Eelmisel aastal, kui ei vaktsineeritud, oli haiglates vähem inimesi. Mis on pildil valesti?

Artikli kuulamine on saadaval MINU TELEGRAM tellijatele

13. oktoober 2021 kell 15:05“Eesti 1,3 miljonist elanikust on ligi miljon inimest läbipõdenud-immuunsed või vaktsineeritud. Olukord haiglates on kordades hullem kui eelmisel aastal samal ajal, kui läbipõdenute arv oli kordades väiksem ning mitte ainsatki vaktsineeritut veel polnud.. Mis on pildil valesti,” küsib oma Facebooki seinal kasvatusteadlane ja jätkusuutliku arengu asjatundja Rea Raus.

 

Postitus vallandas suurema keskustelu, mille raames Rea Raus lisas:

“Eelmisel aastal meil samal ajal ei olnud maskikohustust, ei olnud kovidpasse, mis väidetavalt kehtestati nakatumise piiramiseks. On aidanud kovidpassid midagi piirata?”

“Testimiseks on meil kulunud vist ca 150 miljonit eurot. PERHi uue korpuse ehitus on vist, kui ma ei eksi, ca 70 miljonit? Mida meil rohkem vaja oleks praegu? Kas on raha, mida on meil nagu muda praegu tegelikult, eraldatud haiglate ehituseks? Nakkushaigla ehituseks? Personal? Personali jagub meil võimsalt – nii võimsalt, et piisab kümneid ja kümneid meedikuid vallandada või lasta neil ise ära minna, vaktsineerituse teemadel. Kuigi poolteist aastat kõlbasid nad ilma igasuguste probleemideta koroonahaigetega töötama.”

“Kaks aastat on pidevat hirmutamist ja piiranguid. Ligi miljon inimest meist läbipõdenud või vaktsineeritud. Tulemus? Null. Piiranguid, karistusi, ähvardusi ja hirmutamist keeratakse lihtsalt veelgi enam juurde. Kas ei tundu, et kui mõistlikud inimesed küsivad, et äkki pärast kaheaastast tõmblemist prooviks nüüd veidi teisi lahendusi – et võiks vähemalt arutada ja kaaluda. Rootsis pole kordagi sellist hüsteeriat ja inimeste represseerimist olnud.”

“Üks huvitav detail on see, et vaktsineerimata inimeste pähe (haiglates) esitatakse meile inimeste arve, kes on tegelikult 1 ja ka kahe doosiga vaktsineeritud, kuid teisest doosist pole veel möödas 14 päeva. Nii et põhimõtteliselt, kui loeme uudist, et haiglas on 15 vaktsineerimata inimest nakatunud koroonaviirusega, võib märkimisväärne osa olla neist tegelikkuses vaktsineeritud. Lisaks – haiglates ei testita rutiinselt vaktsineerituid (mõni erandhaigla alles nüüd teeb teisiti). Testitakse kogu aeg ja mitu korda mittevaktsineeritud inimesi, kes on kasvõi luumurruga haiglas. Niikaua, et ikka iga viimane kui surnud viiruseosakene oleks tuvastatud. Mittevaktsineeritutes. Vaktsineeritud inimesi testitakse vaid siis, kui neil juba silmaga näha sümptomeid. Ja siis neid kahte numbrit võrreldaksegi. Kuigi teaduslikus mõttes on see täielik absurd ja manipulatsioon, sest tegelikkuses pannakse kõrvuti ühelt poolt vaktsineerimata inimeste nakatumise number ja teiselt poolt talle kõrvale vaktsineeritud inimeste haigestumise number. On selge, et need polegi võrreldavad.”

 

Allikas: Rea Rausi Facebook

Foto: upixa / Adobe Stock

 

Toimetas Mariann Joonas

 Kommentaarid

Kommentaare lugeda ja kommenteerida saavad vaid Minu Telegrami tellinud kasutajad. Tellimuse esitamiseks kliki siia või logi sisse siit.

Päevapilt