäeva kohta leiab Facebookist!

Piletid on müügil Ticketeris SIIN!

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt