Tulevikusaade #3: milline on unistuste haridus ja kas seda saab üldse koolimajast?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

23. märts 2023 kell 20:05Mariann Joonas, Rea Raus, Iida-Leena Materasu ja Hando Tõnumaa. Foto: Telegram.ee + Canva.com

Teie ees on juba kolmas osa Telegrami 10. sünnipäevale pühendatud saatesarjast, mis keskendub tulevikule. Ja mitte sellele düstoopilisele tulevikule, mida nii peavoolumeedia kui ka alternatiivmeedia üksteise võidu eri nurkade alt maalivad, vaid positiivsele tulevikule. Kui mõte loob maailma, siis millist maailma oleme me võimelised looma positiivsete mõtetega?

 

Sel korral unistame koos tuleviku haridusest. Millist kooli tahab õpetaja? Ja millist õpilane? Aga lapsevanem? Ja kas see asub üldse koolis, kodus või kuskil mujal? On tuleviku haridus n-ö traditsiooniline, Montessori, Waldorf, demokraatlik, vabaõpe või hoopis midagi muud? Kuidas oleks igal lapsel koolis turvaline (et ei oleks koolikiusu)? Ja kuidas panna haridussüsteemi igas otsuses lähtuma küsimusest: kas see on lapsele hea?

Telegrami loojate Mariann Joonase ja Hando Tõnumaaga vestlevad kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja, PhD Rea Raus ning terapeut-nõustaja, austava ja südamega vanemluse koolitaja; vabaõppe ja demokraatliku hariduse praktik Iida-Leena Materasu.

 

NB! Iida-Leena Materasu ehk Iidala 26. märtsil toimuva VABAÕPPE veebinari kohta leiad infot SIIT.

 

Saatesarja esimest osa, kus olid külas Beautiful Me rullmassaaži salongideketi tegevjuht Kee Abel ning produtsent ja režissöör Lauri Pedajasaad vaadata siit. Teist osa, mida külastasid perearst ja ennetava meditsiini eestkõneleja dr Helen Lasn ning metsasünnipäevade korraldaja ja blogija Illimar Pilt (Piltsberg), saad vaadata siit.

 

Toimetaja: Mariann Joonas

Loovjuht: Hando Tõnumaa

Valgustus, kaamerad ja montaaž: P.M.

Stuudio: Y86 Creative Space

Grimm: Loore Härmat

Tunnusmuusika: Future Brain

Toetab: Reval Buch

 

Toimetas Mariann JoonasKommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt